Rezultatele 421 - 450 din 1000 (0.473 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Se ingroasa gluma la Politia Locala Barlad: plangere penala facuta sefului Vasile Radoi si altor trei salariati!

Luni, 06 Iunie 2016, ora 06:35

Se ingroasa gluma la Politia Locala Barlad: plangere penala facuta sefului Vasile Radoi si altor trei salariati!CERCETATI PENAL Seful Sindicatului ProLex-Filiala Barlad, Iulian Ceapa, agent in cadrul Politiei Locale Barlad, a inaintat o plangere penala impotriva lui Vasile Radoi, directorul acestei institutii, subordonata CLM Barlad. Iulian Ceapa il acuza pe Vasile Radoi de savarsirea infractiunilor de hartuire, omisiunea de a sesiza organele de politie cu privire la savarsirea unor fapte penale la el in institutie, delapidare, instigare la fals in inscrisuri sub semnatura privata, uz de fals,

Actualitate / stiri Actualitate62 vizite[ Vremea Noua ]

Ziua Absolventului la Liceul "Nicolae Iorga" din Negresti

Luni, 06 Iunie 2016, ora 06:35

Ziua Absolventului la Liceul "Nicolae Iorga" din NegrestiVineri, 3 iunie a.c., la Negresti au avut loc manifestari dedicate Zilei Absolventului. Cei 200 de absolventi ai Liceului "Nicolae Iorga", de la filierele teoretica si tehnologica, alaturi de profesori si parinti, au marcat acest moment emotionant printr-un curs festiv desfasurat la Casa de Cultura din oras. Profesorii au transmis elevilor succes la bacalaureat si la examenele vietii. Dirigintii au strigat pentru ultima data

Actualitate / stiri Actualitate32 vizite[ Vremea Noua ]

Peste 700 de elevi din Vaslui primesc bani sa-si cumpere calculator

Luni, 06 Iunie 2016, ora 06:35

Peste 700 de elevi din Vaslui primesc bani sa-si cumpere calculatorMinisterul Educatiei a publicat lista elevilor care primesc anul acesta ajutor financiar pentru achizitionarea de calculatoare. In judetul Vaslui, sunt 744 de elevi beneficiari ai programului "Euro 200", potrivit MECS, tineri care nu au posibilitati financiare, in special din mediul rural. Ca si in anii anteriori, judetul Vaslui se numara printre judetele cu cele mai multe solicitari.

Bonurile valorice pentru cumpararea de calculatoare se elibereaza in perioada 24 iunie - 30 iulie,

Actualitate / stiri Actualitate18 vizite[ Vremea Noua ]

Apel deschis: si tu poti fi Open Camp!

Luni, 06 Iunie 2016, ora 06:35

Apel deschis: si tu poti fi Open Camp!INVITATIE... Organizatorii festivalului Open Camp Vaslui lanseaza un apel deschis catre toti cei care vor sa se inscrie cu proiecte in cadrul evenimentului ajuns deja la cea de-a saptea editie consecutiva. Apelul se adreseaza deopotriva artistilor plastici, muzicienilor, ONG-urilor locale, intreprinzatorilor, grupurilor de tineri si tuturor celor care au o idee pe care vor sa o transpuna si transmita publicului larg. Pe langa multele activitati din poligon, pe scena sunt confirmate pana in

Actualitate / stiri Actualitate20 vizite[ Vremea Noua ]

Miscari de trupe la HC Vaslui

Luni, 06 Iunie 2016, ora 06:33

Miscari de trupe la HC VasluiS-a deschis campania de transferuri

ACTIVI...Pauza competitionala se anunta a fi una extrem de agitata pentru clubul vasluian de handbal. HC Vaslui s-a despartit de patru jucatori, Alin Rosu, Dragos Soare, Sebastian Polocoser si Tudor Stanescu. Din informatiile pe care le avem, lista plecarilor ramane in continuare deschisa pentru ca multi handbalisti se afla la final de contract. In functie de rezultatul negocierilor ne vom da seama pe ce schelet isi va construi Sandu Iacob noua echipa.

