Ziare.com

Afla unde poti sa te distrezi in weekendul 9-11 octombrie 2009

de Andreea Ghinea
Vineri, 09 Octombrie 2009, ora 07:13

   

Afla unde poti sa te distrezi in weekendul 9-11 octombrie 2009
Pentru weekendul 9 - 11 octombrie aveti foarte multe variante de distractie. Puteti merge la unul dintre concertele sustinute de Flo Rida in Turabo Society Club, Vama la Sala Polivalenta sau Ferry Corsten la Arenele Romane. Pentru o portie sanatoasa de folk puteti merge la concertul sustinut de Mircea Baniciu si trupa sa la Hard Rock Cafe.

De asemenea, vineri puteti merge la Sala Polivalenta din Bucuresti unde va avea loc Noaptea Devoratorilor de Publicitate.

Capitala va fi plina in acest weekend de targuri de hand-made. Daca sunteti pasionat de asa ceva veti putea alege dintre patru targuri.


Concerte

Vineri, 9 octombrie

Bucuresti, 22:00, Flo Rida, Turabo Society Club.
Bucuresti, 21:00, Vama - Noaptea Devoratorilor de Publicitate, Sala Polivalenta.
Bucuresti, 21:00, Pj Paul si Mc Stevie Bass, Cafeneaua Actorilor.
Bucuresti, 22:30, Marfar, Coyote Cafe.
Bucuresti, 21:00, Nick Cave, Control.
Bucuresti, 22:00, Iordache si Tom Smith, Art Jazz Club.
Hunedoara, 19:00, Huniadi Cantores, Castelul Cosvinilor, Hunedoara.
Cluj, 21:00, Keep Away, Relative, Front, Irish&Music PUB, Cluj Napoca.
Cluj, 22:00, Magda, Club Midi, Cluj Napoca.
Cluj, 22:00, Incognito, Club Broadway, Cluj-Napoca.
Cluj, 19:00, Harry Tavitian, Studioul de Concerte al Academiei de Muzica Gheorghe Dima, Cluj-Napoca.
Bacau, 19:00, Tudor Gheorghe, Ateneu, Bacau.
Botosani, Ducu Berti, Dorohoi.
Iasi, Mihai Popoviciu, Club Skye, Iasi.
Iasi, 22:00, Alex, Club Hypnotic, Iasi.

Sambata, 10 octombrie

Bucuresti, 21:00, Ferry Corsten, Arenele Romane.
Bucuresti, 22:30, Mircea Baniciu & Band, Hard Rock Cafe.
Bucuresti, 23:00, Nick Warren, Kristal Glam Club.
Bucuresti, 19:30, Jessy Dixon - Gospel Legend, Sala Palatului.
Bucuresti, 20:30, Alexandra & Alec, Deja Fu.
Bucuresti, 21:00, Dj Valkirya, Iron City Club.
Bucuresti, 21:00, Pj Paul si Mc Stevie Bass, Cafeneaua Actorilor.
Brasov, 23:00, Vama, Tequila Bowling, Brasov.
Brasov, 21:00, Kumm, Cross Roads Rock Pub, Brasov.
Hunedoara, 18:00, Tineri muzicieni de la Liceul "Sigismund Toduta", Castelul Cosvinilor, Hunedoara.
Neamt, 19:00, Tudor Gheorghe, Casa de cultura a sindicatelor, Roman.
Gorj, Alin Prada, Club Caractere, Targu Jiu.

Duminica, 11 octombrie

Bucuresti, 19:00, Concert Coral, Ateneul Roman.
Bucuresti, 21:00, Veritasaga, Club Fabrica.
Bucuresti, 22:00, Wicked Recordings, B52 Club.

