Ziare.com

Alegeri parlamentare 2012: Vezi candidatii USL la nivel national

   

Alegeri parlamentare 2012: Vezi candidatii USL la nivel national
Uniunea Social Liberala si-a finalizat listele de candidati pentru alegerile parlamentare din 9 decembrie si a inregistrat candidaturile la Biroul Electoral Central. Astfel, USL are 452 de candidati - 406 in tara, 40 in Bucuresti si 6 in colegiile din diaspora - adica in toate colegiile posibile.

Alegeri parlamentare 2012: Vezi candidatii ARD la nivel national

Impartirea candidaturilor s-a facut, asa cum era de asteptat, cu PSD si PNL luand cea mai mare parte a colegiilor. Astfel, social - democratii au primit 230 de colegii, PNL - 174, PC - 30 si UNPR - 18. PSD are aproape 51 la suta din totalul candidatilor, PNL - 38,5 la suta, PC - 6,6 la suta, in timp ce UNPR a primit 4,2 la suta din totalul candidaturilor USL.

PC are cate doi candidati doar in judetele Bacau, Cluj, Galati si Suceava, in timp ce UNPR are doi candidati doar in judetul Neamt, fiind totodata singurul partid fara vreun candidat pentru diaspora.

Alegeri parlamentare 2012: Cine sunt candidatii ARD in Bucuresti

Alegeri parlamentare 2012: Candidatii ARD pentru diaspora

Alegeri parlamentare 2012: Candideaza 23 de PDL-isti respinsi de Comisia Macovei

De partea cealalta, USL are doar candidati din PSD si PNL in 13 judete - exact cate judete sunt si doar cu candidati PDL -, printre care si in Teleorman - de asemenea situatie identica cu PDL - judet in care vor candida presedintele PNL Crin Antonescu, pentru un mandat de senator, si secretarul general al PSD, Liviu Dragnea, pentru Camera Deputatilor.

Alegeri parlamentare 2012: Unde vor candida greii Puterii si Opozitiei

Alegeri parlamentare 2012: Cine sunt candidatii USL in Bucuresti

Printre cei care care au ales sa candideze in Capitala se numara liberalii Ludovic Orban, Eugen Nicolaescu si Calin Popescu Tariceanu sau social-democratii Ecaterina Andronescu, Titus Corlatean si Rodica Nassar.

Judetul Alba

Calin Potor - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Ovidiu Viorel Jidveian - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Dan Coriolan Simedru - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Radu Eugeniu Coclici - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Ioan Dirzu - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Teodor Atanasiu - PNL - Colegiul 1 Senat
Nicolae Dobra - UNPR - Colegiul 2 Senat

Judetul Arad

Flavius Luigi Maduta - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Lia Ardelean - PC - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Florin Galis - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Mihai Calimente - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Ciprian Florin Luca - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Dorel Gheorghe Caprar - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Avram Craciun - UNPR - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Ovidiu Marian - PNL - Colegiul 1 Senat
Ioan Cristina - PNL - Colegiul 2 Senat
Dorel Popa - PSD - Colegiul 3 Senat

Judetul Arges

Gheorghe Marin - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Mircea Draghici - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ionela - Simona Oprescu - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Theodor Catalin Nicolescu - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Bogdan Niculescu Duvaz - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Radu Costin Vasilica - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Daniel Constantin - PC - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Andrei Gerea - PNL - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Catalin Radulescu - PSD - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Ion Popa - PNL - Colegiul 1 Senat
Serban Valeca - PSD - Colegiul 2 Senat
Constantin Tamaga - PSD - Colegiul 3 Senat
Ionut Zisu - PNL - Colegiul 4 Senat

Judetul Bacau

Nicu Marcu - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Cosmin Necula - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Lucian - Manuel Ciubotaru - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Lucian Sova - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Viorica Marcu - PNL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Constantin Avram - PC - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ionel Palar - PNL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Iulian Iancu - PSD - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Viorel Hrebenciuc - PSD - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Petru - Gabriel Vlase - PSD - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Dragos Luchian - PNL - Colegiul 1 Senat
Vasile Nistor - PC - Colegiul 2 Senat
Dan Tataru - PSD - Colegiul 3 Senat
Damian Draghici - UNPR - Colegiul 4 Senat

Judetul Bihor

Ovidiu Bezi - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Claudiu - Ioan Ciarnau - PNL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Lucia - Ana Varga - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Gheorghe Costin - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Gheorghe - Danut Bogdan - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Ioan - Sorin Roman - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Sonia - Maria Draghici - PSD - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Ioan Cupsa - PNL - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Florica Chereches - PNL - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Traian Bodea - PC - Colegiul 1 Senat
Cristian Petru Bodea - PNL - Colegiul 2 Senat
Valeriu - Victor Boeriu - PNL - Colegiul 3 Senat
Florian Dorel - PSD - Colegiul 4 Senat

