Ziare.com

Afla unde poti sa te distrezi in weekendul 2-4 octombrie 2009

de Andreea Ghinea
Vineri, 02 Octombrie 2009, ora 07:12

   

Afla unde poti sa te distrezi in weekendul 2-4 octombrie 2009
Weekendul 2 - 4 octombrie este plin de festivaluri targuri si concerte. Fie ca vei alege sa mergi in Piata Unirii unde va avea loc Bucharest Food Festival, in cadrul caruia vor canta Analia Selis, Pasarea Colibri, Ovidiu Lipan Tandarica si Marius Mihalache, fie ca vei alege sa mergi la un concert separat, in mod sigur vei avea parte de o portie de muzica buna.

Cei care gusta muzica lautareasca pot merge la Centrul Cultural Tinerimea Romana unde se va desfasura festivalul "Nopti Albe De Acordeon".

Daca vrei sa afli ce este nou in materie de fitness, frumusete si ingrijire corporala, poti merge la WellfitExpo, expozitie ce se desfasoara la Baneasa Shopping City.

Concerte

Vineri, 2 octombrie

Bucuresti, Analia Selis, Parcul Unirii.
Bucuresti, 21:00, Pj Paul si Mc Stevie Bass, Cafeneaua Actorilor.
Bucuresti, 21:00, Cornelia Catanga, Solo Chekazova Eugenia, Recital Duo Domi Emorine & Roman Jbanov, Centrul Cultural Tinerimea Romana.
Bucuresti, 22:00, Kool, Club S2H.
Bucuresti, 23:00, Leizaboy & Zicu, Other Side of Expirat.
Bucuresti, 20:00, Nuage - Into the groove, Green Hours.
Bucuresti, 22:00, Kumm, Clubul Taranului.
Bucuresti, 21:00, The Saints, Frame Club.
Bucuresti, 23:00, Christian Green, Pride Club.
Bihor, 21:00, El Negro, Blue Monday Club.
Sibiu, 22:00, Dj Vasile, Cefe Einstein, Sibiu.
Salaj, 22:00, Alex Man Trio, Terasa Boema, Zalau.
Cluj, 19:00, Tudor Gheorghe, Casa de Cultura a Studentilor, Cluj Napoca.
Cluj, 21:00, Veritasaga, Irish & Music Pub, Cluj-Napoca.
Cluj, 22:00, Incognito, Club Broadway, Cluj-Napoca.
Brasov, 23:00, Adrian Eftimie, Glamour Lounge, Brasov.

Sambata, 2 octombrie

Bucuresti, Pasarea Colibri, Parcul Unirii.
Bucuresti, 19:00, Methot Stefanie, Amelie Castel, Duo Lisma, Recital Isabelle Durand, Centrul Cultural Tinerimea Romana.
Bucuresti, 20:00, Tapinarii, Club A.
Bucuresti, 21:00, Pj Paul si Mc Stevie Bass, Cafeneaua Actorilor.
Bucuresti, 21:00, Dj Valkirya, Iron City Club.
Arad, 20:00, Kevin Costner & Modern West, Strand Neptun, Arad.
Timis, 21:00, El Negro, Q&Q Cafe, Timsoara.
Salaj, 21:30, Julius Blues Project, Muzeul Judetean de Istorie si Arta, Zalau.
Mures, 19:00, Tudor Gheorghe, Palatul Culturii, Targu Mures.

Duminica, 4 octombrie

Bucuresti, Ovidiu Lipan Tandarica si Marius Mihalache, Parcul Unirii.
Bucuresti, 19:00, Veronika Todorova, Maria Vlasova, Emy Dragoi & Invitatii, Centrul Cultural Tinerimea Romana.
Bucuresti, 20:30, Carbon, Silver Church.
Salaj, 21:30, Julius Blues Project, Muzeul Judetean de Istorie si Arta, Zalau.
Cluj, 19:00, Eliades Ochoa, Sala Sporturilor "Horia Demian", Cluj Napoca.
Cluj, 20:00, Buena Vista Social Club, Sala Sporturilor "Horia Demian", Cluj Napoca.

