Ziare.com

Afla unde sa te distrezi in weekendul 1-3 octombrie 2010

de Andreea Ghinea
Vineri, 01 Octombrie 2010, ora 11:09

   

Afla unde sa te distrezi in weekendul 1-3 octombrie 2010
Concerte

Primul weekend din octombrie iti pregateste surprize: concerte pe toate gusturile, targuri si festivaluri care mai de care mai distractive, ba chiar va invita la o seara de muzica live la Ceainaria teatrului Act.

Daca nu aveti planuri pentru acest weekend, aflati in continuare pe unde puteti merge.


Vineri, 1 octombrie

Bucuresti, 21:20, Vama - concert caritabil, Palatul Ghika.
Bucuresti, 22:00, Nero, Arenele Romane.
Bucuresti, 22:00, Byron, Clubul Taranului.
Bucuresti, 19:00, Seara de muzica live, Ceainaria Teatrului Act
Bucuresti, 20:00, Marcian Petrescu - Trenul de noapte, Gyuri's Pub.
Bucuresti, 20:00, Daniela Nicolae,
Bucuresti, 19:00, Deva Premal & Mitten, Hotel Rin.
Bucuresti, 21:30, Marcel Costea, Sala Radio.
Galati, 17:00, Studioul tanarului interpreti - Cantzonete si arii celebre, Teatrul Muzical Nae leonard, Galati
Iasi, 19:00, Concert simfonic extraordinar, Filarmonica de stat Moldova, Iasi.
Cluj, 21:00, Cargo, Club Diesel, Cluj Napoca.
Cluj, 21:00, Federico Molinari, Club Midi, Cluj Napoca.

Sambata, 2 octombrie

Bucuresti, 18:30, Coma, Ozzy Osbourne, Luna Amara, Zone Arena.
Bucuresti, 19:00, Asha, AFI Palace Cotroceni.
Bucuresti, 05:00, Adrian Eftimie, Mahony, Byby, Deef Tongue, Barooco Bar.
Bucuresti, 21:00, Silvia Dumitrescu Band, Gyuri's Band.
Bucuresti, 21:00, Lady Marmelade, Bordello.
Bucuresti, 22:30, Cortez, Hard Rock Cafe.
Bucuresti, 23:00, Asha, Jukebox.
Bucuresti, 20:00, Blowing Front - Germania, Green Hours.
Cluj, 21:00, Bitza, Grasu XXL, Zob, Parazitii, Cargo, Holograf, Parcarea Polus Mall, Cluj Napoca.
Cluj, 23:00, Bailey, Funsta MC, Jay Rome, Down, Club Midi, Cluj Napoca.
Cluj, 17:00, Recital de clavecin, Muzeul de Arta - Sala Tonitza, Cluj Napoca.

Duminica, 3 octombrie

Bucuresti, 17:00, O dupa amiaza cu orga, Sala Radio.
Bucuresti, 20:00, Visul unor simfonii de vara - Simfonia Bucuresti, Parcul Coltea.
Bucuresti, 18:00, Abba Genration, Sala Palatului.
Bucuresti, 19:00, AG Weinberger, AFI Palace Cotroceni.
Bucuresti, 19:00, Seara de muzica live, Ceainaria Teatrului Act.
Bucuresti, 20:00, Duo Atris, Green Hours.
Bucuresti, 16:00, Fanfara Karpaten Show - program de muzica germana, AFI Palace Cotroceni.
Bucuresti, 20:00, Maria Raducanu, Maxim Belciug, Fox Studis si Nicu Zota, Palatul Ghika.
Bucuresti, 21:00, La Margine de Bucuresti, Gyuri's Pub.
Cluj, 21:00, Suie Paparude, Vita de vie, Puya, Zdob si Zdub, Iris, Parcarea Polus Mall, Cluj Napoca.

Targuri

Bucuresti, 1 - 3 octombrie, Targul Anticarilor din Parcul Obor.
Bucuresti, 4 septembrie - 30 octombrie, Targul Taranului/Earth Market.
Bucuresti, 2 - 3 octombrie, ILoveHandmade.
Iasi, 26 septembrie - 3 octombrie, Targul de Rapciune, Iasi.

Festivaluri

Bucuresti, 1 - 3 octombrie, Festinul lui Brumarel.
Bucuresti, 1 - 3 octombrie, Festivalul Berii.
Ilfov, 30 septembrie - 2 octomrbie, Festivalul Document.Art, Otopeni.
Cluj, 16 iunie - 20 octombrie, Festival Temps D'Images, Cluj Napoca.
Sibiu, 20 septembrie - 3 octombrie, Festivalul International al Artei Lirice, Sibiu.
Salaj, 21 septembrie - 2 octombrie, Muza Fest 2010, Zalau.
Bihor, 26 septembrie - 2 octombrie, Festivalul de Teatru Scurt, Oradea.
Satu Mare, 1 - 3 otombrie, Festivalul International al Palincii, Satu Mare.

Iasi, 3 - 8 octombrie, Festivalul International de Teatru pentru copii si tineret, Iasi.
Galati, 3 - 9 octombrie, Festivalul National de Comedie, Galati.