Judetul Bistrita-Nasaud

Adriana - Doina Pana - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Vasile - Daniel Suciu - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Alexandru Pugna - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Nechita - Stelian - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Dorin - Mircea Dobra - PNL - Colegiul 1 Senat
Ioan Denes - PNL - Colegiul 2 Senat

Judetul Botosani

Dumitru Gireada - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Andrei Dolineaschi - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Roxana - Florentina Anusca - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Costel Sopica - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Mihai Balta - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Tamara - Dorina Ciofu - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Doina - Elena Federovici - PSD - Colegiul 1 Senat
Petru Serban Mihailescu - UNPR - Colegiul 2 Senat
Viorel Grigoras - PNL - Colegiul 3 Senat

Judetul Brasov

Daniel - Catalin Zamfir - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Ion Ochi - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Mihai Aurel Dontu - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Contantin Nita - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Emil Nita - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Ioan Adam - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ion Dinita - PC - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Petre Roman - PNL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Sebastian Grapa - PNL - Colegiul 1 Senat
Viorel Chiriac - PSD - Colegiul 2 Senat
Ioan Ghise - PNL - Colegiul 3 Senat
Marius Neculoiu - PNL - Colegiul 4 Senat

Judetul Braila

Dorin Silviu Petre - UNPR - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Vasile Varga - PNL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Viorel Marian Dragomir - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Mihai Tudose - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Cristian Rizea - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Ion Rotaru - PSD - Colegiul 1 Senat
Catalin Boboc - PNL - Colegiul 2 Senat

Judetul Buzau

Adrian George Scutaru - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Adrian Mocanu - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Titi Holban - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Erland Cocei - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Marian Ghiveciu - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Eugen Nicolicea - UNPR - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ion Marcel Ciolacu - PSD - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Eugen Orlando Teodorovici - PSD - Colegiul 1 Senat
Doina - Anca Tudor - PNL - Colegiul 2 Senat
Victor Mocanu - PSD - Colegiul 3 Senat

Judetul Caras - Severin

Ioan Benga - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Dan - Laurentiu Tocut - PNL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ion Tabugan - UNPR - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Valentin Rusu - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Ion Mocioalca - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Aurel Durut - PSD - Colegiul 1 Senat
Iosid Secasan - PNL - Colegiul 2 Senat

Judetul Calarasi

Daniel Florea - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Valeriu Steriu - UNPR - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Dan - Stefan Motreanu - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Aurel Niculae - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Raluca Surdu - PNL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Stefan - Liviu Tomoioaga - PNL - Colegiul 1 Senat
Iulian Dumitrescu - PNL - Colegiul 2 Senat

Judetul Cluj

Nechita - Adrian Oros - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Steluta - Gustica Cataniciu - PNL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Aurelia Cristea - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Irimie Popa - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Radu Zlati - PNL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Cornel Itu - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ilarie Ivan - PSD - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Vasile - Tudor Grumaz - PNL - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Elena - Ramona Uioreanu - PNL - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Leonard Artur Horvath - PC - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Mircia Giurgiu - PSD - Colegiul 1 Senat
Serban Radulescu - PC - Colegiul 2 Senat
Marius Nicoara - PNL - Colegiul 3 Senat
Alexandru Cordos - PSD - Colegiul 4 Senat

Judetul Constanta

Gheorghe Dragomir - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Mihai Lupu - PNL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ileana - Cristina Dumitrache - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Radu Babus - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Victor - Gheorghe Manea - PNL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Eduard - Stelian Martin - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Mircea - Titus Dobre - PSD - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Manuela Mitrea - PSD - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Remus Cernea - PSD - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Madalin Voicu - PSD - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Puiu Hasotti - PNL - Colegiul 1 Senat
Nicolae Moga - PSD - Colegiul 2 Senat
Alexandru Mazare - PSD - Colegiul 3 Senat
Mircea Banias - PC - Colegiul 4 Senat

Judetul Covasna

Emil Pantelimon - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Corina Bote - PNL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Dan Suciu - PC - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Horia Grama - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Radita Palela - PSD - Colegiul 1 Senat
Marius Lucian Obreja - PNL - Colegiul 2 Senat

