Liga 1: Craiova castiga la Targu Mures si egaleaza liderul Steaua

Sambata, 05 Noiembrie 2016, ora 19:57
3613 citiri

CS U Craiova a obtinut o victorie importanta in etapa cu numarul 15 din Liga 1, oltenii impunandu-se pe terenul celor de la ASA Targu Mures.

Craiova a castigat disputa cu scorul de 2-0 si a egalat liderul Steaua, care are insa un meci mai putin disputat.

Apostol Popov a deschis scorul pentru olteni dupa prima jumatate de ora de joc, el fructificand un assist al lui Zlatinski.

Nici 10 minute mai tarziu, gazdele au ramas in inferioritate numerica dupa ce Gabi Muresan a fost eliminat.

Zlatinski a "inchis tabela" cu un minut inainte de final, transformand un penalti.

CS U Craiova acumuleaza astfel 30 de puncte dupa 15 etape si egaleaza Steaua in fruntea clasamentului. In momentul de fata, elevii lui Reghecampf sunt obligati sa se impuna in duelul cu Viitorul, de duminica, daca vor sa isi mentina avantajul.

ASA: Mingote - Belu, Dobrosavlevici, M. Constantin, Netzer - G. Muresan, Candrea - Ciolacu, Iacobovici, Morar - Rus

CSU Craiova: Calancea - Briceag, Kay, Acka, Vatajelu - Popov, Zlatinski, Bancu - Ivan, Mazarache, Baluta

Deputatul USR Daniel Blaga, candidatul Alianţei Dreapta Unită pentru Primăria Târgovişte
Deputatul USR Daniel Blaga a fost desemnat candidatul Alianţei Dreapta Unită pentru Primăria municipiului Târgovişte. Daniel Blaga are 44 de ani, a absolvit Facultatea de Matematică în...
Presiuni de la șeful PNL Iași către Ciolacu să-l retragă pe Bogdan Cojocaru din funcția de prefect: ”Un scenariu aproape hilar”
Liderul PNL Iaşi Alexandru Muraru îi cere premierului Marcel Ciolacu să îl retragă pe Bogdan Cojocaru, lider PSD Iaşi, din funcţia de prefect al judeţului Iaşi, motivând că acesta...
#Craiova victorie Targu Mures, #Craiova Targu Mures rezultat Liga 1, #Craiova Steaua Liga 1 clasament , #Liga I