Ziare.com

Afla unde poti sa te distrezi in weekendul 4-6 septembrie 2009

de Andreea Ghinea
Vineri, 04 Septembrie 2009, ora 07:08

   

Afla unde poti sa te distrezi in weekendul 4-6 septembrie 2009
Leonard Cohen se intoarce in Romania pentru a-si incanta din bou fanii. Artistul va sustine vineri seara un concert pe Stadionul Tineretului Iolanda Balas Soter.

Amatorii de muzica rock ce se temeau ca anul aceste Stufstock-ul nu se va mai tine au scapat de grija, Formatii precum Trooper, Luna Amara, Celelalte Cuvinte, KUMM si Timpuri noi vor fi la Vama Veche unde vor petrece alaturi de fanii lor.

Brasovul gazduieste in aceste zile Festivalul Cerbul de Aur 2009.

Amatorii de spectacole de teatru primesc o veste buna. Foarte multe teatre si-au deschis stagiunea de toamna, iar actorii va asteapta pregatiti pentru a va incanta pentru inca un an.

Concerte

Vineri, 4 septembrie

Bucuresti, 19:30, Leonard Cohen, Stadionul Tineretului Iolanda Balas Soter.
Bucuresti, 19:00, L.O.S.T., Deadeye Dick, REDOX si Kistvaen, Suburbia Club.
Bucuresti, 21:00, Pj Paul si Mc Stevie Bass, Cafeneaua Actorilor.
Bucuresti, toata ziua, Chicane, Sensor, Suie Paparude, The Crystal Method, Tuborg Green Fest.
Constanta, 19:00, Blood Print, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 19:55, Evo, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 20:00, Ovidiu Lipan Tandarica si Fanfara 10 Prajini, Vama Veche.
Constanta, 20:50, Highlight Kenosi, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 21:00, Rain District, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 21:00, Taraful din Clejani, CLub Fushion, Mamaia.
Constanta, 22:00, Snails, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 22:45, Tep Zepi, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 23:00, Trooper, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 23:45, Godmode, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 23:55, Celelalte Cuvinte, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 01:00, Luna Amara, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 02:00, Baniciu& Kappl, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 03:00, Deka Dens, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, B.U.G. Mafia, Wish Summer Club, Mamaia.
Brasov, 20:10, Sistem, Cerbul de Aur, Brasov.
Brasov, 23:10, Directia 5, Cerbul de Aur, Brasov.

Sambata, 5 septembrie

Bucuresti, 21:00, Dj Valkirya, Iron City Club.
Bucuresti, toata ziua, AB4, Guano Apes, The Herbaliser, Zdob si Zdub, Tuborg Green Fest.
Bucuresti, Contraband, Big Mamou.
Constanta, 19:00, Phenomenon, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 19:00, Propaganda, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 19:55, Addiction, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 20:00, Les Elephants Bizares, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 20:50, Hush, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 21:00, Z.O.B, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 21:45, Nuage, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 22:00, KUMM, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 22:40, Relative, Vama Veche.
Constanta, 23:00, E.M.I.L, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 22:40, The Mushroom Story, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 23:55, Timpuri Noi, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 01:00, Urma, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 02:00, Zdob si Zdub, Golden Stufstock, Vama Veche.
Constanta, 03:00, The Amsterdams, Golden Stufstock, Vama Veche.
Brasov, 21:25, Vama, Cerbul de Aur, Brasov.

Duminica, 6 septembrie

Bucuresti, toata ziua, Mandinga, Publika, Stefan Banica & Friends, Vita de Vie, Tuborg Green Fest.
Brasov, 20:10, Loredana, Cerbul de Aur, Brasov.
Brasov, 22:10, Steve Vai, Cerbul de Aur, Brasov.
Brasov, 22:45, Tiziano Ferro, Cerbul de Aur, Brasov.

