Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Craiova iese din Europa League dupa o remiza cu AEK Atena

Joi, 15 August 2019, ora 22:54
17886 citiri

Universitatea Craiova a parasit intrecerile continentale in turul III preliminar al Europa League dupa o remiza cu AEK Atena.

A fost 1-1 in capitala Greciei, iar elenii merg in play-off datorita victoriei cu 2-0 din turul de pe Oblemenco.

Elevii lui Cornelui Papura au inceput destul de curajos partida din Atena, insa atacurile din primele minute au fost naive, fara sa ameninte serios buturile gazdelor.

De marcat au facut-o cei de la AEK, care au iesit treptat la joc si au inceput sa puna presiune la poarta lui Pigliacelli. In minutul 26 Mantalos s-a distrat cu defensiva romanilor si a deschis scorul cu un sut plasat, la coltul lung.

Craiova a avut sansele ei in prima repriza, numai ca Barbut sau Mihaila n-au putut profita de uriasele greseli facute de aparatorii adversi si au irosit ocazii incredibile.

Ivanov a fost care a inscris golul de onoare pentru grupare din Banie in minutul 63, dupa o alta greseala mare a grecilor, insa Stiinta n-a putut sa obtina mai mult de o remiza desi a atacat pana la final.

Remiza de la Atena ii duce pe cei de la AEK in play-off-ul Europa League, iar jucatorii nostri se vor multumi sa urmareasca la televizor cupele europene in acest sezon.

Desfasurarea meciului:

Min.90+5 Final de partida! Craiova este eliminata!

Min.90+4 Fortes reia la o palma peste transversala!

Min.88 Nu se mai intampla mare lucru pe teren.

Min.80 Ne apropiem de fina si romanii ataca. Au nevoie insa de un gol rapid pentru a spera la calificare.

Min.73 Sansa mare pentru Craiova! Acka reia bine cu capul, insa balonul trece la o palma de bara!

Min.67 Oltenii puteau primi un penalti dupa un hent comis de greci.

Min.63 GOOOL CRAIOVA! Gresesc din nou grecii si Ivanov inscrie cu o lovitura de cap dupa ce portarul iese aiurea dintre buturi!

Min.57 Craiova inscrie, dar golul este anulat pentru o pozitie de offside. Reluarile arata ca jucatorii Craiovei erau in pozitii regulamentare.

Min.54 Pigliacelli il lanseaza excelent pe Bancu, insa acesta suteaza putin peste transversala!

Min.50 Roman reia mult peste poarta din pozitie buna.

Min.48 De aceasta data gazdele sunt mai decise in debutul reprizei.

Min.46 Incepe repriza secunda.

___________________

Min.45+1 Finalul primei reprize.

Min.44 Greseala incredibila in apararea grecilor, insa Mihaila se pierde cu poarta goala si primeste un galben dupa ce simuleaza un fault in careu!

Min.38 Pigliacelli scoate excelent un balon sutat de Oliveira!

Min.33 Ce ocazie! Barbut tasneste dintre fundasii adversi, dar rateaza sutul si trimite pe langa!

Min.27 Ce sansa pentru greci! Avem noroc si mingea e respinsa in ultima clipa peste transversala!

Min.26 GOL AEK! Mantalos pierde un adversar pe drum, intra in careu si inscrie cu un sut la coltul lung!

Min.23 Acelasi Mantalos suteaza in forta de la distanta, dar mingea trece pe langa poarta.

Min.17 Acka greseste incredibil si paseaza direct la adversar, insa oltenii au noroc si Mantalos se incurca in pozitie ideala!

Min.7 Oltenii incep destul de bine jocul, insa nu sunt suficient de periculosi la poarta adversa pana acum.

Min.1 Incepe partida!

ECHIPELE DE START

AEK: Barkas - Paulinho, Vranjes, Svarnas, Helder Lopes - Simoes, Krsticic - Geraldes, Livaja Mantalos - Nelson Oliveira

Antrenor: Miguel Cardoso

Rezerve: Tsintotas, Bakakis, Oikonomou, Verde, Almpanis, Simao, Galanopoulos

Craiova: Pigliacelli - Martic, Kelic, Acka, Bancu - Ivanov, Cicaldau, Mateiu - Barbut, Roman, Mihaila

Rezerve: Popescu, Borta, Vatajelu, Fortes, Hreniuc, Constantin, Ionita II

Antrenor: Corneliu Papura

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Craiova AEK Europa League, #Universitatea Craiova rezultat Europa League, #Craiova AEK rezultat Europa League , #Europa League