Craiova lui Piturca a invins la scor la Targu Mures

Luni, 27 Septembrie 2010, ora 17:55
2640 citiri

Universitatea Craiova, echipa pregatita de Victor Piturca, a castigat la scor meciul din etapa a noua a Ligii 1, cu FCM Targu Mures, "juvetii" impunandu-se in deplasare cu scorul de 4-1.

Valerica Gaman a deschis scorul in minutul 10, cu o lovitura de cap, iar Mihai Costea a dublat avantajul oltenilor pana in pauza, cand a transformat un penalti acordat in urma unui hent in careu comis de onicas.

Florin Dan a redus din diferenta in minutul 62, tot din lovitura de la 11 metri, insa elevii lui piturca au mai punctat de doua ori, prin Prepelita si Wobay, castigand la o diferenta confortabila.

Echipele:

FCM Targu Mures: Stetca, Popete, Balau, L. Munteanu, D. Matei, Fl. Stinga, Onicas, Fl. Dan, D. Roman, Vasilache, C. Vancea.

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

"U" Craiova: Stanca, Barboianu, Iliev, V. Gaman, Dananae, Dina, Gargorov, D. Stoica, Prepelita, Wobay, M. Costea.

Antrenor: Victor Piturca.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Craiova victorie Targu Mures, #Victor Piturca antrenor Craiova, #Universitatea Craiova victorie Liga 1 , #Victor Piturca