Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Craiova lui Piturca se incurca din nou in Liga 1: Remiza in superioritate in fata Chindiei

Sambata, 09 Noiembrie 2019, ora 19:22
4617 citiri

Universitatea Craiova a facut un nou pas gresit in Liga 1, formatia din Banie impiedicandu-se de Chindia.

Desi au jucat mai bine de o repriza in superioritate numerica, elevii lui Piturca nu au reusit decat un 1-1 pe terenul nou-promovatei.

Primul moment important al jocului a venit in minutul 28, atunci cand Ivancic a primit cartonasul rosu dupa un cot aplicat in figura lui Mihai Balasa.

Chiar daca a jucat cu un om in plus, Stiinta nu si-a creat foarte multe sanse mari si la pauza s-a intrat fara gol marcat.

In partea secunda cei de la Chindia au dat lovitura, Bic marcand cu un sut din centrul careului dupa o lovitura libera executata inteligent de Negut.

Oltenii au egalat rapid dupa ce balonul sutat de Cicaldau din lovitura libera a fst deviat nefericit de zidul Chindiei.

Craiova nu reuseste sa castige si visul de a deveni din nou campioana a Romaniei pare ca se mai amana un an in Banie.

ECHIPELE DE START

Chindia: Aioani - Martac, Benga, Leca, Neciu - Negut, Rata, Bic, Yameogo - Ivancic, Dumiter

Rezerve: D. Moldovan - C. Dinu, Novac, L. Mihai, Vodut, D. Dumitrascu

Antrenor: Viorel Moldovan

Craiova: Pigliacelli - Vladoiu, Balasa, T. Ferreira, Bancu - Ivanov, Cicaldau, Cosic - Barbut, Ivan, Mihaila

Rezerve: A. Marinescu - Vatajelu, Acka, Qaka, Al. Ionita, L. Nitu, Zakaric

Antrenor: Victor Piturca

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Craiova Liga 1 rezultate, #Craiova Piturca rezultate , #stiri Universitatea Craiova