Judetul Dambovita

Vasile Horga - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Rovana Plumb - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ion Stan - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Ion Pargaru - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Zisu Stanciu - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Georgica Dumitru - PC - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ionut - Cristian Savoiu - PSD - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Carmen - Ileana Moldovan - PSD - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Leonardo Badea - PSD - Colegiul 1 Senat
Sorin Rosca - Stanescu - PNL - Colegiul 2 Senat
Valentin Calcan - PSD - Colegiul 3 Senat

Judetul Dolj

Constantin - Cosmin Enea - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Nicolae Vasilescu - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ionut Marian Stroe - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Florentin Gust - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Petre Petrescu - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Iulian - Claudiu Manda - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Mihai Voicu - PNL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Daniel Iane - PNL - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Valeriu Zgonea - PSD - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Ion Calin - PSD - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Cristiana - Irina Anghel - PC - Colegiul 1 Senat
Mihai - Viorel Fifor - PSD - Colegiul 2 Senat
Florea Voinea - PSD - Colegiul 3 Senat
Mario - Ovidiu Oprea - PNL - Colegiul 4 Senat
Mircea Geoana - PSD - Colegiul 5 Senat

Judetul Galati

Victor - Paul Dobre - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Laurentiu Chirvasuta - UNPR - Colegiul 2 Camera Deputatilor
George Scarlat - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Viorel Stefan - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Dan Nica - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Florin Costin Paslaru - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Lucretia Rosca - PSD - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Bogdan Ciuca - PC - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Aurel Nechita - PSD - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Ion Daniel Butunoiu - PSD - Colegiul 1 Senat
Gheorghe Saghian - PSD - Colegiul 2 Senat
Paul Ichim - PNL - Colegiul 3 Senat
Eugen Durbaca - PC - Colegiul 4 Senat

Judetul Giurgiu

Florian Nicolae - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Marin Anton - PNL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ioan Viorel Teodorescu - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Daniel Chitoiu - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Niculae Badalau - PSD - Colegiul 1 Senat
Lucian Iliescu - PNL - Colegiul 2 Senat

Judetul Gorj

Gheorghe Iana - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Mihai Weber - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Scarlat Iriza - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Camelia Khraibani - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Vasile Popeanga - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Victor Ponta - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Dumitru - Dian Popescu - PNL - Colegiul 1 Senat
Toni Grebla - PSD - Colegiul 2 Senat

Judetul Harghita

Niculae Niga - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Cristina Vaida - PNL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ioan Craciunas - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Teodor Constantin Dobrean - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Mircea Dusa - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Alexandru Tompe - PNL - Colegiul 1 Senat
Dane Emanuel Petrut - PSD - Colegiul 2 Senat

Judetul Huneodoara

Laurentiu Nistor - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Natalia - Elena Intotero - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Dan - Radu Rusanu - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Cornel - Cristian Resmerita - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Ioan Rus - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Radu - Bogdan Timpau - PNL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Eleonora - Carmen Harau - PNL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Vasile - Cosmin Nicula - PSD - Colegiul 1 Senat
Dorin Paran - PNL - Colegiul 2 Senat
Marian Campeanu - PNL - Colegiul 3 Senat

Judetul Ialomita

Cristina Pocora - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Marian Neacsu - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Mihaita Gaina - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Aurelian Ionescu - PC - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Pavel Marian - PSD - Colegiul 1 Senat
Ion Toma - UNPR - Colegiul 2 Senat

Judetul Iasi

Corneliu - Mugurel Cozmaciu - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Relu Fenechiu - PNL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Constantin Adascalitei - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Vasile Mocanu - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Neculai Ratoi - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Anghel Stanciu - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Costel Alexe - PNL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Gheorghe Emacu - UNPR - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Cristina Nichita - PSD - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Sorin Avram Iacoban - PSD - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Grigore Craciunescu - PNL - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Anton Dobos - PNL - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Varujan Vosganian - PNL - Colegiul 1 Senat
Sorin Constantin Lazar - PSD - Colegiul 2 Senat
Florin Constantinescu - PSD - Colegiul 3 Senat
Mihaela Popa - PNL - Colegiul 4 Senat
Marin Burlea - PNL - Colegiul 5 Senat

Judetul Ilfov

Radu Stroe - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Ninel Peia - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Hubert Petru Stefan Thuma - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Eduard Hellvig - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Gabriela Firea - PSD - Colegiul 1 Senat
Nicolae Nasta - PNL - Colegiul 2 Senat

Judetul Maramures

Mircea Dolha - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Florin Cristian Tataru - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Calin Vasile Andrei Matei - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Doru - Brasoan Lese - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Gheorghe Simon - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Camelia Negrut - PC - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Vasile Berci - PNL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Liviu Titus Pasca - PNL - Colegiul 1 Senat
Marius Sorin Ovidiu Bota - PSD - Colegiul 2 Senat
Liviu Marian Pop - PSD - Colegiul 3 Senat

