Liga 1: Pandurii castiga dramatic "derbiul Olteniei"

Vineri, 22 Iulie 2016, ora 22:55
4787 citiri

"Derbiul Olteniei", dintre Pandurii si Universitatea Craiova, s-a incheiat cu victoria gorjenilor, care s-au impus cu scorul de 2-1.

Golul victoriei a fost marcat de golgheterul Hora in prelungirile partidei.

Prima repriza le-a apartinut celor de la Craiova, care au avut ocaziile importante la poarta adversara fara a reusi insa sa deschida scorul.

Cum ocaziile se razbuna, gazdele de la Pandurii au deschis scorul in urma unei gafe de proportii.

Herea a urmarit un balon pana in careul advers, portarul Calancea a degajat, insa balonul a ajuns la Popov, care l-a trimis cu capul pe spate spre propriul goalkeeper, fara a fi constient ca jucatorul Pandurilor se afla in zona.

Herea a receptionat o pasa perfecta de la adversar si, singur cu portarul Craiovei, a marcat unul dintre cele mai usoare goluri din cariera.

Craiovenii au alergat dupa egalare, una pe care aveau s-o obtina pe final de meci, dupa ce Stanca l-a faultat in careu pe Nuno Rocha, iar Vatajelu a marcat din penalti.

N-a fost insa ultimul gol al meciului, pentru ca golgheterul Pandurilor, Ioan Hora, a adus victoria in al treilea minut de prelungiri.

Echipele de start

Pandurii: Stanca - Ungurusan, Vasiljevic, Bunoza, Grecu - Rauta, Mrzljak - Voiculet, Herea, Parcalabu - Hora

CS U Craiova: Calancea - Briceag, Popov, Acka, Vatajelu - Zlatinski, Mateiu - Baluta, Bancu, Andrei Ivan - Mazarache

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#Pandurii victorie Craiova, #Pandurii Craiova Liga 1 rezultat, #Liga 1 meciuri rezultate , #Liga I