Festivaluri

Bucuresti, 2 - 11 octombrie, Anim'est.
Bucuresti, 3 - 10 octombrie, Festivalului International de Teatru pentru Copii "100, 1000, 1000000 de povesti".
Bucuresti, 8 - 9 octombrie, Drum Vision Festival.
Bucuresti, 8 - 18 octombrie, Explore Dance Festival 2009.
Neamt, 1 - 13 octombrie, Festivalul de teatru Piatra Neamt, Piatra Neamt.
Galati, 3 - 12 octombrie, Festivalul National de Comedie, Galati.
Iasi, 4 - 9 octombrie, Festivalul International de Teatru pentru Copii si Tineret Iasi, Iasi.
Alba, 7 - 11 octombrie, Festivalul International de Teatru Alba Iulia, Alba Iulia.
Prahova, 9 - 11 octombrie, Festivalul Castanilor In memoriam Gabi Dobre, Ploiesti.
Cluj, 10 - 18 octombrie, Festivalul de Film Comedy, Cluj-Napoca.
Arad, 11 - 24 octombrie, Festivalul International de Teatru Clasic, Arad.
Tulcea, 10 octombrie, Festivalul gastronomic D'ale Gurii Dunarii, Complexul Cormoran, Uzlina.

Targuri

Bucuresti, 10 octombrie, V for Vintage prin Romania, Cafepedia 3.
Bucuresti, 11 octombrie, Fabrica de Handmade Breslo.
Bucuresti, 10 - 11 octombrie, I Love Handmade.
Bucuresti, 10 octombrie, Kihi-Kiha&Co, editia de toamna.

Expozitii

Bucuresti, 25 septembrie - 18 octombrie, Arta furata (capodopere din muzeele romanesti, furate si recuperate), Artmark.

Bucuresti, 4 - 15 octombrie, Locurile unde nu mai ajungem niciodata cand suntem mari, Libraria Carturesti - Verona.
Bucuresti, 5 - 15 octombrie, Carta 77, Institutul Cultural Roman.
Bucuresti, 8 octombrie - 7 noiembrie, Norwegianness, Galeria U.N.A.
Bucuresti, 25 septembrie - 18 octombrie, Porti si ferestre deschise, Muzeul National al Taranului Roman.
Bucuresti, 30 septembrie - 1 noiembrie, "Bucuresti, La Mal-Aimee", Muzeul Ion si Dr. Nicolai Kalinderu.
Bucuresti, 9 septembrie - 10 octombrie, Breath, Galeria Ivan.
Bucuresti, 14 aprilie - 39 octombrie, Desene si proiecte de arhitectura, Muzeul National de Arta.
Bucuresti, expozitie permanenta, Bulgarii din Romania, Muzeul National al Taranului Roman.
Bucuresti, expozitie permanenta, Bijuterii de portelan, Idelier Concept Store.
Bucuresti, 20 august - 30 septembrie, O istorie pe doua roti, motociclete clasice si de epoca, Muzeul National de Istorie a Romaniei.
Bucuresti, 15 august, 15 octombrie, Expozitie cu vanzare de pictura pe sticla, Teatrul National de Opereta Ion Dacian.

Teatru

Vineri, 9 octombrie

Bucuresti, 10:00, Mignone, Teatrul Ion Creanga.
Bucuresti, 19:00, Azilul de noapte, Teatrul Metropolis.
Alba, 10:00, Capra cu trei iezi, Casa de Cultura a sindicatelor Alba Iulia, Alba Iulia.
Iasi, 10:00, Morgana, Teatrul pentru copii si tineret Luceafarul, Iasi.
Timis, 10:30, Alice in Tara Minunilor, Teatrul pentru copii si tineri Merlin, Timisoara.
Sibiu, 11:25, Gagaga si altii ca el, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.
Mures, 12:00, Scufita rosie, Teatrul pentru copii si tineret Ariel, Targu Mures.
Dolj, 18:30, Romeo si Julieta, Teatrul National Marin Sorescu Craiova, Craiova.
Dambovita, 19:00, Un tramvai numit dorinta, Teatrul Tony Bulandra, Targoviste.

Sambata, 10 octombrie

Bucuresti, 16:00, HalliHalla, Teatrul de animatie Tandarica.
Bucuresti, 19:00, Avarul indragostit, Teatrul de Comedie.
Bucuresti, 19:00, Azilul de noapte, Teatrul Metropolis.
Bucuresti, 19:00, FlashBack, Teatrul Odeon.
Alba, 17:00, Amor omnia, Casa de Cultura a sindicatelor Alba Iulia, Alba Iulia.
Iasi, 18:00, Gheorghe Popescu, Teatrul National Vasile Alecsandri, Iasi.
Dolj, 18:00, Masura pentru masura, Teatrul National Marin Sorescu Craiova, Craiova.
Sibiu, 19:00, C'est l'amour... In memoriam Edith Piaf, Teatrul National Radu Stanca, Sibiu.

