Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Craiova a pierdut la scor de neprezentare meciul cu Universitatea Cluj

Luni, 18 Aprilie 2011, ora 20:02
1726 citiri

Universitatea Craiova a fost invinsa la scor de neprezentare, 3-0, in deplasare, de Universitatea Cluj. Pentru echipa lui Mititelu amenintarea retrogradarii este tot mai mare, in timp ce ardelenii rasufla usurati si se pregatesc de un nou sezon in Liga 1.

Gazdele de la Cluj, care joaca partidele de pe teren propriu pe stadionul din Medias pana la finalizarea noului "Moina", au inceput in atac si, dupa o serie de ocazii ratate, inclusiv un penalti executat de Niculescu si parat extraordinar de Lung, Cojocnean deschide scorul in minutul 39, dupa o gafa a lui Dananae.

Acelasi Cojocnean a reusit "dubla" la ultima faza a primei reprize, din centrarea "printului" Cristea.

Partea secunda s-a disputat dupa aceleasi coordonate, cu gazdele avand ocaziile mari de gol si cu oltenii lui Reghecampf presand in gol la poarta lui Popa. Vlad Morar a fost cel care a inchis tabela la 3-0 in minutul 92, sutul sau fiind deviat nefericit de un fundas sub transversala portii lui Lung.

Universitatea Craiova a avut doua mari ocazii de gol in prima repriza, Subotici si Dorel Stoica luand la tinta barele portii clujenilor.

U CLUJ: M Popa - Buhus, Pele, Abrudan, Bazzi - Cojocnean, Nasser, Ad, Cristea, Bostina - Machado, Cl. Niculescu

Rezerve: Matache, Ascoli, Delgado, Ungurusan, Balde, V. Morar, V. Gheorghe

U CRAIOVA: S Lung Jr - Dananae, Gugu, Zoro, D. Lopes - D. Stoica - Firtulescu, J. Nicolae, Prepelita, Fl. Costea - Subotici

Rezerve: Hotoboc, Busu, Wendel, Gingioveanu, M. Roman, Buleica, Surugiu

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Craiova invinsa Universitatea Cluj, #Universitatea Craiova retrogradare, #Universitatea Cluj victorie Craiova , #Liga I