Festivaluri

Bucuresti, 4 - 6 septembrie, Tuborg Green Fest, Parcul Izvor.
Bucuresti, 15 iulie - 15 septembrie, Festivalul via Cultura.
Bucuresti, 5 august - 20 septembrie, Art Boulevard.
Bucuresti, 30 august - 26 septembrie, Festivalul si Concursul International "George Enescu" 2009.
Bucuresti, 31 augut - 6 septembrie, ADfel.
Bucuresti, 31 augut - 6 septembrie, Grand Spoof.
Brasov, 2 - 7 septembrie, Cerbul de Aur, Brasov.
Brasov, 4 - 6 septembie, Festivalul de Film Istoric, Rasnov.

Brasov, 4 - 5 septembrie, Rock Out Loud, Brasov.
Iasi, 1 aprilie - 3 octombrie, Festivalul International de Film de la Iasi, Iasi.
Constanta, 3 - 5 septembrie, Gala Tanarului Actor HOP, Mangalia.
Constanta, 3 - 5 septembrie, Golden Stufstock, Vama Veche.
Giurgiu, 4 - 6 septembrie, One Love Festival, Giurgiu.
Arges, 5 septembrie, HelloPitesti-Scurte, bune si destepte, Piata Primariei, Pitesti.

Targuri

Sibiu, 5 - 6 septembrie, Targul Olarilor 2009, Sibiu.
Brasov, 4 -6 septembrie, Volane, fundite si mode, Brasov.
Dambovita, 4 - 7 septembrie, Targul "Toamna Targovistei", Targoviste.

Expozitii

Bucuresti, 6 august - 6 septembrie, Bombardamentele atomice de la Hiroshima si Nagasaki, Muzeul National de Istorie a Romaniei.
Bucuresti, 4 august - 20 septembrie, Art Boulevard.
Bucuresti, 5 iunie - 13 septembrie, Dantele si broderii, Muzeul Taranului Roman.
Bucuresti, 18 iulie - 20 septembrie, FotoAvia 2009 - Expozitie de fotografie aviatica, Muzeul Aviatiei.
Bucuresti, 14 aprilie - 39 octombrie, Desene si proiecte de arhitectura, Muzeul National de Arta.
Bucuresti, expozitie permanenta, Bulgarii din Romania, Muzeul National al Taranului Roman.
Bucuresti, expozitie permanenta, Bijuterii de portelan, Idelier Concept Store.
Bucuresti, 20 august - 30 septembrie, O istorie pe doua roti, motociclete clasice si de epoca, Muzeul National de Istorie a Romaniei.
Bucuresti, 18 august - 1 septembrie, Ganduri (pictura, Raluca Circioaga), Sultana Art.
Bucuresti, 15 august, 15 octombrie, Expozitie cu vanzare de pictura pe sticla, Teatrul National de Opereta Ion Dacian.
Bucuresti, 6 august - 20 septembrie, Henrieta Delavrancea - Gibory, arhitectura 1930 -1940, Muzeul National de Arta.
Bacau, 3 - 26 septembrie, Expozitia de arta plastica a lui Maxim Dumitras, Bacau.

Teatru

Vineri, 4 septembrie

Bucuresti, 10:00, Bucuresti - mahala de suflet, Parcul Titanii.
Bucuresti, 10:00, Domnul conopida, Parcul Bazilescu.
Bucuresti, 10:00, Magic Show, Parcul Sebastian.
Bucuresti, 10:00, Melc, melc, codobelc, Centrul Cultural Mihai Eminescu.
Bucuresti, 19:00, Pericle, TNB - Sala Atelier.
Bucuresti, 20:00, Alecsandri, Parcul Titanii.
Bucuresti, 20:00, Carre de asi... cu valet, Parcul Bazilescu.
Bucuresti, 20:00, Fantoma, dragostea mea!, Teatrul Metropolis.
Bucuresti, 20:00, Pe gaura cheii, Centrul Cultural Mihai Eminescu.