Expozitii

Bucuresti, expozitie permanenta, Bijuterii de portelan, Idelier Concept Store.
Bucuresti, expozitie permanenta, Bijuterii de portelan, Idelier Concept Store.
Bucuresti, 16 septembrie - 21 noiembrie, Rien ne va Plus / Faites vos Jeux - Architectura in vremuri de criza, Pavilion Unicredit.
Bucuresti, 2 septembrie - 17 octombrie, Jurnalul meu romanesc (fotografie, Inge Morath), Muzeul Taranului Roman.
Bucuresti, 15 septembrie - 17 octombrie, "Constructii" contemporane norvegiene, Muzeul Taranului Roman.
Bucuresti, 16 septembrie - 10 octombrie, Itinerarii. Afinitati. 10 Fotografi spanioli, Magazinul National de Arta Contemporana.
Bucuresti, 5 septembrie - 12 octombrie, Izolari active, Centrul Cultural Palatele Brancovenesti.
Bucuresti, 2 iulie - 24 octombrie, Pe urmele timpului, Muzeul National al Taranului Roman.
Bucuresti, 19 auguts - 20 octombrie, MEXIC - Traditii si obiceiuri, Muzeul National al Agriculturii.

Teatru

Vineri, 1octombrie

Bucuresti, 19:00, Clipe de viata, Nottara.
Bucuresti, 19:00, Cui i-e frica de Virginia Woolf?, Teatrul de Comedie.
Bucuresti, 19:00, Falsa Servitoare, Teatrul Lucia Sturdza Bulandra.
Bucuresti, 19:00, Legenda Marelui Inchizitor, Teatrul National I.L.Caragiale.
Bucuresti, 19:00, Un tango mas, Odeon.
Bucuresti, 19:00, 9 grade la Paris, Teatrul Act.
Brasov, 19:00, Casa, Teatrul Sica Alexandrescu, Brasov.
Giurgiu, 19:00, Feeling, Teatrul Valah Giurgiu, Giurgiu.
Sibiu, 19:00, Opinia Publica, Teatrul National Radu Stanca, Sibiu.
Sibiu, 19:00, Rapirea din Serai, Sala Thalia, Sibiu.
Bihor, 19:00, Suflet de Statuie, Pasajul Vulturul Negru, Oradea.
Dambovita, 19:00, Tacamuri de pui,Teatrul Tony Bulandra, Targoviste.

Sambata, 2 octombrie

Bucuresti, 10:00, Workshop Ted Keijser (Italia), Teatrul Masca.
Bucuresti, 10:30, Fata babei si fata mosneagului, Clubul Taranului.
Bucuresti, 11:00, Regele pomanagiilor, Teatrul Evreiesc de Stat.
Bucuresti, 12:30, Muzeul Viu, Teatrul Masca.
Bucuresti, 15:00, Wiggler, Teatrul de Comedie.
Bucuresti, 19:00, In gradina va poftim, ca-i vremea sa povestim, Teatrul Ion Creanga.
Bucuresti, 19:00, Cui i-e frica de Virginia Woolf?, Teatrul de Comedie.
Bucuresti, 19:00, Eduard al III-lea, Teatrul National I.L.Caragiale.
Bucuresti, 19:00, Moartea lui Tarelkin, Metropolis.
Bucuresti, 19:00, Un tango mas, Odeon.
Brasov, 10:30, Fata saracului cea isteata, Teatrul Strada, Brasov.
Valcea, 11:30, Frumoasa adormita, Teatrul Anton Pann, Ramnicu Valcea.
Sibiu, 17:00, Femeia ca un camp de lupta, Facultatea de Litere si Arte, Sibiu.
Sibiu, 19:00, Rapirea din Serai, Sala Thalia, Sibiu.
Bihor, 18:00, Doamne ce macel, Casa de Cultura a Sindicatelor, Oradea.
Galati, 18:00, Pierduti in dragoste, Teatrul Muzical Nae Leonard, Galati.
Mures, 19:00, Bestia, Teatrul National, Targu Mures.

Duminica, 3 octombrie

Bucuresti, 11:00, Alice in Sala Oglinzilor, Sala Rapsodia.
Bucuresti, 11:00, Motanul Incaltat, Teatrul de animatie Tandarica.
Bucuresti, 11:00, Papusarul, Teatrul Evreiesc de stat.
Bucuresti, 12:30, Pierrot Lunatecul, Teatrul Masca.
Bucuresti, 15:00, Intr-un sertar, Teatrul de Comedie.
Bucuresti, 19:00, 18:00, Aici nimeni nu se numeste Elise, Sala Rapsodia.
Bucuresti, 19:00, Baba care asculta Abba, Metropolis.
Bucuresti, 19:00, Arta, Tearul Lucia Sturdza Bulandra.
Bucuresti, 19:00, Doamna noastra din Pascagoula, Teatrul Mic.
Timis, 11:00, Broscoiul fermecat, Teatrul Iulia Timisoara - Pentru orice varsta, Timisoara.
Sibiu, 11:00, Printul Cireselor, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.
Sibiu, 19:00, Don Juan vine de la razboi, Teatrul National Radu Stanca, Sibiu.
Cluj, 12:00, Apolodor, Teatrul de Papusi Puck, Cluj Napoca.

