Viitorul lui Hagi smulge o remiza cu Universitatea Craiova

Vineri, 16 Martie 2018, ora 22:51
5704 citiri

FC Viitorul, echipa patronata si antrenata de Gica Hagi, a obtinut cu sansa o remiza in duelul de pe teren propriu cu Universitatea Craiova.

Cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 0-0, un derbi fara prea multe ocazii, dar in care oltenii au ratat un penalti.

Cea mai importanta faza a meciului a venit in minutul 57, atunci cand Mitrita, fostul jucator al lui Hagi de la Viitorul, a tasnit spre poarta gazdelor, iar Tiru l-a faultat cu o interventie imprudenta.

Arbitrul a aratat punctul cu var, numai ca Zlatinski a luat la tinta stalpul din dreapta al portii lui Cojocaru, irosind penaltiul.

Cu 10 minute inainte de final Viitorul a ramas si in inferioritate numerica, Vana primind al doilea cartonas galben dupa o talpa pusa pe glezna lui Popa.

Cu un om in plus Craiova nu a reusit mai nimic pana la final, scorul ramanand 0-0.

Viitorul: Cojocaru - M. Lima, Tiru, de Nooijer, Cr. Ganea - Cicaldau, Mladen, Vana - Chitu, Gavra, I. Hagi

Rezerve: Buzbuchi, V. Ghita, Matan, Ciobanu, Hodor, Dragus, T. Baluta

Antrenor: Gheorghe Hagi

U Craiova: Mitrovici - Popov, Kelici, Briceag - Martici, Zlatinski, Mateiu, Bancu - Burlacu, Baluta, Mitrita

Rezerve: Calancea, Dimitrov, Andre Santos, Glavina, Gustavo, R. Popa, Screciu

Antrenor: Devis Mangia

Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
Ludovic Orban: „O veste bună în acest spectacol grotesc al comasaţilor: Nicuşor Dan va câştiga un nou mandat la Primăria Capitalei”
Ludovic Orban, preşedintele Forţa Dreptei, afirmă, după decizia coaliţiei de a-l retrage pe medicul Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei, că se vede totuşi şi o veste...