Otelul lui Dorinel invinge Urziceniul si ramane lider in Liga 1

Sambata, 09 Aprilie 2011, ora 16:48
1760 citiri

Otelul Galati, echipa pregatita de Dorinel Munteanu, a castigat partida cu Unirea Urziceni, din etapa a 25-a a Ligii 1, scor 3-0, si ramane pe primul loc in clasamentul Ligii 1.

Galatenii au inceput partida in ofensiva, onorandu-si statutul de lideri ai Ligii 1 si favoriti ai intalnirii. Silviu Ilie a fost foarte aproape de a deschide scorul in minutul 8, insa reluarea, din centrarea lui Ibeh, s-a dus in transversala.

Ibeh s-a revansat doar doua minute mai tarziu, cand a reluat in plasa o centrare trimisa de Iorga.

Ialomitenii au replicat imediat, Raul Rusescu trecand pe langa egalare in minutul 12, dupa o actiune personala de toata frumusetea. Minutul 34 a adus si cea mai controversata faza a meciului. Paduretu profita de o greseala a lui Sarghi si scapa spre poarta adversa, insa galateanul revine si il faulteaza.

Surprinzator, arbitrul nu acorda nici macar fault, asa ca Otelul scapa de eliminare.

Partea secunda a inceput ceva mai slab, jocul celor doua formatii fiind afectat de vantul care a suflat puternic. Totusi, in minutul 68 Otelul trece din nou pe langa gol, sutul lui Iorga lovind doar bara portii lui Curca.

Iorga a marcat pana la urma in minutul 75, la capatul unui contraatac, in timp ce Punosevac a inchis tabela in prelungiri. Scor final, Unirea Urziceni - Otelul 0-3.

Echipele:

Unirea Urziceni: Curca - Mustata, Mera, Teusa, Lupu - Blay, Apostol, Paduretu, Toba - Patras, Rusescu.

Rezerve: Cernea, Tosca, Senin, Mihalcea, Muzac, Al. Paduretu, Scarlatescu.

Otelul: Grahovac - Rapa, Sg. Costin, Sarghi, Salageanu - Iorga, Giurgiu, Neagu, S. Ilie - Pena, Ibeh.

Rezerve: Branet, Miselaricu, Punosevac, Cojoc, Filip, Bus, Borbely.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Otelul victorie Unirea Urziceni, #Otelul lider Liga 1, #Urziceni invinsa Otelul , #stiri Unirea Urziceni