Universitatea Craiova, la prima victorie a sezonului

Duminica, 16 August 2009, ora 20:02
765 citiri

Universitatea Craiova a obtinut prima victorie din actuala stagiune a Ligii I, impunandu-se pe teren propriu in fata Pandurilor Tg.Jiu, scor 2-0.

Gruparea patronata de Adrian Mititelu a transat partida inca din prima repriza, conducand cu 2-0 dupa doar 17 minute.

Primul care a inscris a fost Dina, in minutul 9, acesta indeplinind o formalitate dupa o pasa a lui Prepelita. 8 minute mai tarziu, Dorel Stoica a majorat scorul dupa o executie impecabila din lovitura libera.

Desi au marcat de doua ori, craiovenii au ramas in atac ratand cateva ocazii bune de a mai marca pana la pauza.

Startul reprizei secunde a fost dominat tot de gazde, gorjenii trecand in ofensiva abia in minutul 70, dupa ce "juvetii" au facut pasul inapoi. Ineficacitatea atacurilor Pandurilor au mentinut rezultatul inregistrat pe tabela inca din prima repriza.

Cu aceasta prima victorie, Universitatea Craiova acumuleaza 4 puncte, in timp ce gorjenii au ramas cu cele 6 castigate in primele doua etape.

C.F.

Doliu la Universitatea Craiova. A murit portarul ”Campioanei Unei Mari Iubiri”
Fostul portar Florin Oprea, care a fost titular între buturile echipei de fotbal Universitatea Craiova în sezonul 1973-1974, în care alb-albaştrii au cucerit primul lor titlu din palmares, a...
Universitatea Craiova n-o lasă pe FCSB să se bucure de titlu. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi
Echipa Universitatea Craiova a învins duminică, în deplasare, scor 3-1, formaţia Sepsi OSK, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. La debutul lui Costel Gâlcă pe...