Viitorul lui Hagi invinge Dinamo cu un eurogol

Sambata, 04 Februarie 2017, ora 22:07
8292 citiri

Viitorul lui Gica Hagi a inceput perfect anul 2017, cu o victorie in Liga 1 pe terenul celor de la Dinamo.

Dobrogenii s-au impus cu scorul de 2-1, golul care a adus cele trei puncte fiind unul extrem de spectaculos.

Oarecum surprinzator, Dinamo a inceput mai bine partida din Stefan cel Mare, Nistor reusind sa deschida scorul in minutul 26, cu un sut din prima de la peste 20 de metri.

Pana la pauza, elevii lui Hagi nu au reusit prea multe in fata unui Dinamo foarte agresiv.

Dupa reluarea jocului lucrurile au inceput sa se mai schimbe. Viitorul a presat mai mult, insa si Dinamo a avut o sansa uriasa de a se desprinde, ocazie irosita de Nemec.

La doua minute dupa acest moment, Boli a pus latul la sutul centrare trimis de Rosu si a restabilit egalitatea.

In minutul 78, Florinel Coman, trimis pe teren in repriza secunda, a fost lansat in banda stanga, si-a asezat mingea pe piciorul drept si a sutat naprasnic de la 20 de metri, fara speranta pentru Branescu.

Dinamo a ramas chiar in inferioritate, Alin Dudea primind al doilea cartonas galben si parasind terenul de joc.

In urma acestei victorii, Viitorul isi consolideaza fotoliul de lider al campionatului, avand cinci puncte in fata Craiovei si Stelei, ultimii avand totusi un meci mai putin disputat.

Echipele de start

Dinamo: Branescu - Ceccarelli, Nedelcearu, Marici, St. Filip - D. Nistor, Dudea, Palici (cpt) - Hanca, Nemec, Mahlangu.

Rezerve: Penedo Cano - M. Popescu, Corbu, Bawab, D. Popa, M. Oliva, Vl. Olteanu.

Antrenor: Ioan Andone

Viitorul: Rimniceanu - Benzar (cpt), Tiru, Boli, Cr. Ganea - I. Vana, Nedelcu, Purece - A. Chitu, Morar, G. Iancu.

Rezerve: Buzbuchi - Ad. Dumitrescu, Fl. Coman, Casap, Cicaldau, Hodorogea, N. Rosu.

Antrenor: Gheorghe Hagi

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Viitorul victorie Dinamo, #Dinamo pierde Viitorul, #Viitorul Liga 1 clasament , #Liga 1