Ziare.com

Florin Piersic Jr. si Daniel Buzdugan iti spun unde sa te distrezi in weekend

de Andreea Ghinea
Vineri, 13 Noiembrie 2009, ora 07:14

   

Florin Piersic Jr. si Daniel Buzdugan iti spun unde sa te distrezi in weekend
Daca nu esti decis unde sa mergi in acest weekend, Florin Piersic Junior si Daniel Buzdugan te ajuta.

Cei doi va recomanda sa mergeti la concertul sustinut de Tudor Gheorghe la Arad. "Recomand cu toata caldura", a spus Florin Piersic Junior. De asemenea, Daniel Buzdugan a declarat ca ii place foarte mult cum canta Tudor Gheorghe si ii sfatuieste pe cei care pot sa mearga la spectacol.

Florin va mai recomanda sa mergeti vineri, de la orele 19:00 sau 21:30, la Teatrul Metropolis din Capitala unde Tiger Lillies vor sustine un spectacol de neuitat. "Trei oameni din Marea Britanie care combina teatru cu circul si cabaretul. I-am vazut acum 10 ani la Marsilia si nu i-am uitat nicio clipa. Acum trei ani am fost la Berlin special pentru ei", spune Florin Piersic Junior.

"Oamenii se bat pe bilete. Cred ca oricine ar trebui sa dea din coate si sa faca rost de unul", a continuat actorul.

Daniel Buzdugan va recomanda sa nu ratati Festivalul International de Opera, Opereta si Balet de la Brasov.

Concerte

Vineri, 13 noiembrie

Bucuresti, 22:00, Delia, Bellagio.
Bucuresti, 22:00, Old News, Big Mamou.
Bucuresti, 19:00, Tiger Lillies, Teatrul Metropolis.
Bucuresti, 19:00, Kathaarsys, Nethescerial si Eufobia, Suburbia Club.
Bucuresti, 20:00, Concert Caritabil, Deja Fu.
Bucuresti, 21:00, Pj Paul si Mc Stevie Bass, Cafeneaua Actorilor.
Bucuresti, 21:00, Andrei Ion & The Saints, The Frame.
Bucuresti, 22:00, Myriad Creatures, The Ark.
Bucuresti, 21:00, ZNE - The Zan/Neumann Ecuation, Green Hours.
Bucuresti, 20:00, Tic Petrosel si Merlene Hristea, Old School.
Arad, 19:00, Tudor Gheorghe, Filarmonica Arad, Arad.
Cluj, 20:00, BloodPrint, Irish&Music Pub, Cluj Napoca.
Cluj, 21:00, Student Parade 2009 - Tom Findlay (Groove Armada), Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj Napoca.
Iasi, 18:00, Concert de muzica populara, Casa de Cultura, Iasi.
Brasov, 23:00, Jonathan Ulysses, Kasho Club, Brasov.
Suceava, Emil Lassaria, Office's Club, Suceava.

Sambata, 14 noiembrie

Bucuresti, 19:00, Recital de vioara, Ateneul Roman-Sala Mica.
Bucuresti, 21:00, Pj Paul si Mc Stevie Bass, Cafeneaua Actorilor.
Bucuresti, 21:00, Dj Valkirya, Iron City Club.
Bucuresti, 22:30, Tony Tomas & Cross, Hard Rock Cafe.
Bucuresti, 19:00, Trei Parale, Teatrul National de opereta Ion Dacian.
Bucuresti, 21:00, Compact, Tribute.
Bucuresti, Jeff Mills, Studio Martin.
Bihor, 19:00, Tudor Gheorghe, Filarmonica de stat Oradea, Oradea.
Dolj, 19:00, Romanian Young Brass, Sala Filarmonicii Oltenia, Craiova.
DOlj, Miss Mara, Pleasure Club, Craiova.
Galati, Mark Knight, Divino Glam Club, Galati.

Duminica, 15 noiembrie

Bucuresti, 19:00, Chris Norman, Sala Palatului.
Bucuresti, 19:00, Psychobilly, Suburbia Club.
Bucuresti, 12:00, Vintage Music & Brunch, Violeta's Vintage Kitchen.
Bucuresti, 20:00, VaduvaBOB, Fire Club.

Festivaluri

Bucuresti, 20 ianuarie - 19 decembrie, The Met: Live in HD.
Bucuresti, 8 - 22 noiembrie, Festivalul International de Artele Spectacolului Muzical - "Viata e frumoasa!".
Bucuresti, Iasi, Cluj-Napoca, 1 - 13 noiembrie, Festivalul SoNoRo 2009.
Bucuresti, 12 - 20 noiembrie, Festivalul de dramaturgie contemporana.
Bucuresti, 13 - 16 noiembrie, Blog the theatre.
Bucuresti, 14 noiembrie, Roma Cult Fest - Festivalul de arta, cultura si traditii rrome, Palatul Copiilor.
Bucuresti, 14 noiembrie, Festivalul international de scurtmetraj: Betting on Shorts, The Ark.
Brasov, 24 octombrie - 29 noiembrie, Festivalul International de Opera, Opereta si Balet, Brasov.
Timis, 15 - 22 noiembrie, Eurothalia, Timisoara.