Sambata, 5 septembrie

Bucuresti, 10:00, Domnul conopida, Centrul Cultural Mihai Eminescu.
Bucuresti, 10:00, Melc, melc, codobelc, Parcul Sebastian.
Bucuresti, 10:00, Spectacol adaptare dupa Creanga, Parcul Bazilescu.
Bucuresti, 10:00, Te-am pacalit, Parcul Titanii.
Bucuresti, 11:00, Parcheaza masina la Harvard, Teatrul evreiesc de stat.
Bucuresti, 11:00, Povestea spiridusului, Parcul Kiseleff.
Bucuresti, 19:00, Otello, Opera Nationala Bucuresti.
Bucuresti, 19:00, Pericle, TNB - Sala Atelier.
Bucuresti, 19:30, Sotul pacalit, Teatrul Nottara.
Bucuresti, 20:00, Alecsandri, Parcul Bazilescu.
Bucuresti, 20:00, Balul Ispravnicesei, Teatrul de vara Parcul Herastrau.
Bucuresti, 20:00, Carre de asi... cu valet, Centrul Cultural Mihai Eminescu.
Bucuresti, 20:00, Comic Magic Show, Parcul Titanii.
Bucuresti, 20:00, Fantoma, dragostea mea!, Teatrul Metropolis.
Bucuresti, 20:00, Pe gaura cheii, Parcul Sebastian.
Brasov, 19:00, Copilul acesta, Teatrul Sica Alexandrescu, Brasov.
Dolj, 19:00, Fascinatia dansului, Piata Mihai Viteazul, Craiova.

Duminica, 6 septembrie

Bucuresti, 10:00, Domnul conopida, Parcul Titanii.
Bucuresti, 10:00, Kartier, Centrul Cultural Mihai Eminescu.
Bucuresti, 10:00, Melc, melc, codobelc, Parcul Bazilescu.
Bucuresti, 10:00, Te-am pacalit, Parcul Sebastian.
Bucuresti, 11:00, Tango final, Teatrul evreiesc de stat.
Bucuresti, 19:00, Uzina de placeri S.A, Teatrul Nottara.
Bucuresti, 20:00, Alecsandri, Centrul Cultural Mihai Eminescu.
Bucuresti, 20:00, Carre de asi... cu valet, Parcul Titanii.
Bucuresti, 20:00, Fantoma, dragostea mea!, Teatrul Metropolis.
Bucuresti, 20:00, Pe gaura cheii, Parcul Bazilescu.
Bucuresti, 20:00, RencontreS, Parcul Sebastian.
Iasi, 10:00, Cenusareasa, Teatrul pentru copii si tineret Luceafarul, Iasi.
Iasi, 11:30, Ca sarea in bucate, Teatrul pentru copii si tineret Luceafarul, Iasi.
Brasov, 19:00, Push Up, Teatrul Sica Alexandrescu, Brasov.

Cinema

Vineri, 4 septembrie

Bucuresti, G-Force: Salvatorii planetei 3D, CinemaPro, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Calatoria lui Gruber, Cinemateca Romana - Sala Union, Light Cinema, Patria.
Bucuresti, Adevarul gol-golut, Cityplex.
Bucuresti, G.I. Joe: Ascensiunea Cobrei, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Iubire la New York, Cityplex, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Ticalosi fara glorie, Cityplex.
Bucuresti, Epoca de gheata 3: Aparitia Dinozaurilor, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Harry Potter si Printul Semipur, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Vrei sa te insori cu mine?, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Necunoscuta, Noul Cinematograf al Regizorului Roman (NCRR) - Studioul Horia Bernea.
Bucuresti, Ingeri si demoni, Starplex.

Sambata, 5 septembrie

Bucuresti, Che: partea I - Argentinianul, Corso.
Bucuresti, Nu ne lua in seama, Europa.
Bucuresti, Adevarul gol-golut, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Curtezana, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Marea mahmureala, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Ticalosi fara glorie, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Viata pentru sora mea, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Acasa, Institutul Francez - Elvira Popescu.
Bucuresti, Malena, Noul Cinematograf al Regizorului Roman (NCRR) - Studioul Horia Bernea.
Bucuresti, Fantomele fostelor iubite, Starplex.
Bucuresti, O noapte la muzeu 2, Starplex.

Duminica, 6 septembrie

Bucuresti, Nou-venita in oras, Gloria.
Bucuresti, 123 S-a furat un tren, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Batalie pentru Terra - 3D, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Inamicii publici, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Playboy de L.A., Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Transformers: Razbunarea celor invinsi, Starplex.
Bucuresti, Ultima casa pe stanga, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Pescuit sportiv, Noul Cinematograf al Regizorului Roman (NCRR) - Studioul Horia Bernea.
Bucuresti, Politist, adjectiv, Noul Cinematograf al Regizorului Roman (NCRR) - Studioul Horia Bernea, Starplex.
Bucuresti, Fratii Bloom, Scala.
Bucuresti, Bruno, Starplex.
Bucuresti, Numere fatale, Starplex.

