FCM Targu Mures adanceste criza de la Urziceni

Sambata, 07 August 2010, ora 19:55
1956 citiri

FCM Targu Mures a reusit sa castige pe teren propriu in fata celor de la Unirea Urziceni, scor 1-0, prin golul lui Dan Matei.

Dupa obositoarea deplasare de la Sankt-Petersburg, Unirea Urziceni a parut lipsita de prospetime in duelul contra noii promovate FCM Targu Mures.

Chiar si asa, ialomitenii puteau intra in avantaj la cabine, insa Sorin Frunza a ratat singur cu portarul, iar Brandan a avut doua suturi slabe, pe centrul portii

Gazdele au avut un start mai bun in partea a doua, iar minutul 52 a adus deschiderea scorului.

Fostul jucator al Urziceniului, Dan Matei, a inscris cu o lovitura de cap, razbunandu-se dupa ce a fost cedat in urma cu doua saptamani.

Nervii ialomitenilor au cedat, iar cinci minute mai tarziu Vasile Maftei a fost eliminat pentru ca si-a lovit un adversar fara minge.

Ialomitenii au incercat sa dea lovitura pe final prin suturi de la distanta, insa Danalache a facut minuni si Targu Mures a obtinut prima victorie in Liga 1, in timp ce oaspetii raman cu doua puncte in trei etape.

Frustrarea românilor, cu privire la admiterea cu granițele terestre în Schengen. Rațiunile care ar fi fost la baza blocajului
Aproape două treimi dintre români cred că țara noastră a îndeplinit toate criteriile pentru admiterea cu granițele terestre în Schengen. Ei sunt de părere că unele state europene...
Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....