Ziare.com

Afla unde sa te distrezi in weekendul 21-23 mai 2010

de Andreea Ghinea
Vineri, 21 Mai 2010, ora 07:00

   

Afla unde sa te distrezi in weekendul 21-23 mai 2010
Weekendul 21 - 23 mai este plin de evenimente care te vor face sa iesi din casa in fiecare dintre cele trei zile. Timpuri Noi, Suie Paparude, Marcel Pavel, Tapinarii, Cargo si Luna Amara sunt doar cateva dintre formatiile si artistii ce vor fi vineri la datorie pentru a va incanta.

Daca doriti sa petreceti mai mult timp de calitate, puteti merge la una dintre expozitiile deschise publicului in aceste zile.

Concerte

Vineri, 21 mai

Bucuresti, 20:30, Concert de pian, Centrul Cultural Ceh.
Bucuresti, 22:00, Timpuri Noi, Twice.
Bucuresti, 22:00, Luna Amara, Muzeul Taranului Roman.
Bucuresti, 22:00, Brazda lui Novac, Club Control.
Bucuresti, 22:00, Robi / Dan-Ce, Barocco Bar.
Bucuresti, 23:00, Krafty Kuts, Gaia BoutiqueClub.
Bucuresti, 19:00, Vlaicu Golcea & Midi OVERDOSE, Green Hours.
Bucuresti, 20:30, Klaus Gesing/Jarrod Cagwin: Loopspool, Green Hours.
Cluj, 19:00, Concert dedicat memoriei lui Francisc Laszlo, Casa de Cultura a Studentilor, Cluj Napoca.
Cluj, 22:00, OCS, Roland Garros, Cluj Napoca.
Ialomita, 16:00, Bread & Butter si Chemars, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 17:00, Al Blayney, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 18:00, Ion, Manki'n'Stieb, Ovidiu Andrei, Skarlatache, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 20:00, Alex Linte, Burner Greene, Dj Sauce, Dr. Maxville, DuteVino, Emap, Lucas, Mr. C, NotSoCommonDj, Phenotype, Rastahfairy, Red, Xandru, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 20:00, Alexandru Jijian, Dj Limun, Sunday People, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 22:00, Bela, Dj Spicy, Dropdread, El Negro, Gemini BROS, Groove Ochestra, Lygos, Sinkronize, Suciu, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 22:00, Adrian Bezna, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 23:00, Cts, L'orchestre de Roche, Mesmer, Mungo's HiFi, K.Knots & Soomt T, Turntable Science, Vali & Ion, YaYa, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 00:00, Tapinarii, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Hunedoara, 21:00, Trooper, John Club, Deva.
Arges, 21:00, Cargo, Club Hush, Pitesti.

Sambata, 22 mai

Bucuresti, 21:00, Everqueen, Hard Rock Cafe.
Bucuresti, 22:00, Suie Paparude si David Deejay, Jet Set Events Hall.
Bucuresti, 23:00, Valau, Roger et Anitte, Barocco Bar.
Bucuresti, 19:00, Sorin Romanescu Project NEXT, Green Hours.
Bucuresti, 20:30, Pawel Kaczmarczyk Audiofeeling band: Complexity and Smplicity, Green Hours.
Cluj, 22:00, The Mono Jacks, The Mood, Booha Bar, Cluj Napoca.
Ialomita, 09:00, Tic Tac & Bon Bon, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 10:00, Becks, Logan, Ubic, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 15:00, Iulia Gusatu, The Others, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 18:00, Byron, Rapala, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 19:00, Luna Amara, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 19:00, Stefan Geraksiev Denvar & friends, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 22:00, Maria Gheorghiu & Radu Gratianu, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.

Duminica, 23 mai

Bucuresti, 19:00, Iordache, Green Hours.

Bucuresti, 20:30, Iordache, Green Hours.
Ilfov, 15:00, Emil Sein, Centrul Cultural Palatele Brancovenesti, Mogosoaia.
Ialomita, 07:00, El Cezere, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 13:00, Blazzaj, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Ialomita, 22:00, Brum Conspiracy, Fosta baza militara de langa Urziceni, Urziceni.
Cluj, 19:00, Mayhem, Irish&Music Pub, Cluj Napoca.
Braila, 20:00, Marcel Pavel, Promenada Mall, Braila.
Iasi, 21:00, Travka, Dublin Pub, Iasi.

Targuri

Bucuresti, 21 - 23 mai, Targ de Antichitati, Muzeul Taranului Roman.
Bucuresti, 22 - 23 mai, Targ de Carte, Muzeul National Cotroceni.
Bucuresti, 20 - 21 mai, Targuri Altfel.
Iasi, 19 - 23 mai, Targul International de carte LIBREX, Iasi.

Festivaluri

Bucuresti, 20 - 23 mai, Green Hours INTERNATIONAL JAZZ Fest.
Bucuresti, 23 - 30 mai, Saptamana Internationala a Muzicii Noi.
Bucuresti, 17 - 22 mai, GayFest.
Bucuresti, 15 - 22 mai, Festivalul Comediei Romanesti - festCO.
Timis, 29 aprilie - 30 mai, Festivalul International Timisoara Muzicala, Timisoara.
Timis, 21 mai, Underground Timisoara Festival Day 1, Timisoara.
Bucuresti, Brasov, Iasi, Targu Mures, Timisoara, 7 - 30 mai, Festivalul Filmului European.
Satu Mare, 14 - 23 mai, Festivalul de teatru fara bariere, Satu Mare.
Ialomita, 21 - 23 mai, Iarmaroc Fest 2010, Urziceni.
Cluj, 21 - 23 mai, Delahoya, Cluj Napoca.
Buzau, 15 - 22 mai, Festivalul National de Teatru Vedeteatru, Buzau.

Expozitii

Bucuresti, 19 aprilie - 31 mai, Batrana, Trecutul si Dependenta.
Bucuresti, 27 aprilie - Accente si Contraste - tuse primavaratice, Opera Nationala Bucuresti.
Bucuresti, 4 martie - 23 mai, Altamira, Sun Art Studio.
Bucuresti, 13 septembrie 2009 - 13 septembrie 2012, On holiday (self-performance with latency), Centrul National al Dansului.
Bucuresti, expozitie permanenta, Bijuterii de portelan, Idelier Concept Store.

Teatru

Vineri, 21 mai

Bucuresti, 18:30, La Cenerentola, Opera Nationala Bucuresti.
Arad, 11:00, Borcanul, Teatrul de Marionete, Arad.
Satu Mare, 18:00, Bufonul regelui, Teatrul de Nord, Satu Mare.
Buzau, 18:00, Miss Daisy si soferul ei, Teatrul George Ciprian.
Valcea, 19:00, Ce inseamna sa fii Onest, Teatrul Anton Pann, Ramnicu Valcea.
Brasov, 19:00, Cu usile inchise, Teatrul Sica Alexandrescu, Brasov.
Mures, 19:00, Mirele nehotarat, Teatrul National, Targu Mures.
Galati, 19:00, Regele Ioan, Teatrul Dramatic Fani Tardini, Galati.

Sambata, 22 mai

Bucuresti, 19:00, Ca usile inchise, Teatrul National I.L.Caragiale.
Bucuresti, 19:00, Cum Iubeste cealalta jumatate, Teatrul Mic.
Galati, 18:00, Mincinosul, Teatrul Dramatic Fani Tardini, Galati.
Brasov, 19:00, D-ale carnavalului, Teatrul Sica Alexandrescu, Brasov.
Buzau, 19:00, Niste Fete, Teatrul George Ciprian.
Constanta, 19:00, Omul, bestia si virtutea, Teatrul de stat, Constanta.
Neamt, 19:00, Romania 21, Teatrul Tineretului, Piata Neamt.

Duminica, 23 mai

Bucuresti, 19:00, Cum gandeste Amy, Teatrul Mic.
Bucuresti, 19:00, Google tara mea, Teatrul Foarte Mic.
Arad, 19:00, Codrii, Teatrul Clasic Ion Slavici, Arad.
Brasov, 19:00, Ultima Ora, Teatrul Sica Alexandrescu, Brasov.
Iasi, 19:00, Vissi D'Arte, Opera Nationala Romana, Iasi.

Cinema

Vineri, 21 mai

Bucuresti, Poker, Cinema City Cotroceni, Cityplex, Glandele Studio.
Bucuresti, Nu-i de nasul meu, Cinema City Cotroceni, Cityplex.
Bucuresti, Avatar, Cinema City Cotroceni.
Bucuresti, Alice in Tara Minunilor, Cinema City Cotroceni, Light Cinema.
Bucuresti, Printesa si broscoiul, Cinema City Cotroceni, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Omul de otel 2, Baneasa Drive In Cinema, Light Cinema, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Iubire la Roma, Cinema City Cotroceni, Cityplex, Cotroceni VIP, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.

Sambata, 22 mai

Bucuresti, Eu cand vreau sa fluier, fluier, Cinema City Cotroceni, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Kapitalism - Reteta noastra secreta, Europa, Eurocinema - Centrul National de Arta "Tinerimea Romana".
Bucuresti, Kick-Ass, Cinema City Cotroceni, Hollywood Multiplex, Light Cinema.
Bucuresti, Omul care se holba la capre, Cinema City Cotroceni, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Intalnire cu surprize, Cinema City Cotroceni, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, 71 Fragmente, Noul Cinematograf al Regizorului Roman (NCRR) - Studioul Horia Bernea

Duminica, 23 mai

Bucuresti, Recompensa cu bucluc, Cinema City Cotroceni, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Shutter Island, Cinema City Cotroceni.
Bucuresti, Zona verde, Cinema City Cotroceni.
Bucuresti, Teleportati in adolescenta, Cinema City Cotroceni, Hollywood Multiplex, Scala.
Bucuresti, Infruntarea titanilor 3D, Cinema City Cotroceni, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Panglica alba, Noul Cinematograf al Regizorului Roman (NCRR) - Studioul Horia Bernea.

Alte evenimente

Bucuresti, 21 aprilie - 25 august, Casuta din povesti.
Bucuresti, 17 martie - 17 decembrie, Arte & Meserii - de la 0 la 100.
Bucuresti, 7 mai - 11 iunie, Moda si Costum - o scurta istorie a modei din lumea antica pana in secolul 20.
Bucuresti, 14 aprilie - 1 iulie , "100,1000, un million de povesti" .
Bucuresti, 18 martie - 1 iulie, Romanian Papergirl.
Bucuresti, 1 ianuarie - 5 iunie, Joaca de lut .
Romania, 4 martie - 30 aprilie, Turneu National Compact - "Cantec Pentru Prieteni".
Bucuresti, 5 ianuarie - 31 mai, Scoli pentru un viitor verde.
Bucuresti, 24 octombrie 2009 - 31 mai 2010, Expeditionari romani pe Mapamond.
Ilfov, 9 ianuarie - 5 iunie, Seria de concerte "Drumul spre celebritate", Mogosoaia.
Cluj, 6 aprilie - 20 decembrie, Lecturi urbane a la Cluj, Cluj Napoca.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 1306 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor