Ziare.com

Afla unde poti sa te distrezi in weekendul 23-25 octombrie 2009

de Andreea Ghinea
Vineri, 23 Octombrie 2009, ora 07:16

   

Afla unde poti sa te distrezi in weekendul 23-25 octombrie 2009
Weekendul 23 - 25 octombrie este plin de concerte, festivaluri, targuri si alte activitati care va vor ajuta sa scapati pentru cateva ore de stresul cotidian.

Pentru o portie sanatoasa de folk si umor, puteti merge in Club Old School, unde Daniel Iancu va canta cum vine valul si ii ia calul.

Sambata puteti merge la Craiova, unde in cadrul Zilelor orasului, Michael Bolton va sustine un concert in Parcul Tineretului. Poate va il zariti pe presedintele Basescu in multime, cine stie?

Concerte

Vineri, 23 octombrie

Bucuresti, 19:00, Richard Bona, Eliane Elias, Sala Palatului.
Bucuresti, 20:00, Daniel Iancu, Club Old School.
Bucuresti, 21:00, Pj Paul si Mc Stevie Bass, Cafeneaua Actorilor.
Bucuresti, 21:00, Mircea Ivan, Silver Pub.
Bucuresti, 21:00, The Saints, Club Frame.
Bucuresti, 22:00, Byron, Silver Church.
Bucuresti, 22:00, Rain District, Fabrica.
Bucuresti, ZOB, Laptaria lui Enache.
Bucuresti, Alex, Bellagio Club.
Bucuresti, 22:00, Cyfer, Big Mamou.
Bucuresti, 20:00, Mircea Vintila si Brambura, La Bucataru.
Cluj, 21:00, Katapult, Irish&Music Pub, Cluj Napoca.
Cluj, 21:00, Hernan Cattaneo, Obsession Club, Cluj Napoca.
Timis, 23:00, Vama, The Note, Timisoara .

Sambata, 24 octombrie

Bucuresti, 19:00, Ashaena, Live Metal Club.
Bucuresti, 21:00, Pj Paul si Mc Stevie Bass, Cafeneaua Actorilor.
Bucuresti, 22:30, Ioan Gyuri Pascu & Blue Workers, Hard Rock Cafe.
Bucuresti, 19:00, Power of 3 - Chick Corea, Stanley Clarke, Lenny White, Sala Palatului.
Bucuresti, 21:00, Dj Valkirya, Iron City Club.
Bucuresti, Neylini, Club Maxx.
Dolj, 21:00, Michael Bolton, Parcul Tineretului, Craiova
Timis, 19:00, Concert Simfonic, Filarmonica Banatului, Timisoara.
Constanta, 22:00, Da'Cruz, Club Primo, Constanta.
Arad, Vita de Vie, Club Flex, Arad.

Duminica, 25 octombrie

Bucuresti, 19:00, Mike Stern Band feat R. Brecker, D. Weckl, Branford Marsalis Quartet, Sala Palatului.
Bucuresti, 19:00, Necrovile, Suburbia.
Bucuresti, 18:00, Concert caritabil de ziua Regelui Mihai, Ateneul Roman.
Bucuresti, 18:00, Ovidiu Scridon, Grupul Cantos, Daniel Vasilescu, Marin Petrache Pechea, Iron City.
Bucuresti, 21:00, Giovanni De Cecco, Art Jazz Club.
Bucuresti, 23:00, Suie Paparude, Club Tan Tan.

Festivaluri

Bucuresti, 17 - 23 octombrie, Festivalul de Muzica Veche.
Bucuresti, 20 ianuarie - 19 decembrie, The Met: Live in HD.
Bucuresti, 24 octombrie, Biker's Movie Night Festival.
Bucuresti, 22 - 24 octombrie, Kinofest.
Bucuresti, 23 - 25 octombrie, Masters of Jazz.
Cluj, 2 - 23 octombrie, Toamna Muzicala Clujeana 2009, Cluj-Napoca.
Cluj, 19 - 23 octombrie, Festivalul International al Teatrelor de Papusi si Marionete "Puck", Cluj-Napoca.
Arad, 11 - 24 octombrie, Festivalul International de Teatru Clasic, Arad.
Bacau, 14 - 30 octombrie, Festivalul International de Teatru Francofon, Bacau.
Mures, 19 - 25 octombrie, Festivalul UniDrama, Targu Mures.
Brasov, 24 - 29 octombrie, Festivalul International de Opera, Opereta si Balet, Brasov.
Neamt, 21- 30 octombrie, Festivalul de teatru, Piatra Neamt.
Iasi, 23 - 25 octombrie, Festivalul National de film de scurtmetraj, Iasi.
Gorj, 23 - 25 octombrie, Festivalului National de Umor Ion Canavoiu, Targu Jiu.
Dambovita, 21 - 24 octombrie, Festivalul National de Romante Crizantema de Aur, Targoviste.
Calarasi, 23 - 25 octombrie, Festivalul concurs de muzica folk Chitara Dunarii, Calarasi.

