Urziceniul si Pandurii au remizat si raman in zona retrogradarii

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Luni, 06 Decembrie 2010, ora 19:50
868 citiri

Unirea Urziceni si Pandurii Targu Jiu au terminat la egalitate, scor 1-1, in penultima partida a etapei cu numarul 18, ambele echipe aflandu-se in acest final de an in zona retrogradarii.

Ialomitenii, avand mare nevoie de puncte, au inceput in ofensiva, Todoran ratand prima mare ocazie inca din minutul 7, cand nu a putut inscrie din cativa metri.

Cei de la Pandurii au aratat ca n-au venit sa se apere la Urziceni in minutul 17, cand Stromajer a lovit transversala cu un sut frumos, de la distanta.

Unirea a deschis scorul in minutul 24, la o gafa in lant a defensivei adverse. Grecu a deviat gresit un balon trimis din corner, mingea l-a lovit pe colegul sau Chiriches si a intrat in poarta. Gorjenii puteau egala inainte de pauza, insa Vranjes a irosit o buna ocazie.

Pandurii au restabilit egalitatea in minutul 58, cand Stromajer a reluat in poarta o centrare buna a lui Grecu. Pana la final, scorul a ramas neschimbat, astfel ca Unirea ramane in zona retrogradarii.

Echipele:

Unirea Urziceni: Cernea - Nicu, Maftei, Mehmedovic, Musat - Muzac - Semedo, Lupu, Todoran, Blay - Rusescu.

Rezerve: Balgradean, Filip, Tosca, Vaduva, Goge, Bara, Fl. Matei.

Antrenor: Octavian Grigore.

Pandurii: Mingote - G. Matei, Chiriches, Viera, Cardoso - Bacila, Pintilii, Nistor, Grecu - Stromajer, Vranjes.

Rezerve: M. Popa, Chibulcutean, Brata, Orac, I. Iordache, Apostu, Voinea.

Antrenor: Petre Grigoras.

Nicușor Dan, prima reacție după ce PSD și PNL au renunțat la candidatura lui Cîrstoiu. „Decizie grea pentru mafia imobiliară”
Primarul Capitalei Nicuşor Dan a reacţionat marți, 23 aprilie, printr-o postare ironică, după ce coaliţia PSD-PNL a renunţat la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria...
AUR și partidul lui Șoșoacă, în scădere, în intenția de vot la alegerile europarlamentare. Cum arată topul, cu mai puțin de două luni înainte de alegeri SONDAJ
Alianţa PSD-PNL este creditată că 46,6% din intenţiile de vot la alegerile europarlamentare, AUR cu 16,7%, iar Alianţa Dreapta Unită cu 13,8%, conform unui sondaj realizat de INSCOP în luna...
#Urziceni egal Pandurii, #Unirea Urziceni retrogradare, #Pandurii Targu Jiu retrogradare, #rezultate Liga 1 , #stiri Unirea Urziceni