Alarma la nationala! Chiriches s-a accidentat in Anglia

Duminica, 10 Noiembrie 2013, ora 16:04
3883 citiri

Vlad Chiriches s-a accidentat in meciul pe care echipa sa, Tottenham Hotspurs, l-a disputat in runda curenta a campionatului englez de fotbal, Premier League, in fata celor de la Newcastle.

Fostul stelist s-a accidentat in prima repriza a jocului cu Newcastle, dupa ce a primit o lovitura in plina figura, la un corner. Fundasul roman a urcat in careul advers, iar in urma unui duel aprig a fost lovit in fata de un adversar.

Romanul a avut nevoie de ingrijiri medicale si a fost inlocuit chiar la pauza de Andre Vilas-Boas.

Kaboul i-a luat locul in centrul apararii lui Chiriches.

Accidentarea lui Vlad pune in pericol prezenta sa in cadrul meciurilor de baraj ale echipei nationale cu Grecia, pe 15 si 19 noiembrie.

Partida s-a terminat 1-0 pentru Newcastle, singurul gol fiind marcat de Remy in minutul 13.

Tottenham: Friedel - Walker, Chiriches, Dawson, Vertonghen - Paulinho, Dembele - Townsend, Eriksen, Sigurdsson - Soldado.

Newcastle: Krul - Debuchy, Williamson, Yanga-Mbiwa, Santon - Sissoko, Tiote, Cabaye, Gouffran - Shola Ameobi, Remy.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#vlad chiriches accidentare in anglia, #alerta echipa nationala vlad chiriches accidentare, #chiriches lovitura in plina figura accidentare , #stiri Vlad Chiriches