Cinema

Vineri,1 octombrie

Bucuresti, Sunt un mic ticalos 3D, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Oameni mari si fara minte, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Karate Kid, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza.
Bucuresti, Mar Nero, Light Cinema, Noul Cinematograf al Regizorului Roman (NCRR) - Studioul Horia Bernea.
Bucuresti, Nunta in Basarabia, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Light Cinema.
Bucuresti, Resident Evil: Viata de apoi 3D, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Cotroceni VIP, Light Cinema, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Wall Street: Banii sunt facuti sa circule, Baneasa Drive In Cinema, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Cotroceni VIP, Hollywood Multiplex,
Movieplex Cinema Plaza Romania, Cityplex.

Sambata, 2 octombrie

Bucuresti, Nunta in Basarabia, Eurocinema - Centrul National de Arta "Tinerimea Romana".
Bucuresti, Inceputul, Baneasa Drive In Cinema, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Shrek pentru totdeauna 3D, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Samsung IMAX, Noul Cinematograf al Regizorului Roman (NCRR) - Studioul Horia Bernea.
Bucuresti, Intalnire exploziva, Cinema City Cotroceni.
Bucuresti, Povestea jucariilor 3, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza.
Bucuresti, Marmaduke, Cinema City Cotroceni, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Marti, dupa Craciun, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Studio.
Bucuresti, Marul si viermele, Noul Cinematograf al Regizorului Roman (NCRR) - Studioul Horia Bernea.
Bucuresti, Hibrid, Cityplex.
Bucuresti, Printul Persiei: Nisipurile Timpului, Samsung IMAX.

Duminica, 3 octombrie

Bucuresti, Ucenicul vrajitor, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza.
Bucuresti, Ultimul razboinic al aerului, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Salt, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza.
Bucuresti, Macete, Cinema City Cotroceni, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Iubiri din trecut, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, CinemaPro, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.
Bucuresti, Genova, Hollywood Multiplex.
Bucuresti, Eroi de sacrificiu, Cinema City Sun Plaza.
Bucuresti, Dansul dragostei 3D, Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema.

Petreceri

Bucuresti, 1 octombrie, his is how we do it! EVERY FRIDAY NIGHT in Club Malibu!, Club Malibu.
Bucuresti, 1 octombrie, Tago Mago Mix Bistro, Tago Mago.
Bucuresti, 1 octombrie, Fatboy Slim, Studio Martin.
Bucuresti, 1 octombrie, Opening Party, Studio Martin.
Bucuresti, 1 octombrie, Hasta Siempre, El Grande Comandante.
Bucuresti, 1 octombrie, Karaoke, Hard Rock Cafe.
Bucuresti, 1 octombrie, Pete & The Pirates, Club Control.
Bucuresti, 1 octombrie, Join The Party, El Dictator.
Bucuresti, 1 octombrie, Studentiada, Elephant Pub&Live Music.
Bucuresti, 1 octombrie, Party para la resistencia, El Comandante.
Bucuresti, 1 octombrie, Viva la revolution, El Primer Comandante.
Bucuresti, 1 octombrie, Back in time disco party, Club Daimon.
Bucuresti, 1 octombrie, Your Brasil, Chat Noir.
Bucuresti, 1 octombrie, New style of party!, Barocco Bar.
Bucuresti, 1 octombrie, Space Grand Opening, Space Club.
Bucuresti, 2 octombrie, Hasta Siempre, El Grande Comandante.
Bucuresti, 2 octombrie, Join The Party, El Dictator.
Bucuresti, 2 octombrie, Studentiada, Elephant Pub&Live Music.
Bucuresti, 2 octombrie, Grand Opening Part II, Kulturhaus.
Bucuresti, 2 octombrie, Party para la resistencia, El Comandante.
Bucuresti, 2 octombrie, Viva la revolution, El Primer Comandante.
Bucuresti, 2 octombrie, Indie Invasion, Club Control.
Bucuresti, 2 octombrie, Peter Herbert's Warehouse Party, Atelierul de Productie.
Bucuresti, 2 octombrie, Reopening party weekend, Other Side of Expirat.
Bucuresti, 2 octombrie, Live Session - Never going home / Tragic, Club Control.
Bucuresti, 2 octombrie, Deep entertaining groove, Barocco Bar.
Bucuresti, 3 octombrie, History of Rock, El Grande Comandante.
Bucuresti, 3 octombrie, Sound Assault, El Dictator.
Bucuresti, 3 octombrie, Muzica la Superlativ, El Comandante.
Bihor, 2 octombrie, Petrecere de inchidere, Queens, Oradea.

Alte evenimente

Bucuresti, 1 septembrie - 30 noiembrie, Cruciada Culturii.
Bucuresti, 1 martie - 31 octombrie, Fotogeografica.
Bucuresti, 17 martie - 17 decembrie, Arte & Meserii - de la 0 la 100.
Cluj, 6 aprilie - 20 decembrie, Lecturi urbane a la Cluj, Cluj Napoca.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 1359 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor