Home > Personalitati > VFL Wolfsburg > Champions League
Remontada! Cristiano Ronaldo califica Realul in semifinalele Champions League

Marti, 12 Aprilie 2016, ora 22:37

Real Madrid / Champions League

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Champions League dupa o victorie convingatoare cu nemtii de la VfL Wolfsburg. Invinsi in turul din Germania cu scorul de 2-0, "galacticii" lui Zidane au reusit remontada si s-au impus cu 3-0, toate golurile fiind inscrise de Cristiano Ronaldo. Madrilenii au atacat din primele secunde ale partidei de pe Bernabeu, punand o presiune fantastica pe o echipa germana care cu greu a iesit din propriul careu. Sergio Ramos a tras un prim semnal de alarma pentru oaspeti, balonul prelungit de el pe spate lovind bara transversala in minutul 6. Si-a intrat apoi in rol Cristiano Ronaldo, din nou omul decisiv pentru Real. Portughezul a deschis scorul dupa primul sfert de ora de joc, atunci cand a profitat de o mare gafa a fundasilor lui Wolfsburg si a marcat cu un sut sec, din sase metri. Doua minute mai tarziu, lusitanul a anulat avantajul luat de germani dupa meciul tur inscriind de aceasta...