Viitorul, invinsa categoric in Antalya

Vineri, 24 Ianuarie 2020, ora 16:03

Viitorul a suferit o infrangere drastica, vineri, in penultimul meci de pregatire din Antalya.

Echipa patronata si antrenata de Gica Hagi a pierdut, scor 1-4, in fata celor de la KF Ballkani (Kosovo, locul 1).

Conform site-ului oficial al constantenilor, golul Viitorului a fost marcat de Cosmin Matei, in minutul 78.

De partea cealalta, trupa din Kosova a marcat toate golurile in prima repriza: Magami '10, Prekazi '13, Berisha '42 si Haxha '45.

Viitorul a inceput partida cu trei jucatori nascuti in 2002, Buta, Grosu si Munteanu.

Pentru FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi) au evoluat: Buzbuchi - Mladen, Artean, Buta (82 Dussaut), Grosu - Achim, Iacob (82 Tiru), Matei - Chitu (82 Rivaldinho), Munteanu, Ganea (85 Pitu).