Sport / stiri Sport21 vizite[ Vremea Noua ]

S-au decis datele de incepere a campionatelor in Liga 2 si Liga 3

Luni, 06 Iunie 2016, ora 06:33

STABILIT... In cadrul sedintei din 4 iunie 2016 a Comitetului Executiv al Federatiei Romane de Fotbal, membrii acestuia, au adoptat mai multe decizii care au legatura si cu fotbalul din ligile inferioare. Astfel, editia 2016-2017 a Ligii 2 va debuta pe 30 iulie, iar Liga 3, va incepe pe 27 august sau 3 septembrie, in functie de numarul de echipe care se vor inscrie.

De asemenea, Comitetul Executiv al FRF a decis eliminarea din regulament a celor doua reprize de prelungiri de cate 15 minute la

Sport / stiri Sport7 vizite[ Vremea Noua ]

Merg la turneul semifinal

Luni, 06 Iunie 2016, ora 06:33

Merg la turneul semifinalJuniori

VICTORIOSI... Sporting Juniorul Vaslui a trecut de Rapid CFR Suceava, scor 5-0, si s-a calificat la turneul semifinal al Campionatului National rezervat juniorilor C (nascuti in anul 2001 si mai mici). Golurile Vasluiului au fost reusite de Cracea (2), Manolache (2) si Ciubotaru.

Echipa pregatita de Cornel Cracea si Gabriel Craciun a reusit o frumoasa performanta, de a se califica printre primele opt echipe ale tarii, dupa ce au izbutit sa castige turneul zonal de la Piatra-Neamt.

Sport / stiri Sport16 vizite[ Vremea Noua ]

GAGESTI: Prima sectie de vot inchisa in judet!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 22:42

NEREGULI ... SAU NU! Presedinta BEC a comunei Gagesti, Maria Leu, a dispus inchiderea pentru 25 de minute a sectiei de votare din satul Giurcani. Un candidat a vazut acolo ca persoanele cu handicap psihic, de la Caminul pentru Persoane cu Dizabilitati Psihice Giurcani, vin la vot, intrand in cabina de vot insotiti de alte persoane. PNL a depus o plangere la BEC Gagesti, iar pentru solutionarea plangerii, Maria Leu, presedinta BEC Gagesti a dispus suspendarea procesului de votare. Acum cateva

Actualitate / stiri Actualitate56 vizite[ Vremea Noua ]

NEREGULUI CRASE IN BARLAD: transport ilegal de persoane, informatician aflat pe listele de candidati si o sora a unui candidat in comisia de votare!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 18:33

NEREGULUI CRASE IN BARLAD: transport ilegal de persoane, informatician aflat pe listele de candidati si o sora a unui candidat in comisia de votare!IMORAL SI ILEGAL... Trei cazuri ciudate s-au petrecut la Barlad, amblele semnalate de candidatii care astazi au emotii la votarea pentru alegerile locale. Transport ilegal de persoane la vot, semnalate de catre UNPR Barlad, un informatician al sectiei de vorate 96, prezent si pe lista de candidati ai CL Barlad, din partea PNL si sora unui candidat, Daniel Taga (ALDE), in comisia de votare din partea unui alt partid. Daca pe sora lui Taga au schimbat-o imediat, avand instrumentul legal la

Actualitate / stiri Actualitate71 vizite[ Vremea Noua ]

HUSI: Prezenta slaba la urne. Husenii din "Zona Industriala", prea putin interesati de alegeri

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 18:33

HUSI: Prezenta slaba la urne. Husenii din "Zona Industriala", prea putin interesati de alegeriSLAB... Doar trei sectii de votare din municipiul Husi au depasit, aproape de ora 17,00, procentul de 30%, in ceea ce priveste prezenta la vot. Cei mai constiinciosi alegatori s-au dovedit pant acum a fi cei arondati sectiilor de votare amenajate la Scoala "Anastasie Panu", Scoala "Ion Creanga", dar si la Liceul Tehnologic "Ioan Corivan". Pana acum au votat 6.630 de huseni, ceea ce inseamna un procent de peste 26%. In continuare, cel mai mic

