Reactia Agnieszkai Radwanska dupa victoria cu Simona Halep

Joi, 29 Octombrie 2015, ora 11:06
11752 citiri

Poloneza Agnieszka Radwanska a vorbit despre victoria uluitoare pe care a obtinut-o in fata Simonei Halep, in ultima etapa a grupelor de la Turneul Campioanelor.

Jucatoarea poloneza a spus ca diferenta s-a facut la modul in care cele doua sportive au luptat.

"Cheia meciului a fost primul set. Am luptat pentru fiecare minge si am incercat sa obtin fiecare punct. Sunt foarte fericita ca obtin in fiecare an premiul pentru lovitura anului", a spus Radwanska dupa meci.

La final, WTA i-a facut o surpriza polonezei, oferindu-i un buchet de flori pentru cea de-a 500-a victorie din cariera.

Simona Halep, eliminata de la Turneul Campioanelor dupa un meci incredibil

Simona Halep a fost eliminata de la Turneul Campioanelor din Singapore dupa ce a pierdut incredibil meciul cu Agnieszka Radwanska, scor 6-7 (5), 1-6, dupa un prim set de infarct, incheiat la tie-break.

Sharapova este deja calificata in semifinale, in timp ce Radwanska se poate califica si ea daca rusoaica va lua macar un set cu Flavia Pennetta

C.S.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Simona Halep Turneul Campioanelor, #Simona Halep Agnieszka Radwanska , #Turneul Campioanelor