Duminica, 11 octombrie

Bucuresti, 19:00, Interzis sub 18 ani, Teatrul Foarte Mic.
Bucuresti, 19:00, Dinastia Efros, Teatrul Evreiesc de stat.
Bucuresti, 19:00, Scandal la Opera, Teatrul Nottara.
Bucuresti, 19:30, Inmormantarea, Teatrul de Comedie.
Iasi, 10:00, Albinuta, Teatrul pentru copii si tineret Luceafarul, Iasi.
Galati, 10:00, Sanziana si Pepelea, Teatrul de papusi Prichindel, Galati.
Alba, 10:45, Dodo & Mimi Show, Casa de cultura a Sindicatelor Alba Iulia, Alba Iulia.
Timis, 11:00, Croitorasul cel viteaz, Teatrul pentru copii si tineri Merlin, Timisoara.
Prahova, 18:30, Take, Ianke si Cadar, Teatrul Dramatic Toma Caragiu, Ploiesti.
Cluj, 19:00, Alegere de piatra, Teatrul Maghiar se Stat Cluj, Cluj Napoca.
Arad, 19:00, Caligula, Teatrul Clasic Ion Slavici, Arad.
Brasov, 19:00, Colonelul si pasarile, Teatrul Sica Alexandrescu, Brasov.

Cinema

Vineri, 9 octombrie

Bucuresti, District 9, Baneasa Drive In Cinema, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Starplex.
Bucuresti, Gamer - Jocul Supravietuirii, Baneasa Drive In Cinema, Hollywood Multiplex, Starplex.
Bucuresti, Tipi simpatici, Baneasa Drive In Cinema, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Starplex.
Bucuresti, Brendan si secretul din Kells, Cinema Patria.
Bucuresti, Luptatorul, Corso.
Bucuresti, Epoca de gheata 3: Aparitia Dinozaurilor, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Extraterestrii din mansarda, Hollywood Multiplex, Starplex.
Bucuresti, Playboy de L.A., Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Vrei sa te insori cu mine?, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Religiile salbatice, Institutul Francez - Elvira Popescu.

Sambata, 10 octombrie

Bucuresti, Idila cu dadaca mea, CinemaPro, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Amintiri din Epoca de Aur 1 - Tovarasi, frumoasa e viata!, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Cow boy, Cityplex, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Francesca, Cityplex, Europa, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Adevarul gol-golut, Hollywood Multiplex, Starplex.
Bucuresti, G-Force: Salvatorii planetei 3D, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Orfana, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Brendan si secretul din Kells, Institutul Francez - Elvira Popescu.
Bucuresti, Mia si Migou, Institutul Francez - Elvira Popescu.
Bucuresti, Povestea Caprei - legende din praga de altadata, Institutul Francez - Elvira Popescu.

Duminica, 11 octombrie

Bucuresti, Film noir, Cinemateca Romana - Sala Union.
Bucuresti, Anul Unu, Cityplex, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Destinatie finala 3D, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Imbratisari frante, Cityplex.
Bucuresti, Hoti de onoare, Gloria.
Bucuresti, Che: partea a doua, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Toy story 3D, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Nausicaa din valea vantului, Institutul Francez - Elvira Popescu.
Bucuresti, Adevarul gol-golut, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, 123 S-a furat un tren, Starplex.

