Unirea Urziceni - Dinamo, echipele probabile

Duminica, 28 Martie 2010, ora 12:27
1597 citiri

Unirea Urziceni si Dinamo se vor intalni duminica seara, de la ora 20:00, intr-un meci ce pune fata in fata doua echipe care s-au batut anul trecut pentru castigarea titlului pana spre final.

Ambele echipe au probleme extrem de importante inaintea meciului de duminica. Ronny Levy, venit dupa prima victorie la Urziceni, nu poate conta Arlauskis si Paraschiv, in timp ce la Dinamo problemele sunt mult mai mari.

Scarlatache si Kone sunt suspendati, Andrei Margaritescu este nerefacut, in timp ce Dragos Grigore si Lucian Goian sunt indisponibili pentru o perioada indelungata.

Chiar si asa, cele doua echipe sustine ca se multumesc decat cu o victorie, care ar mentine sansele pentru castigarea titlului.

Echipele probabile:

Unirea Urziceni: Tudor - Maftei, Galamaz, Fernandes, Brandan - Semedo, Paduretu, Apostol, Frunza - Onofras, Bilasco

Antrenor: Ronny Levy

Dinamo: Dolha - Molinero, Moti, Zivny, Pulhac - Torje, N'Doye, Bostina, Alexe - Andrei Cristea, Niculae

Antrenor: Cornel Talnar

C.M.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...