Judetul Mehedinti

Rodin Traicu - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Petre Daea - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Viorel Palasca - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Marius Manolache - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Serban Nicoale - PSD - Colegiul 1 Senat
Tudor Chiuariu - PNL - Colegiul 2 Senat

Judetul Mures

Dan Stefan Simpalean - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Corneliu Florin Buicu - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Lorand Istvan Lukacs - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Manuel Augustin Butiulca - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Gheorghe Dinu Socotar - PC - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Anne Rose Juganaru - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ioan Cristian Chirtes - PNL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Vasile Gliga - PSD - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Stefan Somesan - PSD - Colegiul 1 Senat
Ioan Cosmin Duma - PNL - Colegiul 2 Senat
Akos Daniel Mora - PNL - Colegiul 3 Senat
Petru Alexandru Fratean - PSD - Colegiul 4 Senat

Judetul Neamt

Vasile Catalin Dragusanu - PC - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Vlad Marcoci - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Liviu Harbuz - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Liviu Bratescu - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Ioan Muntean - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Dorinel Ursarescu - PNL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ionel Arsene - PSD - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Marian Enache - UNPR - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Eugen Tapu Nazare - PNL - Colegiul 1 Senat
Ioan Chelaru - PSD - Colegiul 2 Senat
Octavian Liviu Bumbu - UNPR - Colegiul 3 Senat

Judetul Olt

Constantin Stelian Emil Mot - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Daniel Ionut Barbulescu - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Florin Iordache - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Virgil Delureanu - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Dan Ciocan - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Gigel Sorinel Stirbu - PNL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Alexandru Stanescu - PSD - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Darius Valcov - PSD - Colegiul 1 Senat
Mihai Nita - PC - Colegiul 2 Senat
Dan Sova - PSD - Colegiul 3 Senat

Judetul Prahova

Mircea Rosca - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Virgil Guran - PNL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Gratiela - Leocadia Gavrilescu - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Sebastian Ghita - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Sorin Teju - PNL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Sorin Chivu - UNPR - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Alexandri Nicolae - PNL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Vlad Alexandru Cosma - PSD - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Alexandru - Mihai Stefanescu - PC - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Ion Eparu - PSD - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Paul Dumbravanu - PNL - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Andrei Valentin Sava - PSD - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Georgica Severin - PSD - Colegiul 1 Senat
Daniel Savu - PSD - Colegiul 2 Senat
Ion Luchian - PNL - Colegiul 3 Senat
Stefan Radu Oprea - PSD - Colegiul 4 Senat
Augustin Constantin Mitu - PSD - Colegiul 5 Senat

Judetul Satu - Mare

Nicolae Bura - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Ovidiu Silaghi - PNL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Octavian Petric - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Viorel Vasile Buda - PC - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Ciprian George Ardelean - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Valer Marian - PSD - Colegiul 1 Senat
Virgil Enatescu - PNL - Colegiul 2 Senat

Judetul Salaj

Dorel Nicolae Oros - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Alexandru Serban - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Iuliu Nosa - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Gheorghe Mirel Talos - PNL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Calin Bagarean - PNL - Colegiul 1 Senat
Gheorghe Pop - PSD - Colegiul 2 Senat

Judetul Sibiu

Ioan Tamaian - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Florin - Ioan Orlatan - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Gheorghe Roman - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Ioan Axente - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Gheorghe Fraticiu - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Mircea Vasile Cazan - PNL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Sorin Iliesiu - PNL - Colegiul 1 Senat
Viorel Arcas - PSD - Colegiul 2 Senat
Nicolae Neagu - PNL - Colegiul 3 Senat

Judetul Suceava

Stefan Alexandru Baisanu - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Paul Rusu - PC - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Gavril Mirza - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Eugen Constantin Uricec - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Ioan Stan - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Constantin Galan - PNL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ovidiu Cristian Iane - PSD - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Eugen Bejinariu - PSD - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Dumitru Parda - PNL - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Iulian Radu Surugiu - PNL - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Neculai Bereanu - PSD - Colegiul 1 Senat
Tiberiu Marius Badratan - PSD - Colegiul 2 Senat
Ovidiu Liviu Dontu - PSD - Colegiul 3 Senat
Mihai Neagu - PC - Colegiul 4 Senat

