Chiriches, implicat in victoria lui Tottenham din Europa League - UEFA a crezut ca romanul a marcat

Joi, 28 Noiembrie 2013, ora 21:50
4984 citiri

Tottenham Hotspur s-a impus cu 2-0 pe terenul lui Tromso, intr-un meci din Europa League. Chiriches a fost implicat in primul gol al britanicilor, iar UEFA l-a creditat, pentru cateva momente, cu acest gol.

Fundasul roman a contribuit la primul gol al londonezilor, reusit in minutul 62, dupa o faza in care UEFA l-a creditat initial pe roman.

Chiriches a sters o minge centrata din partea stanga, aceasta a ricosat intr-un fundas al lui Tromso si apoi a intrat in plasa.

Imediat, Chiriches a facut semn ca golul nu este al lui, insa UEFA l-a creditat pe roman cu aceasta reusita. Dupa cateva minute, forul european a revenit si l-a trecut ca marcator pe Causevici.

Tottenham s-a desprins pe tabela de marcaj in minutul 75, cand Dembele a reluat fara probleme in poarta dupa o centrare din partea dreapta.

Vlad Chiriches a fost integralist pentru Tottenham si a avut o evolutie foarte sigura in defensiva. Finalul meciului l-a prins pe roman in flancul drept al apararii.

Tottenham Hotspur este calificata in primavara europeana dupa primul loc in grupa.