Viitorul lui Hagi, infrangere umilitoare la debutul in cupele europene

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Joi, 28 Iulie 2016, ora 23:21
23551 citiri

Viitorul lui Gica Hagi a debutat in cupele europene cu o infrangere umilitoare.

Dobrogenii au pierdut fara drept de apel, scor 0-5, intalnirea disputata pe terenul belgienilor de la Gent, in prima mansa a turului III preliminar din Europa League.

Chiar daca la plecarea spre Belgia pustii lui Hagi se gandeau la calificare, in teren situatia a fost cu totul alta.

Viitorul nu a rezistat decat un sfert de ora fara sa primeasca gol pe terenul lui Gent, Mitrovic fiind cel care a deschis scorul.

Dupa aceasta reusita, romanii au cazut si, pana la pauza, au mai incasat un gol de la Coulibaly.

Acelasi Coulibaly a dus scorul la 3-0 in debutul partii secunde, iar Depoitre a tras un prim semnal de alarma in privinta unei infrangeri la scor.

Tot Depoitre a lovit bara portii lui Rimniceanu, iar dupa cateva minute Renato Neto a dus scorul la un neverosimil 5-0.

In urma acestui rezultat, echipa lui Hagi nu mai are practic nicio sansa de calificare in play-off-ul Europa League, iar prima experienta in cupele europene este una cat se poate de amara.

Desfasurarea meciului:

Min.90+4 Finalul partidei!

Min.80 Rimniceanu intervine excelent in fata lui Perbet!

Min.66 GOL GENT! Renato Neto marcheaza si Viitorul se indreapta spre o infrangere usturatoare!

Min.62 BARA Gent! Depoitre este aproape de un nou gol, insa loveste doar bara!

Min.56 GOL GENT! Depoitre inscrie si el!

Min.50 GOL GENT! Coulibaly reuseste "dubla" din pasa lui Matton!

Min.48 Sut pe langa poarta al lui Florin Tanase.

Min.46 Incepe repriza secunda.

____________

Min.45+1 Finalu primei reprize.

Min.44 Carp trimite pe langa poarta din centrarea lui Iancu.

Min.39 Ocazie buna pentru Chitu, insa Rinne reuseste sa blocheze!

Min.37 GOL GENT! Coulibaly reuseste sa dubleze avantajul gazdelor!

Min.30 Cartonas galben pentru Filip.

Min.16 GOL GENT! Mitrovic deschide scorul cu o lovitura de cap!

Min.15 Viitorul are parte si de o mica galerie, aproximativ 100 de romani fiind prezenti la partida.

Min.13 Florin Tanase incearca un sut de la distanta, insa trimite peste poarta.

Min.7 Pustii lui Hagi se descurca bine la debutul in cupele europene.

Min.1 Incepe partida!

ECHIPELE DE START

Gent: Rinne - L. Nielsen, S. Mitrovici, Gershon - Foket, Kums, Renato Neto, Saief - Matton - Coulibaly, Depoitre

Viitorul: Rimniceanu - Benzar, Tiru, Carp, C. Ganea - R. Marin, Filip, Purece - G. Iancu, Chitu, Fl. Tanase

Iohannis merge la Bruxelles. Subiectele fierbinți aflate pe agenda reuniunii liderilor europeni
Preşedintele Klaus Iohannis va participa miercuri şi joi, 17-18 aprilie, la reuniunea extraordinară a Consiliului European care va avea loc la Bruxelles. Şeful statului va participa, de...
Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...