Marica a inscris pentru VfB Stuttgart

Sambata, 31 Ianuarie 2009, ora 19:38
725 citiri

Internationalul roman, Ciprian Marica, a marcat pentru echipa sa VfB Stuttgart, in victoria contra formatiei Borussia Dortmund, scor 2-0.

Marica a deschis scorul in minutul 67 si a fost schimbat in minutul 86. Cel de-al doilea gol al intalnirii a fost marcat de Gomez, in minutul 87.

In urma acestei victorii, VfB Stuttgart a acumulat 28 de puncte si a urcat pana pe locul al 7-lea in Bundesliga.

Intr-o alta partida din Bundesliga, Sergiu Radu a reusit sa inscrie pentru FC Koln, in remiza de pe teren propriu cu VfL Wolfsburg, scor 1-1. 'Schija' a deschis scorul partidei in minutul 30.

FC Koln ocupa pozitia a 11-a in Bundesliga, cu 25 de puncte acumulate in 18 partide.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...