Alte evenimente

Bucuresti, 10 septembrie - 20 noiembrie, Exploring the return of repression, Pavilion Unicredit.
Bucuresti, 20 ianuarie - 19 decembrie, The Met: Live in HD.
Bucuresti, 1 iulie - 1 noiembrie, Concurs de fotografie cu tema speologica.
Bucuresti, 17 septembrie - 15 octombrie, Atelier de teatru traditional.
Bucuresti, 20 ianuarie - 19 decembrie, The Met: Live in HD.
Bucuresti, 15 septembrie - 3 noiembrie, First Draft-Curs de scenaristica pentru incepatori.
Bucuresti, 18 septembrie - 6 noiembrie, Introducere in egiptologie.
Bucuresti, 23 septembrie - 10 octombrie, Concurs foto cu biciclete.
Bucuresti, 25 septembrie - 27 noiembrie, Jocul de-a culoarea.
Bucuresti, 5 octombrie - 2 noiembrie, Antropologia spatiului urban.
Bucuresti, 3 octombrie - 21 noiembrie, Atelier de cinematografie: 8 femei regizor.
Bucuresti, 3 octombrie - 5 decembrie, Atelier de pictura si creativitate.
Bucuresti, 1 - 21 octombrie, Cine a zis ca e greu sa gasesti un mix bun?
Bucuresti, 8 octombrie - 12 noiembrie, Moda contemporana-intre imagine si marketing.
Bucuresti, 6 octombrie - 8 decembrie, O poetica cinematografica.
Bucuresti, 6 octombrie - 8 decembrie, O poetica fotografica.
Bucuresti, 9 - 15 octombrie, Zilele Filmului Hispanic, Studio.
Bucuresti, 9 octombrie, Noaptea Devoratorilor de Publicitate 2009, Sala Polivalenta.
Bucuresti, 9 octombrie, Student Caffe, Club A.
Bucuresti, 9 octombrie, Oldies but Goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 9 octombrie, Rings of Fire cu Fuda, Fire Club.
Bucuresti, 9 octombrie, Party para la Resistencia, El Comandante.
Bucuresti, 9 octombrie, Start The Friday Night with RNG, B 52 Club.
Bucuresti, 9 octombrie, Hot Date Party, Stuff Vama Veche.
Bucuresti, 9 octombrie, Karaoke, Hard Rock Cafe.
Bucuresti, 9 octombrie, Heavy Metal Party, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 9 octombrie, Party cu DJ Rock, Iron City Club.
Bucuresti, 9 octombrie, Deja Vu Party, Deja Vu.
Bucuresti, 9 octombrie, Dance like there's no tomorrow, Whatever.
Bucuresti, 9 octombrie, Piano Bar, Embassy Social Club.
Bucuresti, 9 octombrie, TLS Party, Twice.
Bucuresti, 9 octombrie, Rokoteca Metalhead, Suburbia Club.
Bucuresti, 10 octombrie, Oldies but Goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 10 octombrie, Best of... cu Paul Rogge, Fire Club.
Bucuresti, 10 octombrie, Now D.A.N.C.E., B52 Club.
Bucuresti, 10 octombrie, Blind Date Party, Stuff Vama Veche.
Bucuresti, 10 octombrie, Monsters of Rock, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 10 octombrie, Twice Fetish Party, Twice.
Bucuresti, 10 octombrie, Deja Vu Party....Realoaded, Deja Vu.
Bucuresti, 10 octombrie, Piano Bar, Embassy Social Club.
Bucuresti, 10 octombrie, ButterflyEffect Night, Silver Church Club.
Bucuresti, 11 octombrie, Student Caffe, Club A.
Bucuresti, 11 octombrie, Oldies but Goldies, Oldies Club
Bucuresti, 11 octombrie, Chillout, ONX Club.
Bucuresti, 11 octombrie, Karaoke Party, Coyote Cafe.
Bucuresti, 11 octombrie, Legendary Party, Stuff Vama Veche.
Bucuresti, 11 octombrie, Party by Request - Choose your music, El Grande Comandante.
Bucuresti, 11 octombrie, Muzica moale de dres creeri, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 11 octombrie, Good old times music, 100 Crossroads.
Bucuresti, 11 octombrie, Relache dupa balamuc, Whatever.
Brasov, 9 octombrie, Tonomat Party. The Corner, Brasov.
Brasov, 11 octombrie, Tonomat Party. The Corner, Brasov.
Brasov, 30 septembrie - 30 noiembrie, Curs de fotografie si post-editare, Brasov.
Timis, 21 septembrie - 31 octombrie, Cartea insemnata, Timisoara.
Timis, 3 - 11 octombrie, Atelier de dramaturgie, Timisoara.
Harghita, 3 - 11 octombrie, Colocviul Teatrelor Minoritatilor Nationale din Romania, Gheorgheni.
Cluj, 9 octombrie, Decadent Party, Cluj Napoca.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 1566 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
1 comentariu
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

Bun articol!

Util. Sa mai publicati.

 

Platforma pentru solutionarea online a litigiilor