Viitorul Constanta, eliminata din Europa League dupa un nou esec la scor

Joi, 24 August 2017, ora 21:47
18866 citiri

Campioana Viitorul Constanta a ratat calificarea in grupele Europa League dupa ce a pierut si returul cu austriecii de la Salzburg, scor 0-4.

Dupa 1-3 in prima mansa, Hagi a aliniat o formula cu mai multe rezerve, iar asta s-a vazut si pe teren.

Austriecii au dominat total jocul, in timp ce Viitorul a ajuns rareori la poarta adversa.

Au iesit la iveala din nou si marile probleme din centrul defensivei, care au contribuit foarte mult la eliminarea din Europa.

Dabbur a deschis scorul in minutul 7 dupa o faza din care fundasii Viitorului nu au inteles nimic, pentru ca Gulbrandsen sa puncteze in minutul 38, scapat din marcajul lui Constantin.

Dupa pauza, Berisha a marcat si el in minutul 52, dupa o lovitura de la 11 metri, Iar Haidara a stabilit scorul final in minutul 89.

Pentru formatia lui Hagi urmeaza acum doar participarea in competitiile interne, unde nu se descurc la nivelul din anii precedenti.

SALZBURG - VIITORUL 4-0

90+2 - Final de meci!

89 - GOL SALZBURG! Haidara marcheaza si duce scorul la 4-0!

82 - Viitorul are o lovitura libera din marginea careului, pe care nu reusese sa o fructifice.

75 - Austriecii domina copios, Viitorul este complet cazuta.

66 - Schimbare Salzburg: Haidara intra in locul lui Berisha.

61 - Austriecii au o noua sansa de a marca, dar Viitorul scapa ca prin minune.

53 - GOL SALZBURG! Berisha inscrie cu un sut langa bara, dintr-o lovitura de la 11 metri, acordata pentru o tragere in careu.

50 - Schimbare Viitorul: Dani Lopez intra in locul lui Marius Constantin.

49 - Salzburg inscrie din nou, dar golul este anulat pentru o pozitie de ofsaid.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

38 - GOL SALZBURG! Marius Constantin e depasit din nou cu usurinta, iar Gulbrandsen inscrie cu un sut pe langa portar!

38 - Marin Pongracici vede cartonasul galben.

34 - Herea intervine bine in propriul careu si salveaza intr-o situatie periculoasa.

29 - Caleta-Car este lovit de minge si primeste ingrijiri medicale.

24 - Schimbare Viitorul: Tucudean iese accidentat, in locul lui intra Dragus.

20 - Viitorul leaga cu greu trei pase, se simt din plin plecarile din ultima perioada.

16 - Cioabla este accidentat, jocul este intrerupt.

11 - Viitorul incearca sa plece pe contraatac, dar pasa spre Tucudean e prea lunga.

8 - GOL SALZBURG! Defensiva Viitorului e depasita dupa mai multe combinatii din prima, iar Dabbur deschide scorul.

6 - Marius Constantin suteaza pe langa poarta din marginea careului.

1 - A inceput meciul!

Info: Meciul nu este televizat in Romania

SALZBURG: Walke - Lainer, Pongracici, Caleta-Car, Ulmer - Wolf, Sammassekou, Yabo, Berisha - Gulbrandsen, Dabbur

Rezerve: Stankovici - Haidara, Rzatkowki, Leitgeb, Farkas, Patson, Igor

Antrenor: Marco Rose

Viitorul: Buzbuchi - Hodorogea, Tiru, M. Constantin - Dumitras, T. Baluta, Vina, Radoi - Herea - Cioabla, Tucudean

Rezerve: Ramniceanu - Mladen, D. Lopez, Cicaldau, Dragus, Chitu, Eric

Antrenor: Gheorghe Hagi

In prima mansa, Salzburg s-a impus cu 3-1 la Ovidiu si este ca si calificata.

Aceasta este a doua participare din istorie pentru Viitorul in Europa League.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#Salzburg Viitorul, #Salzburg Viitorul LIVE, #Salzburg Viitorul direct, #Salzburg Viitorul Europa League , #stiri Viitorul