Viitorul lui Hagi a castigat Liga Elitelor si va juca in UEFA Youth League

Duminica, 03 Iunie 2018, ora 13:59
5053 citiri

Echipa de juniori sub 19 ani a lui Hagi a castigat finala Ligii Elitelor si si-a asigurat prezenta in urmatoarea editie a UEFA Youth League.

Dobrogenii s-au impus fara drept de apel in finala campionatului cu Dinamo, scor 4-0.

Matan, pustiul dorit de Gigi Becali la FCSB, a deschis scorul in minutul 45 cu un sut superb din lovitura libera.

Radu Boboc a dus scorul la 2-0 imediat dupa pauza, el finalizand o actiune personala de toata frumusetea, pentru ca Dragus sa puncteze si el din lovitura libera in minutul 65.

Matan a stabilit scorul final in minutul 78, atunci cand a transformat un penalti.

Echipele de start

Viitorul: Murariu - Boboc, Neciu, T. Baluta, Vidrasan - Leca, Matan - M. Ene, R. Banica, D. Dragus - Tucaliuc

Rezerve: M. Popa, N. Suflaru, Sabangeanu, A. Pop, Mihalache, R. Ghita

Antrenor: Cristian Camui

Dinamo: Fara - Olltay, Motroc, R. Grigore, Demici - L. Gheorghe, Rogojan - I. Gheorghe, Fl. Vasile, Moldoveanu - G. Raducan

Rezerve: Trasca, Cheia, G. Cretu, A. Lazar, Magureanu, Longher, Ghetu

Antrenor: Laurentiu Dinita

Replică tăioasă pentru Piedone. Nicușor Dan a ieșit la atac: "Asta e singura luptă care contează!"
Nicușor Dan este susținut la aceste alegeri de Dreapta Unită, formată din USR, FD și PMP. Edilul, care are de dus o luptă dificilă cu Cristian Popescu Piedone, a ieșit la atac, în cadrul...
Ludovic Orban, dezlănțuit: „Nu mi-e frică de voi, securiștilor!". Fostul premier a anunțat prima reformă a alianței FD+USR+PMP
Ludovic Orban face mare scandal din opoziție. Fostul premier, fost lider al PNL, se află într-un război continuu după ce Klaus Iohannis l-a trecut pe „linie moartă". Ludovic Orban este...
#Viitorul Dinamo campioni juniori, #Viitorul Liga Elitelor, #Viitorul finala Dinamo juniori , #stiri Viitorul