Unirea Urziceni, in mars triumfal catre titlu

Duminica, 17 Mai 2009, ora 18:56
1866 citiri

Visul frumos continua pentru Unirea Urziceni. Formatia lui Dan Petrescu spera in continuare la titlu, dupa victoria obtinuta la Galati, scor 2-0.

Pe o caldura infernala, prima repriza a mecului de la Galati a fost una echilibrata, cu ocazii la ambele porti, insa Arlauskis si Kolev s-au opus deschiderii scorului.

Urziceniul a dat lovitura in cele din urma in minutul 65, cand fotbalistul imprumutat de la Sportul Studentesc, Dacian Varga, l-a invins pe Kolev cu un super sut din unghi, usor deviat de Ibeh.

Misiunea galatenilor de egalare a fost ingreunata de eliminarea lui Carja din minutul 79, iar la poarta cealalta ocaziile s-au inmultit si, dupa catva ratari incredibile, Onofras a facut 2-0 si a stabilit scorul final.

Portarul Stelian Kolev s-a accidentat in minutul 90 si cum Petre Grigoras facuse toate modificarile, intre buturi a intrat mijlocasul Gabriel Paraschiv, care nu a avut emotii pe final de meci.

Unirea Urziceni urca pe primul loc cel putin pana la incheierea meciului Dinamo-FC Timisoara, avand 63 de puncte, unul mai mult decat "cainii rosii", dar programul este unul infernal pentru ialomiteni.

In urmatoarele trei etape, Unirea Urziceni va intalni Dinamo (a), FC Timisoara (d) si Steaua (a).

Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...
Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...