Maxim face senzatie in Bundesliga! Gol si pasa de gol pentru Suttgart (Video)

Sambata, 05 Aprilie 2014, ora 18:33
3282 citiri

Alexandru Maxim a fost din nou decisiv pentru echipa sa, VfB Stuttgart, de aceasta data in partida cu SC Freiburg.

Internationalul roman a inceput partida ca rezerva, fiind introdus in teren abia in minutul 60, la scorul de 0-0, in locul lui Didavi.

Maxim n-a avut nevoie nici de 10 minute pentru a-si face simtita prezenta, el deschizand scorul, in minutul 69, cu un sut frumos, fara preluare, din interiorul careului.

Mijlocasul "tricolor" a ajuns la sapte goluri inscrise in acest sezon de Bundesliga.

Pe final de joc, Alex a centrat perfect pentru Harnik, care a dublat avantajul lui Stuttgart si a stabilit scorul final, 2-0.

In urma acestui rezultat, VfB Stuttgart a urcat pe locul 15 in clasamentul din Bundesliga, prima pozitie care asigura salvarea de la retrogradare.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Maxim gol Bundesliga, #Maxim Stuttgart Freiburg, #Maxim gol Stuttgart , #Bundesliga