Festivaluri

Bucuresti, 2 - 4 octombrie, Festivalul International "Nopti Albe De Acordeon".
Bucuresti, 1 - 4 octombrie, Bucharest Food Festival.
Bucuresti, 2 - 11 octombrie, Anim'est.
Bucuresti, 30 septembrie - 2 octombrie, CyberMental 4, The Silver Church Club si Suburbia.
Bucuresti, 3 - 10 octombrie, Festivalului International de Teatru pentru Copii "100, 1000, 1000000 de povesti".
Salaj, 1 - 4 octombrie, Festivalul Artelor, Zalau.
Iasi, 1 aprilie - 3 octombrie, Festivalul International de Film de la Iasi, Iasi.
Arad, 26 septembrie - 4 octombrie, Festivalul International de Film, Arad.
Neamt, 1 - 13 octombrie, Festivalul de teatru Piatra Neamt, Piatra Neamt.
Sibiu, 27 septembrie - 8 octombrie, Festivalul International al Artei Lirice, Sibiu.

Targuri

Bucuresti, 3 octombrie, Henna Tattoos Vintage Show.
Bucuresti, 3 octombrie, Targ de bijuterie contemporana, Institutul Francez de Cultura.
Bucuresti, 3 octombrie, Marea evadare...din dulap.

Bucuresti, 2 - 4 octombrie, Targul Taranului Roman 2009.
Bucuresti, 1 - 4 octombrie, WellfitExpo - expozitie internationala specializata in fitness, wellness, frumusete si ingrijire corporala, Baneasa Shopping City.
Bucuresti, 2 - 4 octombrie, Ziua Recoltei, Muzeul Taranului Roman.

Expozitii

Bucuresti, 25 septembrie - 18 octombrie, Porti si ferestre deschise, Muzeul National al Taranului Roman.
Bucuresti, 29 septembrie - 4 octombrie, Fictiuni urbane, The Ark.
Bucuresti, 30 septembrie - 1 noiembrie, "Bucuresti, La Mal-Aimee", Muzeul Ion si Dr. Nicolai Kalinderu.
Bucuresti, 9 septembrie - 10 octombrie, Breath, Galeria Ivan.
Bucuresti, 9 septembrie - 4 octombrie, Nu te supara frate.
Bucuresti, 14 aprilie - 39 octombrie, Desene si proiecte de arhitectura, Muzeul National de Arta.
Bucuresti, expozitie permanenta, Bulgarii din Romania, Muzeul National al Taranului Roman.
Bucuresti, expozitie permanenta, Bijuterii de portelan, Idelier Concept Store.
Bucuresti, 20 august - 30 septembrie, O istorie pe doua roti, motociclete clasice si de epoca, Muzeul National de Istorie a Romaniei.
Bucuresti, 15 august, 15 octombrie, Expozitie cu vanzare de pictura pe sticla, Teatrul National de Opereta Ion Dacian.

Teatru

Vineri, 2 octombrie

Bucuresti, 19:00, Capra sau Cine e Sylvia?, Teatrul Act.
Bucuresti, 19:00, Crima la Howard Johnson, Metropolis.
Giurgiu, 10:00, Haideti, copii, la teatru, Teatrul Valah Giurgiu, Giurgiu.
Timis, 10:30, Alice in Tara Minunilor, Teatrul pentru copii si tineri Merlin, Timisoara.
Prahova, 11:00, Fantoma din Canterville, Teatrul de papusi Ciufulici, Ploiesti.
Sibiu, 17:00, LaBute & friends, Casa de Cultura Sibiu, Sibiu.
Sibiu, 19:00, Breaking the waves, Teatrul National Radu Stanca, Sibiu.
Brasov, 19:00, Fanteziile sexuale ale sotului meu aproape ca m-au innebunit, Teatrul Sica Alexandrescu, Brasov.
Bihor, 19:00, Tot mort, tot mort?, Casa de Cultura a Sindicatelor Oradea, Oradea.
Mures, 20:00, Domnisoara Nastasia, Teatrul National Targu Mures.