Targuri

Bucuresti, 14 noiembrie, Chique Boutique, Cafepedia 3.
Bucuresti, 15 noiembrie, Targ Vintage&Handmade.

Expozitii

Bucuresti, 22 octombrie - 7 decembrie, 50 de ani de la procesul si executia membrilor Grupului de rezistenta anticomunista din comuna Nucsoara, Muzeul National al Taranului Roman.
Bucuresti, 31 octombrie - 15 noiembrie, Monte Meste.
Bucuresti, 30 octombrie - 28. noiembrie, City Switch, Centrul International pentru Arta Contemporana.
Bucuresti, 3 - 23 noiembrie, Florenta, memoria apei, Institutul Italian de Cultura.
Bucuresti, 22 septembrie - 23 noiembrie, Paul Morand, l'Europeen, Arhivele Nationale ale Romaniei.
Bucuresti, 2 octombrie - 29 noiembrie, Ipostaze ale modernismului. Pictura in Bulgaria, Grecia, Romania, 1910-1940, Muzeul National de Arta.
Bucuresti, 30 septembrie - 13 decembrie, Monument to Transformation, Centrul de Introspectie Vizuala.
Bucuresti, expozitie permanenta, Bulgarii din Romania, Muzeul National al Taranului Roman.
Bucuresti, expozitie permanenta, Bijuterii de portelan, Idelier Concept Store.

Bucuresti, 15 iulie - 31 decembrie, Bijuterie de autor "David Sandu", Atelier "David Sandu".
Bucuresti, 14 mai - 14 decembrie, EuroLiteraTur, Muzeul National al Literaturii Romane.
Bucuresti, 1 octombrie - 1 decembrie, Mari gravori, Muzeul de Arta.

Teatru

Vineri, 13 noiembrie

Bucuresti, 19:00, Avarul indragostit, Teatrul de comedie.
Bucuresti, 19:00, Ma tot duc... , Teatrul foarte Mic.
Bacau, 10:30, Cipollino, Teatrul de animatie, Bacau.
Bihor, 12:00, D'ale lui Caragiale, Teatrul de stat, Oradea.
Sibiu, 12:00, De ce fierbe copilul in mamaliga, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.
Prahova, 17:00, Fantoma din Canterville, Teatrul de papusi Ciufulici, Ploiesti.
Brasov, 18:00, Acasa la tata, Centrul Cultural Reduta, Brasov.
Dolj, 18:00, Cum doriti sau Noaptea de la spartul targului, Teatrul National Marin Sorescu, Craiova.
Cluj, 18:30, Carmen, Opera Nationala Romana Cluj Napoca, Cluj Napoca.
Mures, 19:00, Cu flori in gara, Teatrul 74, Targu Mures.

Sambata, 14 noiembrie

Bucuresti, 09:00, "Facerea Lumii", Teatrul National Radiofonic.
Valcea, 11:00, Degetel, Teatrul Anton Pann, Ramnicu Valcea.
Dolj, 18:30, Masura pentru masura, Teatrul National Marin Sorescu, Craiova.
Galati, 19:00, Afacerea Protar, Teatrul Dramatic Fani Tardini, Galati.
Timis, 19:00, Dati libertate de gandire, Teatrul German de Stat, Timisoara.
Neamt, 19:00, Herr Paul, Teatrul Tineretului, Piatra Neamt.
Constanta, 19:00, Sa ne razbunam, iubito !, Teatrul de Stat, Constanta.
Dambovita, 19:00, Ti-am spus vreodata ca ma iubesti?, Teatrul Tony Bulandra, Targoviste.

Duminica, 15 noiembrie

Bucuresti, 11:00, Fii cuminte, Cristofor!, Teatrul Nottara.
Bucuresti, 19:00, Biloxi Blues, Teatrul de Comedie.
Prahova, 10:00, Fantoma din Canterville, Teatrul de Papusi Ciufulici, Ploiesti.
Bacau, 11:00, Cipollino, Teatrul de animatie, Bacau.
Bacau, 18:00, Nora, Teatrul Bacovia, Bacau.
Prahova, 18:30, Bonsoir, Paris!, Teatrul de revista Majestic, Ploiesti.
Neamt, 19:00, Cu dragostea nu-i de glumit, Teatrul Tineretului, Piatra Neamt.
Dambovita, 19:00, Miro: Aceasta este culoarea visurilor mele, Teatrul Tony Bulandra.
Iasi, 19:00, Uriasii muntilor, Teatrul National Vasile Alecsandri, Iasi.