Actualitate / stiri Actualitate41 vizite[ Vremea Noua ]

Avem si primul primar al judetului: Silviana Bahrim, al cincilea mandat in fruntea Vutcaniului!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 18:33

Avem si primul primar al judetului: Silviana Bahrim, al cincilea mandat in fruntea Vutcaniului!Pana la ora 16.00, in comuna Vutcani votasera peste 42% dintre cei trecuti pe listele electorale permanente. Din totalul de peste 1.400 de persoane cu drept de vot, au votat peste 600 de persoane, ceea ce este un record pentru aceasta comuna care prezinta o particularitate: exista un singur candidat la primarie, actualul edil, Silviana Bahrim. "Sunt impresionata, nu am cuvinte pentru modul in care s-au implicat oamenii din comuna. Le transmit tuturor ca ii iubesc si ca votul lor de astazi ma va

Actualitate / stiri Actualitate43 vizite[ Vremea Noua ]

Mireasa din Barlad, refuzata la votare!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 18:33

Mireasa din Barlad, refuzata la votare!GHINION... Andreea si Alexandru Grigoras, doi tineri casatoriti, care astazi petrec cea mai fericita zi din viata lor, cununand-se religios, au vrut ca inainte de inceperea petrecerii de nunta sa voteze. Imbracati festiv si cu mireasa imbujorata de emotie, cei doi tineri au mers la vot laScoala generala nr. 10 din Barlad, la sectia de votare 61 (sau 62), pentru ca mireasa sa voteze. Andreea a scos Cartea de Identitate, dar surpriza! A fost refuzata la vot din cauza ca acea Carte de Identitate

Actualitate / stiri Actualitate50 vizite[ Vremea Noua ]

HUSI: Candidatul ALDE a votat pentru cinste, seriozitate si schimbare!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 18:33

HUSI: Candidatul ALDE a votat pentru cinste, seriozitate si schimbare!INCREZATOR... Un alt candidat la functia de primar al municipiului Husi si-a exercitat deja dreptul la vot. Este vorba despre Mihaita Paraschiv, candidatul ALDE, care a votat la sectia nr. 124, amenajata in incinta Scolii nr. 4, de pe strada Anton Sarbu. La iesirea de la

Actualitate / stiri Actualitate17 vizite[ Vremea Noua ]

LIVE TEXT Iesenii isi aleg primarul si consilierii. Decizia de azi pentru urmatorii 4 ani IMAGINI

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 15:34

LIVE TEXT Iesenii isi aleg primarul si consilierii. Decizia de azi pentru urmatorii 4 ani IMAGINISectiile de votare s-au deschis de la ora 7.00, votul urmand sa se desfasoare pana la ora 21.00. In judet sunt asteptati la urne 738.609 alegatori, dintre care 301.935 se afla in municipiul Iasi. Acestia vor avea de ales intre 9.404 candidati la functiile de consilier local, consilier judetean sau primar. Ramaneti cu Ziarul de Iasi pentru a afla cum decurge aceasta zi electorala.

ORA 13:30

Cristian

Actualitate / stiri Actualitate18 vizite[ Vremea Noua ]

Un barbat de 73 de ani, lovit de tren la Straseni; Victima a decedat pe masa de operatie

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 15:34

Un barbat de 73 de ani, lovit de tren la Straseni; Victima a decedat pe masa de operatieUn barbat de 73 de ani a murit dupa ce a fost lovit de un tren in raionul Straseni. Tragedia s-a produs in aceasta dimineata in apropierea localitatii Tataresti.