Sambata, 3 octombrie

Bucuresti, 09:00, Peripetiile Matildei, Teatrul National Radiofonic.
Valcea, 11:00, Motanul Incaltat, Teatrul Anton Pann, Ramnicu Valcea.
Dambovita, 11:00, 1, 2, 3 ... Circ, Teatrul pentru copii si Tineret "Mihai Popescu", Targoviste.
Dolj, 18:30, Cum doriti sau Noaptea de la spartul targului, Teatrul National Marin Sorescu Craiova, Craiova.
Brasov, 18:30, Don Giovanni, Opera Brasov, Brasov.
Dambovita, 19:00, Dublu sau nimic, Teatrul Tony Bulandra, Targoviste.
Sibiu, 19:00, Femeia tinta si cei zece amanti, Teatrul National Radu Stanca, Sibiu.
Constanta, 19:00, Gin Rummy, Teatrul de Stat, Constanta.
Cluj, 19:00, Noaptea Valpurgiei sau Pasii Comandorului, Teatrul National Lucian Blaga, Cluj Napoca.

Duminica, 4 octombrie

Bucuresti, 10:30, Trupa de animatie ArCuB, Teatrul Ion Creanga.
Bucuresti, 15:00, Droplets, Nottara.
Timis, 11:00, Alice in Tara Minunilor, Teatrul pentru copii si tineri Merlin, Timisoara.
Prahova, 11:00, Fantoma din Canterville, Teatrul de papusi Ciufulici, Ploiesti.
Bihor, 18:00, Toate drumurile duc la Roma, Casa de Cultura a Sindicatelor, Oradea.
Dolj, 18:30, Scaunele, Teatrul National Marin Sorescu, Craiova.
Dambovita, 19:00, Matriosca, Teatrul Tony Bulandra, Targoviste.
Mures, 20:00, Clinica amantilor, Teatrul National, Targu Mures.

Cinema

Vineri, 2 octombrie

Bucuresti, District 9, Baneasa Drive In Cinema, CinemaPro, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Gamer - Jocul Supravietuirii, Baneasa Drive In Cinema, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Vrei sa te insori cu mine?, Cityplex.
Bucuresti, Impreuna, Europa.
Bucuresti, Adevarul gol-golut, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Extraterestrii din mansarda, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Obsesii din trecut, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Ticalosi fara glorie, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Toy story 3D, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Snow ride 6D, Light Cinema.

Sambata, 3 octombrie

Bucuresti, Tipi simpatici, Baneasa Drive In Cinema, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Francesca, Cityplex, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Playboy de L.A., Cityplex, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, In ordine alfabetica, Gloria.
Bucuresti, Anul Unu, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Epoca de gheata 3: Aparitia Dinozaurilor, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Haunted house 6D, Light Cinema.

Duminica, 4 octombrie

Bucuresti, Cow boy, Cityplex, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Imbratisari frante, Cityplex, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Asasinul din Bangkok, Corso.
Bucuresti, Amintiri din Epoca de Aur 1 - Tovarasi, frumoasa e viata!, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Destinatie finala 3D, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, G-Force: Salvatorii planetei 3D, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Orfana, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Tinker Bell si Comoara pierduta, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Vrei sa te insori cu mine?, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Pandavision 6D, Light Cinema.
Bucuresti, 123 S-a furat un tren, Starplex.