Targuri

Bucuresti, 23 - 25 octombrie, The Clothes Next Door, Arenele Romane.
Bucuresti, 21 - 23 octombrie, Targul Educational Bucuresti, Sala Polivalenta.
Bucuresti, 23 - 25 octombrie, Targul de Sfantu Dumitru, Muzeul National al Satului Dimitrie Gusti.
Constanta, 23 - 25 octombrie, Targ de credite - CreditEXPO, Muzeul de Arta, Constanta.
Cluj, 21 - 23 octombrie, Targ Caritabil: de carte, de accesorii home made si fotografii, Casa de cultura a studentilor, Cluj Napoca.

Expozitii

Bucuresti, 20 - 30 octombrie, Layers/Straturi, Centrul International pentru Arta Contemporana.
Bucuresti, 22 octombrie - 7 decembrie, 50 de ani de la procesul si executia membrilor Grupului de rezistenta anticomunista din comuna Nucsoara, Muzeul National al Taranului Roman.
Bucuresti, 22 septembrie - 23 noiembrie, Paul Morand, l'Europeen, Arhivele Nationale ale Romaniei.
Bucuresti, 15 - 30 octombrie, Fragmente din episoadele urmatoare, Ceainaria Teatrului Act.
Bucuresti, 8 octombrie - 7 noiembrie, Norwegianness, UNAgaleria.
Bucuresti, 2 - 30 octombrie, Fragments of the Earth, Muzeul National al Taranului Roman.
Bucuresti, 2 octombrie - 29 noiembrie, Ipostaze ale modernismului. Pictura in Bulgaria, Grecia, Romania, 1910-1940, Muzeul National de Arta.
Bucuresti, 30 septembrie - 13 decembrie, Monument to Transformation, Centrul de Introspectie Vizuala.
Bucuresti, 9 - 27 octombrie, Made in Romania, Galeria Karousel.
Bucuresti, 30 septembrie - 1 noiembrie, "Bucuresti, La Mal-Aimee", Muzeul Ion si Dr. Nicolai Kalinderu.
Bucuresti, 14 aprilie - 30 octombrie, Desene si proiecte de arhitectura, Muzeul National de Arta.
Bucuresti, expozitie permanenta, Bulgarii din Romania, Muzeul National al Taranului Roman.
Bucuresti, expozitie permanenta, Bijuterii de portelan, Idelier Concept Store.
Bucuresti, 15 - 31 octombrie, Alaturi de Tine, Pasajul Universitatii.
Bucuresti, 15 iulie - 31 decembrie, Bijuterie de autor "David Sandu", Atelier "David Sandu".
Bucuresti, 30 septembrie - 1 noiembrie, Bucuresti, La Mal-Aimee, Muzeul Ion si Dr. Nicolai Kalinderu.
Bucuresti, 14 mai - 14 decembrie, EuroLiteraTur, Muzeul National al Literaturii Romane.
Bucuresti, 10 octombrie - 24 octombrie, Expozitie de pictura si sculptura, Opera Nationala Bucuresti.
Bucuresti, 1 octombrie - 1 decembrie, Mari gravori, Muzeul de Arta.