Potrivit politiei victima mergea langa liniile de cale ferata, iar cu toate ca masinistul trenului de pe ruta Chisinau-Ungheni a claxonat de cateva ori, batranul nu s-a oprit. Astfel, acesta a fost lovit lateral fiind

Actualitate / stiri Actualitate17 vizite[ Vremea Noua ]

Ce risti daca-ti fotografiezi buletinul de vot

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 15:34

Politia Romana sustine ca a luat toate masurile pentru asigurarea unui climat de liniste si siguranta publica pe durata desfasurarii alegerilor locale. Pentru a nu fi implicati in evenimente nedorite, politistii va recomanda sa respectati prevederile legale si confidentialitatea votului. Nerespectarea legislatiei electorale atrage raspunderea contraventionala sau penala a celor care incalca legea. Politistii vor fi la datorie pentru a ii depista si a lua masurile legale fata de cei care nu

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ Vremea Noua ]

21.90% dintre alegatorii bacauani au votat pana la ora 13.00

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 15:34

21.90% dintre alegatorii bacauani au votat pana la ora 13.00132.435 din cei 604.702 de alegatori din judetul Bacau au votat pana la ora 13.00, ceea ce corespunde unui procent de 21.90%

In municipiul Bacau prezenta a fost de 17,6070 %, adica 29.221 de alegatori.

La Comanesti prezenta la ora 13.00 a fost de 21,9990 %, la Darmanesti de 25,8143 %, la

Actualitate / stiri Actualitate14 vizite[ Vremea Noua ]

Coduri rosii de inundatii pentru mai multe rauri din judet. Avertizarea expira astazi

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 15:34

Coduri rosii de inundatii pentru mai multe rauri din judet. Avertizarea expira astaziIn ciuda ploilor abundente care s-au abatut peste intreg judetul Suceava, pana aseara, la ora 20.00, nu s-au inregistrat probleme iesite din comun. Totusi, hidrologii au instituit Cod rosu pe raul Bistrita si afluentii acestuia inca de joi, cod prelungit pana astazi la amiaza. Cod rosu este si pentru afluentii raului Moldova, dar si pentru raul Siret, in timp ce pentru bazinul superior al raului Suceava hidrologii au emis Cod portocaliu.

Ieri dupa-amiaza, in jurul orei 16.00, ploile au scazut

Actualitate / stiri Actualitate17 vizite[ Vremea Noua ]

Nu e deloc usor sa fii asistent medical in Romania

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 15:34

Nu e deloc usor sa fii asistent medical in RomaniaNu se simt in siguranta la locul de munca, sunt agresate de pacienti sau apartinatori si sunt mult prea putine. In plus, si ele sunt victime ale infectiilor nozocomiale.

Centrul de Cercetare si Dezvoltare Sociala Solidaritatea a organizat o conferinta nationala a asistentilor medicali din toata tara. Principala tema a conferintei a fost "Calitatea vietii profesionale a asistentelor medicale; probleme si solutii. O strategie pentru apararea intereselor asistentelor medicale".

"Printre factorii

Actualitate / stiri Actualitate19 vizite[ Vremea Noua ]

HUSI: Cosmin Filip, candidat la CL Husi din partea PMP a votat, impreuna cu familia sa!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 15:33

SPERANTA... Cosmin Filip a venit la sectia de votare din incinta Casei de Cultura "Alexandru Giugaru", insotit de sotia sa, dar si de baietelul lor. La iesirea de la urne, Cosmin Filip a precizat: "Am votat pentru normalitate in municipiul Husi, pentru viitorul municipiului Husi". De asemenea, candidatul PMP a

Actualitate / stiri Actualitate32 vizite[ Vremea Noua ]

Candidatii la functia de primar al Barladului cer barladenilor sa vina la vot!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 15:33

Candidatii la functia de primar al Barladului cer barladenilor sa vina la vot!MESAJE... Cei zece candidati pentru functia de primar al Barladului, au trecut rand pe rand pe la vot, la sectiile de votare unde sunt arondati. Ei s-au aratat increzatori privitopr la faptul ca nu se vor inregistra ilegalitati in sectiile de votare si au tinut sa transmita, rand pe rand, cate un mesaj barladenilor, principalul indemn fiind sa iasa cu incredere la vot, pentru oprasul lor, pentru copiii lor si viitorul tuturor barladenilor.

"Am votat pentru barladeni, cu curaj"

"Am votat

Actualitate / stiri Actualitate20 vizite[ Vremea Noua ]

BARLAD: Prezenta record la vot , fata de 2012, la acceasi ora!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 15:33

BARLAD: Prezenta record la vot , fata de 2012, la acceasi ora!BARLADENII VOR SCHIMBAREA... Surpriza mare la Barlad! Prezenta la vot este de 222%, la orele 14.30, fata de acum patru ani, cand prezenta la vot era de aproape 15%. Din cei 60 439 de alegatori, in cele 46 de sectii de votare s-au prezentat la vot

Actualitate / stiri Actualitate37 vizite[ Vremea Noua ]

HUSI: locuitorii din "Zona Industriala", cea mai slaba participare la vot de pana acum!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 15:33

HUSI: locuitorii din "Zona Industriala", cea mai slaba participare la vot de pana acum!ASTEPTATI! Cea mai slaba prezenta la vot din cele 20 de sectii ale municipiului Husi, se inregistreaza in asa-numita "Zona Industriala" a orasul, la sectia amenajata in Unitatea Fitosanitara Husi, de pe Soseaua Husi-Dranceni. Aici, in jurul orei 13,30, din cele 1786 persoane inscrise pe liste, votasera doar

Actualitate / stiri Actualitate35 vizite[ Vremea Noua ]

HUSI: Primarul Ioan Ciupilan a votat: "Pentru binele lor, pentru ceea ce considera ei din inima ca merita sa fie votat, sa se prezinte astazi sa voteze"!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 15:33

HUSI: Primarul Ioan Ciupilan a votat: "Pentru binele lor, pentru ceea ce considera ei din inima ca merita sa fie votat, sa se prezinte astazi sa voteze"!INDEMN... Insotit de sotia sa, medicul Liliana Ciupilan, primarul municipiului Husi, Ioan Ciupilan, a votat, in jurul orei 12,00, la sectia amenajata in incinta Liceului Tehnologic "Ioan Corivan". In sectia de votare a parut degajat si a facut glume cu sotia sa, pe care, tachinand-o, a atentionat-o: "Vezi, ai grija, te rog, cu cine votezi", lucru care a starnit hazul celor prezenti. La iesirea din sectia de votare, primarul Ciupilan a precizat: "E o datorie civica, pe care toti cetatenii ar

Actualitate / stiri Actualitate40 vizite[ Vremea Noua ]

HUSI: Senatorul Dan Marian, impreuna cu familia sa, a votat: "Am votat cu acea echipa care va face totul pentru locuitorii judetului Vaslui"!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 15:33

HUSI: Senatorul Dan Marian, impreuna cu familia sa, a votat: "Am votat cu acea echipa care va face totul pentru locuitorii judetului Vaslui"!Aproape de ora 12:00, senatorul PNL, Dan Marian, a venit la vot, la sectia amenajata in interiorul Scolii "Mihail Sadoveanu". I-au fost alaturi sotia sa, fiul sau, Calin, dar si fiica cea mica. Destins si cu a atitudine increzatoare, senatorul Marian a salutat pe toata lumea, a dat mana cu toti membrii sectiei de votare, iar la iesirea de la urne, acesta si-a motivat votul: "Am votat pentru judetul Vaslui, pentru locuitorii acestui oras, am votat pentru dezvoltare si

Actualitate / stiri Actualitate28 vizite[ Vremea Noua ]

LIVE TEXT: Alegeri locale 2016

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 12:33

LIVE TEXT: Alegeri locale 201612:20 Prezenta la vot in judetul Vaslui, ora 12:00, este de 18,12%.

12:00 In satul Ghicani, comuna Al. Vhahuta, oamenii voteaza de doua ori cu primarul

Numarul neregulilor inregistrate in sectiile de votare creste de la o ora la alta. Potrivit unor surse, in satul Ghicani, comuna Alexandru Vlahuta, votantii primesc, in loc de trei buletine (cu primarul, Consiliul Local si Consiliul Judetean), doua buletine cu primarul si unul cu Consiliul Local. Mai multi oameni au depus o sesizare la Biroul

Actualitate / stiri Actualitate145 vizite[ Vremea Noua ]

Un pseudo-ziarist de la Husi a pus pe Facebook buletinul de vot, in timp ce era in cabina!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 12:33

Un pseudo-ziarist de la Husi a pus pe Facebook buletinul de vot, in timp ce era in cabina!Bogdan Tazu, un pseudo-ziarist de la un ziar din Husi a postat pe pagina sa de Facebook un buletin de vot, in care apar candidatii la primaria Husi. Sub titlul "Eu am votat, voi?", individul in cauza isi face o poza cu stampila "Votat"

Actualitate / stiri Actualitate38 vizite[ Vremea Noua ]

Au votat principalii candidati la primaria Vaslui. Vasile Paval (PSD): "Am votat continuitatea, am votat echipa". Marius Arcaleanu (PNL): "Am votat cu gandul la cei plecati afara"

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 12:33

Au votat principalii candidati la primaria Vaslui. Vasile Paval (PSD): "Am votat continuitatea, am votat echipa". Marius Arcaleanu (PNL): "Am votat cu gandul la cei plecati afara"Insotit de sotie, Vasile Paval, candidatul PSD la functia de primar a venit la sectia de votare 46, de la scoala 1, in jurul orei 10.30. Acesta a salutat pe toata lumea din sectia de votare si a discutat cu locuitorii din zona. "Am votat continuitatea, am votat echipa cu care sunt convins ca vom duce la capat toate proiectele de modernizare ale Vasluiului. Am votat cu incredere, pentru ca lista de consilieri cu care am venit in fata vasluienilor contine oameni responsabili, care isi vor duce la

Actualitate / stiri Actualitate31 vizite[ Vremea Noua ]

HUSI: Dr. Nelu Tataru a votat "am votat cu speranta ca husenii au realizat ca este momentul schimbarii"!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 12:33

HUSI: Dr. Nelu Tataru a votat "am votat cu speranta ca husenii au realizat ca este momentul schimbarii"!MATINAL... Primul dintre candidatii municipiului Husi, care astazi asteapta cu interes, dar si cu emotii, dorinta electorala a majoritatii, a fost senatorul Dr. Nelu Tataru. Acesta a venit la vot in jurul orei 9,30, la sectia de votare amenajata in sediul Scolii "Sf. Ecaterina". La iesirea de la urne, Dr. Nelu

Actualitate / stiri Actualitate34 vizite[ Vremea Noua ]

Husenii ies la vot! Cei mai matinali sunt locuitorii cartierului "Corni"!

Duminica, 05 Iunie 2016, ora 12:33

Husenii ies la vot! Cei mai matinali sunt locuitorii cartierului "Corni"!LA URNE! Astazi, husenii sunt asteptati la urne, sa decida ceea ce considera ca este cel mai bine pentru municipiul Husi, in viitorii patru ani. Matinali si nu prea, alegatorii au inceput sa vina de la prima ora a diminetii, sa isi exercite dreptul de vot, in sectiile infiintate la Asociatia Agricola "Corni" (strada Sara), la Scoala Profesionala "Sfanta Ecaterina" (strada Dobrina), Centrul Consultativ Husi (strada 7 Noiembrie), Colegiul National "Cuza Voda", Liceul "Ion Corivan" (strada

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ Vremea Noua ]


Prima   <<   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   >>   Ultima