Alte evenimente

Bucuresti, 10 septembrie - 20 noiembrie, Exploring the return of repression, Pavilion Unicredit.
Bucuresti, 20 ianuarie - 19 decembrie, The Met: Live in HD.
Bucuresti, 10 august - 9 octombrie, Cursuri de Limba Romana pentru Straini, Institutul Cultural Roman.
Bucuresti, 1 iulie - 1 noiembrie, Concurs de fotografie cu tema speologica.
Bucuresti, 17 septembrie - 15 octombrie, Atelier de teatru traditional.
Bucuresti, 20 ianuarie - 19 decembrie, The Met: Live in HD.
Bucuresti, 15 septembrie - 3 noiembrie, First Draft-Curs de scenaristica pentru incepatori.
Bucuresti, 18 septembrie - 6 noiembrie, Introducere in egiptologie.
Bucuresti, 29 septembrie, 1 octombrie, Romanian PR Week, Palatul Parlamentului.
Bucuresti, 1 - 3 octombrie, Amintindu-ne comunismul. Perspective teoretice asupra memoriei comunismului.
Bucuresti, 23 septembrie - 10 octombrie, Concurs foto cu biciclete.
Bucuresti, 25 septembrie - 27 noiembrie, Jocul de-a culoarea.
Bucuresti, 2 octombrie, Student Caffe, Club A.
Bucuresti, 2 octombrie, Rings of Fire cu Fuda, Fire Club.
Bucuresti, 2 octombrie, Party para la Resistencia, El Comandante.
Bucuresti, 2 octombrie, Start The Friday Night with RNG, B 52 Club.
Bucuresti, 2 octombrie, Hot Date Party, Stuff Vama Veche.
Bucuresti, 2 octombrie, Frame Live Music - The Saints, Club Frame.
Bucuresti, 2 octombrie, Heavy Metal Party, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 2 octombrie, Party cu DJ Rock, Iron City Club.
Bucuresti, 2 octombrie, Rokoteca Metalhead, Suburbia Club.
Bucuresti, 2 octombrie, CyberMental - Day II, Silver Church Club.
Bucuresti, 2 octombrie, Deja Vu Party, Deja Vu.
Bucuresti, 2 octombrie, Karaoke Party, Friends Club.
Bucuresti, 2 octombrie, Dance like there's no tomorrow, Whatever.
Bucuresti, 2 octombrie, Supradoza de piese cu Blonda, Andrei, Mihai, Expirat.
Bucuresti, 2 octombrie, TLS Party, Twice.
Bucuresti, 2 octombrie, Back to school, CLub Fabrica.
Bucuresti, 3 octombrie, Best of... cu Paul Rogge, Fire Club.
Bucuresti, 3 octombrie, Monsters of Rock, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 3 octombrie, Deja Vu Party....Realoaded, Deja Vu.
Bucuresti, 3 octombrie, Oldies but Goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 3 octombrie, Embassy Social Club Band, Embassy Social Club.
Bucuresti, 3 octombrie, Twice Fetish Party, Twice.
Bucuresti, 3 octombrie, Digitalism IV, Club S2H.
Bucuresti, 3 octombrie, Bully & Meelox, Other Side of Expirat.
Bucuresti, 4 octombrie, Student Caffe, Club A.
Bucuresti, 4 octombrie, Club Night DJ HORIA, Club A.
Bucuresti, 4 octombrie, Muzica moale de dres creeri, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 4 octombrie, Good old times music, 100 Crossroads.
Bucuresti, 4 octombrie, Oriental Party, Friends Club.
Bucuresti, 4 octombrie, Relache dupa balamuc, Whatever.
Brasov, 30 septembrie - 30 noiembrie, Curs de fotografie si post-editare, Brasov.
Timis, 21 septembrie - 31 octombrie, Cartea insemnata, Timisoara.
Timis, 3 - 11 octombrie, Atelier de dramaturgie, Timisoara.
Braila, 26 septembrie - 4 octombrie, Zile si Nopti de Teatru European, Braila.
Cluj, 30 septembrie - 1 octombrie, Viitorul probabil...vine!, Cluj Napoca.
Cluj, 1 - 6 octombrie, Atelier Yoshi Oida, Cluj-Napoca.
Prahova, 1 - 3 octombrie, Stepdown Challenge Sinaia, Sinaia.
Harghita, 3 - 11 octombrie, Colocviul Teatrelor Minoritatilor Nationale din Romania, Gheorgheni.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 1772 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
1 comentariu
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

Andreea mea dulce !

Ai uitat sa spui esentialul. Unde ma pot distra cel mai bine in week end ? La circ. Adica pe ZIARE.com

 

Platforma pentru solutionarea online a litigiilor