Joi, 09 August 2018, ora 22:28
24590 citiri

Sorana Cirstea a fost eliminata, joi seara, in turul doi la Rogers Cup.

Tenismena noastra a fost invinsa de favorita numarul 13, americanca Venus Williams.

Fostul lider mondial s-a impus in doua seturi, cu 7-6 (4), 6-4, la capatul unei partide care a durat o ora si 32 de minute.

Sorana a inceput perfect partida si a condus chiar cu 5-2, insa in cele din urma a pierdut primul set la tie-break!

In setul secund, reprezentanta noastra i-a pus din nou probleme americancei in varsta de 38 de ani, dar a trebuit sa se recunoasca invinsa in cele din urma.

Sorana paraseste turneul cu un cec in valoare de 35.000 de dolari, in timp ce pentru Venus Williams urmeaza o confruntare de foc cu Simona Halep, tot in aceasta noapte!

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Sorana Cirstea si Venus Williams, din turul doi la Rogers Cup 2018:

Sorana Cirstea - Venus Williams 6-7 (4) 4-6

22:28 - GAME, SET si MECI VENUS WILLIAMS!

22:20 - Break la 0 pentru Venus Williams, care va servi pentru castigarea meciului.

22:19 - Un nou rebreak al tenismenei noastre.

22:11 - Un nou break reusit de Venus.

22:07 - Rebreak la 0 reusit de Sorana Cirstea si scorul devine 3-3.

22:05 - Break izbutit de Venus Williams.

22:02 - Sorana nu renunta insa la lupta si continua sa-i puna probleme fostului lider mondial,

21:55 - Tenismena americana si-a intrat in ritm in ultimele game-uri si ea e cea care conduce ostilitatile in aceste momente.

21:47 - Sorana pierde primul set la tie-break, cu 4-7.

5-2 pentru americanca.

3-1 pentru Venus, dupa patru mingi jucate in tie-break.

21:41 - Game Sorana si setul se va decide la tie-break.

21:37 - Tenismena noastra iroseste o noua minge de break, iar Venus preia pentru prima data conducerea in acest meci.

21:32 - Sorana serveste pentru castigarea primului, dar Venus reuseste breakul si trimite setul in prelungiri.

21:25 - Sorana isi face fara probleme serviciul si se indreapta catre castigarea primului set.

21:09 - Joc foarte bun al Soranei, care nu-i lasa practic nicio sansa americancei in acest start de meci.

21:01 - Game la 0 izbutit de tenismena noastra.

20:59 - Inceput excelent de partida pentru Sorana, cu break.

ora 20:56 - A inceput partida.

INFO: Partida e programata pe arena numarul doi de la Montreal.

INFO: Sorana si Venus s-au mai intalnit de doua ori pana in prezent, ambele confruntari fiind castigate de sportiva din SUA, ultima chiar anul acesta la Indian Wells.

Rogers Cup 2018 se desfasoara in perioada 6-12 august si e dotat cu premii in valoare totala de 2,4 milioane de dolari.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Sorana Cirstea eliminata, #LIVE meci Cirstea Williams, #Sorana Cirstea Venus Williams , #stiri Sorana Cirstea