Cinema

Vineri, 13 noiembrie

Bucuresti, Inalta societate, Cafeneaua Actorilor.
Bucuresti, 2012, CinemaPro, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Orfana, Cityplex.
Bucuresti, Alterego, Eurocinema - Centrul National de Arta "Tinerimea Romana".
Bucuresti, Cu-cu!, Eurocinema - Centrul National de Arta "Tinerimea Romana".
Bucuresti, Invers, Eurocinema - Centrul National de Arta "Tinerimea Romana".
Bucuresti, Istoria aviatiei, Eurocinema - Centrul National de Arta "Tinerimea Romana".
Bucuresti, Mama, Eurocinema - Centrul National de Arta "Tinerimea Romana".
Bucuresti, Masa de duminica, Eurocinema - Centrul National de Arta "Tinerimea Romana".
Bucuresti, Bine ati venit la Woodstock!, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Cutia, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Epoca de gheata 3: Aparitia Dinozaurilor, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Katalin Varga, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Sotia calatorului in timp, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Lapte, Noul Cinematograf al Regizorului Roman (NCRR) - Studioul Horia Bernea.

Sambata, 14 noiembrie

Bucuresti, Mamma Mia - Filmul!, Cafeneaua Actorilor.
Bucuresti, Amintiri din Epoca de Aur 2 - Dragoste in timpul liber, Cityplex, Corso.
Bucuresti, Pandorum, Cityplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Calatorie lunga, Eurocinema - Centrul National de Arta "Tinerimea Romana".
Bucuresti, Gogo si George, Eurocinema - Centrul National de Arta "Tinerimea Romana".
Bucuresti, Iubire nebuna, ce esti!, Eurocinema - Centrul National de Arta "Tinerimea Romana".
Bucuresti, Trei pagini lipsa, Eurocinema - Centrul National de Arta "Tinerimea Romana".
Bucuresti, Amurg, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Destinatie finala 3D, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Idila cu dadaca mea, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Pacatele unui politist. Ultimul apel: New Orleans, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Recupereaza-ti mintea!, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Surogate, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.

Duminica, 15 noiembrie

Bucuresti, Obsesii din trecut, Cinemateca Romana - Sala Union.
Bucuresti, O poveste de Craciun 3D, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Coco Chanel, Europa.
Bucuresti, Lumea noua, Glendale Studio.
Bucurestu, Curtezana, Gloria.
Bucuresti, Amintiri din Epoca de Aur 2 - Dragoste in timpul liber, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Cosmarul alb, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Dragoste fara preaviz, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, G-Force: Salvatorii planetei 3D, Hollywood Multiplex, Light Cinema.
Bucuresti, Puzzle mortal VI, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Ticalosi fara glorie, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Toy story 3D, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania,
Bucuresti, Impreuna, Institutul Francez - Elvira Popescu.
Bucuresti, Adevarul gol-golut, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.
Bucuresti, Oul, Noul Cinematograf al Regizorului Roman (NCRR) - Studioul Horia Bernea.