Judetul Teleorman

Elena Catalina Stefanescu - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Adrian Constantin Simionescu - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Liviu Dragnea - PSD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Valentin Gabriel Boboc - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Florica Ica Calota - PNL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Marin Almajanu - PNL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Nicolae Mohanu - PSD - Colegiul 1 Senat
Crin Antonescu - PNL - Colegiul 2 Senat
Timotei Stuparu - PSD - Colegiul 3 Senat

Judetul Timis

Horia Cristian - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Sorin Mihai Grindeanu - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Maria Grapini - PC - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Ion Raducanu - UNPR - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Cosmin Lascut Costa - PNL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Catalin Tiuch - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Sorin Constantin Stragea - PSD - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Petru Andea - PSD - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Dorel Covaci - PSD - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Gheorghe Ciobanu - PSD - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Ben - Ori Ardelean - PNL - Colegiul 1 Senat
Petru Ehegartner - PNL - Colegiul 2 Senat
Matei Suciu - PSD - Colegiul 3 Senat
Ilie Sarbu - PSD - Colegiul 4 Senat

Judetul Tulcea

Neviser Zaharcu - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Marian Avram - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Octavian Marius Popa - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Ion Blana - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Octavian Motoc - PNL - Colegiul 1 Senat
Trifon Belacurencu - PSD - Colegiul 2 Senat

Judetul Vaslui

Victor Cristea - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Dan Bordeianu - PNL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Florin Ciurariu - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Adrian Solomon - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Ana Birchall - PSD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Toader Dima - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Irinel Ion Stativa - PSD - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Doina Silistru - PSD - Colegiul 1 Senat
Gabriela Cretu - PSD - Colegiul 2 Senat
Nelu Tataru - PNL - Colegiul 3 Senat

Judetul Valcea

Traian Dobrinescu - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Constantin Radulescu - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Constantin - Dan Mazilu - UNPR - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Vasile Bleotu - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Cristian Buican - PNL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Aurel Vladoiu - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Laurentiu Florian Coca - PSD - Colegiul 1 Senat
Remus Daniel Nitu - PNL - Colegiul 2 Senat
Marin Adranel Cotescu - PNL - Colegiul 3 Senat

Judetul Vrancea

Nicolae - Ciprian Nica - PSD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Anghel Tilvar - PSD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Nini Sapunaru - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Miron Mitrea - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Laurentiu Tigaeru Rosca - PNL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Victor Roman - PSD - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Petru Filip - PSD - Colegiul 1 Senat
Cristian - Sorin Dumitrescu - PSD - Colegiul 2 Senat


Joi, 01 Noiembrie 2012, ora 20:07
Sursa: Ziare.com
Autor: Florin Necula

Articol citit de 7680 ori

» Click.ro

Iulia Albu:

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
5 comentarii
Ordoneaza comentariile:Standard|Calitate|Numar Voturi|Recente

O frumoasa colectie

de infractori.

 

Sunt aproape 500, vor castga mai putini, cam 400,

restul i-a ungurii cu pp-dd, iar ciuma portocalie i-a "praful de pe toba".

 

.. iar Romanii ... tu included .. vor crapa de foame!

nu'i rau! Vom putea repopula Romania cu Romanii din Diaspora! Cind vom face .. Alia .. evident ca vom executa totzi securistii supravietzuitori .. prin pesteri!
Traieste bah bine, .. ca mai ai citeva luni de trait!

Păi ăștia nu sunt tot "infractori"-doar au tot fost la putere

de 23 de ani. Nu ei ne-au sărăcit și jefuit.
"Dr. Strangelo", tocmai ne-a dat verdictul, in urma "efectuării analizelor".
Dar cei ce promovează "infractorii"-ce sunt oare ?
De ce nu face la fel cu și cu candidații de pe listele și altor partide și a celor independenți ??? !!!
Să nu vă intrebați de ce nu ne vom mai uita pe ziare.com, așa cum azi nu mai citim ziare și mulți deja nu se mai uită nici la televizor, mai ales la OTV, Antena 3, Realitatea Tv, Romania Tv și altele asemenea.
Vreți SCHIMBARE ? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alegeți Ooameni Noi, dar nu din cei ce ni-i propun cele două blocuri politice, care sunt tot ca ei !!!

Noi, cu noi !!!

Ei sunt fala USL,

oameni care candideaza dezinteresati numai pentru a asigura propasirea materiala a poporului: Mitrea-sotii, Hrebenciuc, Sapunaru Nini, Dragnea, Fenechiu, Rusanu, Oprea, Rosca-Stanescu, Atanasiu, Nicolicea, MickyShpaga, Medellin.
Deviza grupului: "La vremuri noi, tot noi".