Rapid a pierdut la Wolfsburg

Joi, 18 Septembrie 2008, ora 21:54
1864 citiri

Rapid a fost invinsa, scor 1-0, de VfL Wolfsburg, in prima mansa a turului I al Cupei UEFA.

Unicul gol al intalnirii a fost marcate de brazilianul Grafite, in minutul 45 al meciului.

Atacantul brazilian al nemtilor a inscris dintr-o lovitura de la 11 metri, dictata cu usurinta de arbitru la un presupus fault in careu al lui Cesinha.

Intalnirea, care a avut loc joi seara pe frumosul stadion din Wolfsburg, a fost la indemana nemtilor, care au dominat partida, rapidistii avand putine sclipiri.

De remarcat ar fi prestatia portarului Pardo, care a stopat multe atacuri ale nemtilor si a avut interentii demene de cei 1.5 milioane de euro platiti pe el.

Mansa retur va avea loc pe 2 octombrie, in Giulesti.

Gestul kosovarului Krasniqi la Constanța, dezaprobat clar de către specialiști
Bogdan Lobonț (46 de ani), antrenorul interimar al giuleștenilor, l-a înlocuit în minutul 60 al meciului cu Farul pe Krasnoqi, dar internaționalul kosovar nu l-a privit pe tehnician și chiar...
Dan Șucu caută antrenor la Rapid. Mitică Dragomir a făcut un anunț neașteptat, știe cine este acesta
Rapid a înregistrat în eșec în partida cu Farul iar Bogdan Lobonț nu s-a impus ca antrenor pe banca echipei. În aceste condiții, patronul Dan Șucu caută un antrenor. Dumitru Dragomir,...