Reactia Simonei Halep dupa ce a invins-o pe Venus Williams la Miami

Marti, 26 Martie 2019, ora 01:02
32401 citiri

Simona Halep este incantata de victoria obtinuta luni noaptea in fata legendarei Venus Williams in optimile de finala ale turneului de la Miami.

Avand experienta a sase dueluri directe cu veterana din Statele Unite, Simona a dezvaluit ca stia la ce sa se astepte si cum sa joace.

"Stiu ca Venus nu renunta niciodata si ca trebuie sa lupt pentru fiecare minge atunci cand joc cu ea. Am facut asta foarte bine de aceasta data. Stiam ca trebuie sa stau mai aproape de linia de fund si sa incerc sa joc mai rapid. Pentru mine este intotdeauna o placere sa joc cu surorile Williams si ma bucur ca am avut sansa de a evolua cu ea acum", a spus Simona imediat dupa partida.

Simona Halep s-a calificat, luni noaptea, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Miami dupa o victorie splendida cu Venus Williams.

A fost un meci controlat de sportiva noastra, care s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-3.

Grindeanu, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timișoara: ”Două zile ne mai despart de aderarea la Schengen”
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a afirmat că deschiderea noului terminal al Aeroportului Internaţional Timişoara este dovada că România ştie să materializeze proiecte concrete...
Tehnica averii deținute pe firmă. Cîrstoiu are apartamente, un penthouse și bolizi de lux, pe lângă bunurile declarate
Medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul susținut de PNL și PSD în lupta pentru Primăria Capitalei, deține mai multe bunuri decât cele care apar în declarația de avere, însă acestea sunt...
#Simona halep victorie Venus Williams, #Halep declaratie Venus Williams, #Halep Venus Williams Miami victorie , #stiri Venus Williams