Alte evenimente

Bucuresti, 20 ianuarie - 19 decembrie, The Met: Live in HD.
Bucuresti, 9 august - 9 septembrie, Atelier de arta dramatica David Esrig.
Bucuresti, 10 august - 9 octombrie, Cursuri de Limba Romana pentru Straini, Institutul Cultural Roman.
Bucuresti, 1 iulie - 1 noiembrie, Concurs de fotografie cu tema speologica.
Bucuresti, 19 august - 27 septembrie, Concurs Proiecte de Film (Lungmetraj) pentru Copii.
Bucuresti, 1 august - 30 septembrie, Joy is BMW.
Bucuresti, 29 august - 4 septembrie, Saptamana Japoneza la Muzeul Satului, Bucuresti.
Bucuresti, 25 august - 10 septembrie, Atelier de activitati artistice.
Bucuresti, 21 august - 6 septembrie, AQUA film, muzica si teatru in Parcul Drumul Taberei, Bucuresti
Bucuresti, 4 septembrie, Kiss FM Party, Turabo Society Club.
Bucuresti, 4 septembrie, Oldies but goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 4 septembrie, Rings of Fire cu Fuda, Fire Club.
Bucuresti, 4 septembrie, Party para la Resistencia, EL Comandante.
Bucuresti, 4 septembrie, Start The Friday Night with RNG, B52 Club.
Bucuresti, 4 septembrie, Karaoke Party, Club Frame.
Bucuresti, 4 septembrie, Lenny Kravitz Night, Hard Rocj Cafe.
Bucuresti, 4 septembrie, Heavy Metal Party, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 4 septembrie, AWD House, Traian 42.
Bucuresti, 4 septembrie, Embassy Social Club Band, Embassy Social Club.
Bucuresti, 4 septembrie, Rokoteca Metalhead, Suburbia Club.
Bucuresti, 5 septembrie, Urban Soup Night, Parcul Tineretului.
Bucuresti, 5 septembrie, Best of... cu Paul Rogge, Fire Club.
Bucuresti, 5 septembrie, Recycle Music Party, Terasa La Motoare.
Bucuresti, 5 septembrie, Deja Vu Party... Reloaded, Deja VU.
Bucuresti, 5 septembrie, Burning Down The Club cu DJ Bhoris, Club A.
Bucuresti, 6 septembrie, Oldies but goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 6 septembrie, Legendary Party, Stuff Vama Veche.
Bucuresti, 6 septembrie, Party by Request - Choose your music, El Grande Comandante.
Bucuresti, 6 septembrie, Muzica moale de dres creeri, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 6 septembrie, Karaoke Night, Iron City Club.
Bucuresti, 6 septembrie, Embassy Social Club Band, Embassy Social Club.
Iasi, 10 iulie - 15 septembrie, Vacanta la Ateneu, Iasi.
Iasi, 2 - 9 septembrie, Scoala de Vara, Protectia Europeana a Drepturilor Omului.
Brasov, 4 septembrie, Tonomat Party, The Corner, Brasov.
Brasov, 4 septembrie, House Entertainment, Deanes Irish Pub & Grill, Brasov.
Brasov, 5 septembrie, Tonomat Party, The Corner, Brasov.
Brasov, 6 septembrie, Tonomat Party, The Corner, Brasov.
Brasov, 2 - 14 septembrie, Master Class - Toamna 2009, editia a IV-a, Opera Brasov, Brasov.
Brasov, 5 - 6 septembrie, Zilele Marienburg, Feldioara, Brasov.
Dolj, 20 iunie - 26 septembrie, Craiova Estivala, Craiova.
Prahova, 4 septembrie, Tree House Party, Padurea Paulesti.
Dambovita, 4 - 8 septembrie, Zilele Cetatii Targoviste 2009.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 1244 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor