Craiova lui Piturca rupe norii in Liga 1

Vineri, 01 Octombrie 2010, ora 20:25
3038 citiri

Universitatea Craiova, echipa antrenata de Victor Piturca, a inregistrat o noua victorie la scor in Liga 1, oltenii trecand de Universitatea Cluj cu scorul de 3-0.

Dina a deschis scorul in minutul 6 iar bulgarul Iliev a dublat avantajul de pe tabela in minurul 11, dar bucuria "juvetilor" a fost de scurta durata, 5 minute mai tarziu Mihai Costea parasind terenul accidentat.

Chiar si asa baietii lui Piturca au dominat "sepcile rosii".

Wobay a punctat si el in repriza secunda consfintind o victorie categorica pentru Universitatea Craiova in etapa a 10-a a Ligii 1.

Echipele:

CRAIOVA: Stanca, Dananae, V. Gaman, Iliev, Barboianu, Wobay, Prepelita, D. Stoica, Gargorov, M. Costea, Dina.

Antrenor: Victor Piturca.

U CLUJ: Hutan, Ungurusan, D. Munteanu, Cvirik, Buhus, Bostina, Ad. Ionescu, Balde, Delgado, Niculescu, Lemnaru.

Antrenor: Marian Pana.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Craiova victorie Universitatea Cluj, #Craiova victorie Liga 1, #etapa 10 liga 1, #Victor Piturca Universitatea Craiova , #Victor Piturca