Liga 1: Remiza spectaculoasa intre Pandurii si Viitorul

Sambata, 12 Martie 2016, ora 22:19
3590 citiri

Etapa a doua a play-off-ului Ligii 1 a inceput cu o remiza spectaculoasa intre Pandurii Targu Jiu si Viitorul lui Hagi.

Cele doua formatii au terminat la egalitate, scor 1-1, golul echipei "Regelui" fiind o adevarata bijuterie.

Viitorul a inceput partida de la Targu Jiu in ofensiva, parand echipa mai interesata de joc si de gol. De cealalta parte, Pandurii au dat o replica neasteptat de slaba, de parca problemele financiare i-ar fi afectat serios pe jucatori.

Dupa o prima repriza dominata, echipa lui Hagi a primit gol la prima faza de poarta din partea secunda, dupa o serie de gafe in defensiva.

Nicoara a inscris pentru Pandurii din centrarea lui Ciucur.

Un sfert de ora mai tarziu, gorjenii l-au pierdut pe Cristi Sapunaru, care a iesit de pe teren accidentat, iar dupa alte 10 minute Viitorul a egalat.

Vlad Rusu a reusit o bijuterie de gol, cu un lob de mare efect peste portarul advers din marginea careului.

Viitorul putea da chiar lovitura, insa sutul lui Filip din minutul 75 a izbit bara portii lui Stanca.

In ultimele minute, si Pandurii putea obtine victoria, insa sutul lui Hora, scapat pe contraatac, a fost respins in extremis de Pecanha in corner.

ECHIPELE DE START

Pandurii Tg. Jiu: Stanca - Ungurusan, Vasco, Sapunaru, Grecu - Ropotan, Mrzljak - Ciucur, Nistor, Nicoara - Hora.

Rezerve: Mingote - Vasiljevic, Radut, Acsinte, Rauta, Antal, Wellington.

FC Viitorul: Pecanha - Benzar, Goulon, Boli, Cr. Ganea - R. Marin, Filip, De Lucas - Nicolita, I. Hagi, Tanase.

Rezerve: Buzbuchi - Rusu, Nedelcu, Chitu, Ciobanu, Hodorogea, Coman.

Arbitri: Radu Petrescu - Adrian Ghinguleac, Mircea Grigoriu; rezerva: Gero Szabo.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...