Petreceri

Bucuresti, 13 noiembrie, Student Caffe, Club A.
Bucuresti, 13 noiembrie, Oldies but Goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 13 noiembrie, Lovin Fire, Fire Club.
Bucuresti, 13 noiembrie, Party para la Resistencia, El Comandante.
Bucuresti, 13 noiembrie, Now D.A.N.C.E., B52 Club.
Bucuresti, 13 noiembrie, Hot Date Party, Stuff Vama Veche.
Bucuresti, 13 noiembrie, Pe-trecere de pietoni, 100 Crossroads.
Bucuresti, 13 noiembrie, Heavy Metal Party, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 13 noiembrie, Party cu DJ Rock, Iron City Club.
Bucuresti, 13 noiembrie, Deja Vu Party, Deja Vu.
Bucuresti, 13 noiembrie, Karaoke Party, Friends Pub.
Bucuresti, 13 noiembrie, Dance like there's no tomorrow, Whatever.
Bucuresti, 13 noiembrie, Delicious Doughnuts cu Dj Bhoris, Club A.
Bucuresti, 13 noiembrie, Week-endul incepe cu Dj Mamuth, Club Revenge.
Bucuresti, 13 noiembrie, Rock Alternativ cu Sile, Club Barfly.
Bucuresti, 14 noiembrie, Oldies but Goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 14 noiembrie, Blind Date Party, Stuff Vama Veche.
Bucuresti, 14 noiembrie, Pe-trecere de pietoni, 100 Crossroads.
Bucuresti, 14 noiembrie, Monsters of Rock, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 14 noiembrie, Deja Vu Party ... Reloaded, Deja Vu.
Bucuresti, 14 noiembrie, Oldies but Goldies, Whatever.
Bucuresti, 14 noiembrie, Burning Down The Club cu DJ Bhoris, Club A.
Bucuresti, 14 noiembrie, Teamsters Blues Band, Big Mamou.
Bucuresti, 14 noiembrie, Wicked Recordings, B52 Club.
Bucuresti, 14 noiembrie, Revenge Time cu Dj Mamouth, Club Revenge.
Bucuresti, 14 noiembrie, Selectiv Party cu Sile, Club Barfly.
Bucuresti, 14 noiembrie, Hot Core Party, Silver Church.
Bucuresti, 14 noiembrie, X-plosion Party, Cluib Daimon.
Bucuresti, 15 noiembrie, Student Caffe, Club A.
Bucuresti, 15 noiembrie, New Model Party, Fire Club.
Bucuresti, 15 noiembrie, Club Night DJ HORIA, Club A.
Bucuresti, 15 noiembrie, Oldies but Goldies, Oldies Club.
Bucuresti, 15 noiembrie, Disco Party, El Comandante.
Bucuresti, 15 noiembrie, Legendary Party, Stuff Vama Veche.
Bucuresti, 15 noiembrie, Karaoke, Cafeneaua Actorilor.
Bucuresti, 15 noiembrie, Good old times music, 100 Crossroads.
Bucuresti, 15 noiembrie, Muzica moale de dres creeri, Heaven & Hell Bar.
Bucuresti, 15 noiembrie, Karaoke Night, Iron City Club.
Bucuresti, 15 noiembrie, Oriental Party, Friends Pub.
Bucuresti, 15 noiembrie, Plach Live Musi, Plach Friends&Coffe.
Bucuresti, 15 noiembrie, Relache dupa balamuc, Whatever.
Bucuresti, 15 noiembrie, Reggae Night Extended, Club Revenge.
Bucuresti, 15 noiembrie, Coyote Night, Deja Vu.
Brasov, 13 noiembrie, Tonomat Party. The Corner, Brasov.
Brasov, 14 noiembrie, Tonomat Party. The Corner, Brasov.
Brasov, 15 noiembrie, Tonomat Party. The Corner, Brasov.
Bihor, 13 noiembrie, Friday Night Fever cu Dj Jad, Heat Club, Oradea.
Buhor, 13 noiembrie, DJ Chrom Live Session, Heat Club, Oradea.
Cluj, 13 noiembrie, Friday NIght Clubbing, Obsession Club, Cluj Napoca.
Cluj, 14 noiembrie, Superbutt, Irish&Music Pub, Cluj Napoca.
Cluj, 14 noiembrie, Petrecere Depeche Mode, Roland Garros, Cluj Napoca.
Cluj, 14 noiembrie, Musique Party, Obsession Club, Cluj Napoca.

Alte evenimente

Bucuresti, 9 - 14 noiembrie, Saptamana Filmului Maghiar, Centrul National de Arta "Tinerimea Romana".
Bucuresti, 14 noimebrie, Povestea Sapunului natural.
Bucuresti, 6 noiembrie - 18 decembrie, Introducere in fotografie pentru copii.
Bucuresti, 29 octombrie - 28 decembrie, Introducere in arta actorului.
Bucuresti, 3 noiembrie - 15 decembrie, Introducere in dans contemporan.
Bucuresti, 11 noiembrie - 2 decembrie, Cum sa imi aleg compania in care vreau sa lucrez?.
Bucuresti, 29 - 19 noiembrie, Transformari ale sinelui.
Bucuresti, 24 octombrie 2009 - 31 mai 2010, Expeditionari romani pe Mapamond.
Bucuresti, 12 noiembrie - 31 decembrie, Ora de istorie a artei.
Bucuresti, 10 septembrie - 20 noiembrie, Exploring the return of repression, Pavilion Unicredit.
Bucuresti, 12 - 26 noiembrie, Tabara de Pestel Urban.
Bucuresti, 25 septembrie - 27 noiembrie, Jocul de-a culoarea.
Bucuresti, 3 octombrie - 21 noiembrie, Atelier de cinematografie: 8 femei regizor.
Bucuresti, 3 octombrie - 5 decembrie, Atelier de pictura si creativitate.
Bucuresti, 6 octombrie - 8 decembrie, O poetica cinematografica.
Bucuresti, 6 octombrie - 8 decembrie, O poetica fotografica.
Bucuresti, 10 septembrie - 22 noiembrie, Exploring the return of repression, Pavilion Unicredit.
Brasov, 30 septembrie - 30 noiembrie, Curs de fotografie si post-editare, Brasov.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 3146 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor