Alex Maxim, doua pase de gol si doua goluri in Germania (Video)

Duminica, 01 Septembrie 2013, ora 18:43
3096 citiri

Alexandru Maxim, fostul jucator al celor de la Pandurii Targu Jiu, a avut o prima jumatate de ora de senzatie la Stuttgart, in meciul echipei sale din etapa curenta de Bundesliga, in fata celor de la Hoffenheim.

Romanul a dat doua pase de gol si si-a si trecut numele pe lista marcatorilor in intalnirea cu Hoffenheim, tot in doua randuri.

Mai intai gorjeanul i-a pasat decisiv lui Rudiger pentru golul de 1-0 din minutul 12, apoi in minutul 20 l-a servit perfect din corner pe Ibisevic, pentru 2-0.

Cei de la Hoffenheim au redus rapid din handicap, dar tot rapid a marcat apoi si Maxim, pentru 3-1, profitand de o gafa a portarului advers.

Pe langa prima parte extrem de buna, romanul a stralucit si in repriza a doua. Dupa ce Ibisevic a facut 4-1, punctand o dubla deci, Maxim a mai marcat o data (pentru 5-1), fianlizand o actiune personala reusita, chiar daca era talonat de doi adversari.

Partida s-a terminat cu scorul de 6-2. Pentru "svabi" este prima victorie din actualul sezon de Bundesliga, in 4 etape consumate.

Iata imagini VIDEO cu primul gol al lui Maxim:

Nicușor Dan, la depunerea candidaturii pentru Capitală: Va fi o luptă între oameni care doresc o justiție corectă și clanuri care sug de la bugetul statului
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei și a listei Drepte Unite pentru alegerile locale din Bucureşti că în această...
Prima reacție a lui Clotilde Armand după ce a fost trimisă în judecată: ”Ciolacu a schimbat 4 procurori până a găsit unul din provincie pe care l-a avansat să mă ancheteze”
Primărița Sectorului 1, Clotilde Armand, a reacționat joi, 25 aprilie, la câteva ore după ce a fost trimisă în judecată. Într-un mesaj postat pe Facebook, Clotilde Armand precizează...
#alex maxim erou in germania, #maxim goluri pase de gol, #maxim faze goluri video, #maxim stuttgart forma maxima , #stiri VFB Stuttgart