Teatru

Vineri, 23 octombrie

Bucuresti, 10:00, Gulliver in tara piticilor, Teatrul de Animatie Tandarica.
Bucuresti, 18:30, Carmen, Opera Nationala.
Bucuresti, 19:00, Jacques sau supunerea, Teatrul Mic.
Timis, 10:30, Prostia omeneasca, Teatrul pentru copii si tineri Merlin, Timisoara.
Prahova, 11:00, Fata mosului si fata babei, Teatrul de Papusi Ciufulici, Ploiesti.
Cluj, 12:00, Jocul timpului, Teatrul de Papusi Puck.
Bihor, 18:00, Cerere in Casatorie, Teatrul de Stat, Oradea.
Valcea, 19:00, Doctor fara voie, Teatrul Anton Pann, Ramnicu Valcea.
Brasov, 19:00, Fanteziile sexuale ale sotului meu aproape ca m-au innebunit, Teatrul Sica Alexandrescu, Brasov.
Sibiu, 19:00, Faust, Hala Libra Balanta, Sibiu.
Constanta, 19:00, Gin Rummy, Teatrul de Stat, Constanta.

Sambata, 24 octombrie

Bucuresti, 11:00, Fata marii, Opera Nationala.
Bucuresti, 11:00, Helea, dragostea mea, Teatrul Evreiesc de Stat.
Bucuresti, 19:00, Acul cumetrei Gurton, Teatrul Masca.
Iasi, 19:00, Biedermann si incendiatorii, Teatrul National Vasile Alecsandri, Iasi.
Neamt, 11:00, Ghidusiile claunilor, Teatrul Tineretului, Piata Neamt.
Galati, 19:00, Hotelul celor doua lumi, Teatrul Dramatic Fani Tardini, Galati
Dolj, 19:00, Odysseia, Teatrul National Marin Sorescu, Craiova.
Arad, 20:30, Dom Juan. Scenes de sang, Teatrul Clasic Ion Slavici, Arad.

Duminica, 25 octombrie

Bucuresti, 10:00, Capra cu trei iezi, Teatrul de Animatie Tandarica.

Mures, 11:00, Janos Vitez, Teatru pentru copii si tineret Ariel, Targu Mures.
Dolj, 17:00, Momo, Teatrul Liric Elena Teodorini, Craiova.
Cluj, 18:30, Aida, Opera Nationala Romana, Cluj Napoca.
Iasi, 19:00, Biedermann si incendiatorii, Teatrul National Vasile Alecsandri, Iasi.
Galati, 19:00, Magnum Mophtologicum, Teatrul Dramatic Fani Tardini, Galati
Constanta, 19:00, Strangers in the night, Teatrul de Stat, Constanta.
Timis, 19:30, Spalatorul de creier, Aualeu Teatru de Garaj si Curte, Timisoara.

Petreceri

Bucuresti, 23 octombrie, Student Caffe, Club A.
Bucuresti, 23 octombrie, Oldies but Goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 23 octombrie, Best of... cu Paul Rogge, Fire Club.
Bucuresti, 23 octombrie, Party para la Resistencia, El Comandante.
Bucuresti, 23 octombrie, Start The Friday Night with RNG, B 52 Club.
Bucuresti, 23 octombrie, Hot Date Party, Stuff Vama Veche.
Bucuresti, 23 octombrie, Pe trecerea de pietoni, 100 Crossroads.
Bucuresti, 23 octombrie, Heavy Metal Party, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 23 octombrie, Rokoteca Metalhead, Suburbia Club.
Bucuresti, 23 octombrie, Party cu DJ Rock, Iron City Club.
Bucuresti, 23 octombrie, Deja Vu Party, Deja Vu.
Bucuresti, 23 octombrie, Dance like there's no tomorrow, Whatever.
Bucuresti, 23 octombrie, Delicious Doughnuts cu Dj Bhoris, Club A.
Bucuresti, 23 octombrie, Special Party, ONX Club.
Bucuresti, 23 octombrie, Week-endul incepe cu Dj Mamuth, Club Revenge.
Bucuresti, 23 octombrie, Rock Alternativ cu Sile, Club Barfly.
Bucuresti, 23 octombrie, Club Action! 1st Anniversary, Control Club.
Bucuresti, 24 octombrie, Stories From Zion, Ramayana Cafe.
Bucuresti, 24 octombrie, Oldies but Goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 24 octombrie, Now D.A.N.C.E., B52 Club.
Bucuresti, 24 octombrie, Blind Date Party, Stuff Vama Veche.
Bucuresti, 24 octombrie, Pe trecerea de pietoni, 100 Crossroads.
Bucuresti, 24 octombrie, Monsters of Rock, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 24 octombrie, Deja Vu Party....Realoaded, Deja Vu.
Bucuresti, 24 octombrie, Burning Down The Club cu DJ Bhoris, Club A.
Bucuresti, 24 octombrie, Neverending Party, ONX Club.
Bucuresti, 24 octombrie, Selectiv Party cu Sile, Club Barfly.
Bucuresti, 24 octombrie, 50 years since the birth of the first disco, Silver Church.
Bucuresti, 24 octombrie, Subsol 1 - Party para la Resistencia, El Grande Comandante.
Bucuresti, 25 octombrie, Student Caffe, Club A.
Bucuresti, 25 octombrie, Maximum Rock - Suport Pentru Underground 2009, Silver Church.
Bucuresti, 25 octombrie, Club Night DJ HORIA, Club A.
Bucuresti, 25 octombrie, Oldies but Goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 25 octombrie, Chillout, ONX Club.
Bucuresti, 25 octombrie, Disco Party, El Comandante.
Bucuresti, 25 octombrie, Legendary Party, Stuff Vama Veche.
Bucuresti, 25 octombrie, Karaoke, Cafeneaua Actorilor.
Bucuresti, 25 octombrie, Party by Request - Choose your music, El Grande Comandante.
Bucuresti, 25 octombrie, Oldies but Goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 25 octombrie, Muzica moale de dres creeri, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 25 octombrie, Karaoke Night, Iron City Club.
Bucuresti, 25 octombrie, Plach Live Musi, Plach Friends&Coffe.
Bucuresti, 25 octombrie, Relache dupa balamuc, Whatever.
Bucuresti, 25 octombrie, Wicked Recordings, B52 Club.
Bucuresti, 25 octombrie, Reggae Night Extended, Club Revenge.
Brasov, 23 octombrie, Tonomat Party. The Corner, Brasov.
Brasov, 24 octombrie, Tonomat Party. The Corner, Brasov.
Brasov, 25 octombrie, Tonomat Party. The Corner, Brasov.

Alte evenimente

Bucuresti, 10 septembrie - 20 noiembrie, Exploring the return of repression, Pavilion Unicredit.
Bucuresti, 20 ianuarie - 19 decembrie, The Met: Live in HD.
Bucuresti, 1 iulie - 1 noiembrie, Concurs de fotografie cu tema speologica.
Bucuresti, 20 ianuarie - 19 decembrie, The Met: Live in HD.
Bucuresti, 15 septembrie - 3 noiembrie, First Draft-Curs de scenaristica pentru incepatori.
Bucuresti, 18 septembrie - 6 noiembrie, Introducere in egiptologie.
Bucuresti, 25 septembrie - 27 noiembrie, Jocul de-a culoarea.
Bucuresti, 5 octombrie - 2 noiembrie, Antropologia spatiului urban.
Bucuresti, 3 octombrie - 21 noiembrie, Atelier de cinematografie: 8 femei regizor.
Bucuresti, 3 octombrie - 5 decembrie, Atelier de pictura si creativitate.
Bucuresti, 8 octombrie - 12 noiembrie, Moda contemporana-intre imagine si marketing.
Bucuresti, 6 octombrie - 8 decembrie, O poetica cinematografica.
Bucuresti, 6 octombrie - 8 decembrie, O poetica fotografica.
Bucuresti, 20 - 23 octombrie, Zilele Culturii Israeliene.
Bucuresti, 22 - 28 octombrie, Zilele Filmului Polonez.
Bucuresti, 10 septembrie - 22 noiembrie, Exploring the return of repression, Pavilion Unicredit.
Bucuresti, 25 octombrie, Imi caut vocatie, Green Hours.
Bucuresti, 25 octombrie, Crosul Loteriei Romane.
Bucuresti, 25 octombrie, Ziua Portilor Deschise: Cercul Militar National, Muzeul Militar National.
Bucuresti, 25 octombrie, Ziua Armatei.
Brasov, 30 septembrie - 30 noiembrie, Curs de fotografie si post-editare, Brasov.
Iasi, 24 octombrie, 12 Hours Dance Marathon, Era Shopping Park, Iasi.
Timis, 21 septembrie - 31 octombrie, Cartea insemnata, Timisoara.
Cluj, 19 - 25 octombrie, Serile Filmului Guy, Cluj Napoca.
Cluj, 24 octombrie, Miss Cluj 2009, Polus Center, Cluj Napoca.
Dolj, 23 - 26 octombrie, Zilele Craiovei, Craiova.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 1423 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor