Vineri, 03 Iulie 2020, ora 09:52 - Werder Bremen - Heidenheim, scor 0-0, in prima mansa a barajului pentru mentinerea/promovarea in Bundesliga
Werder Bremen / Bundesliga
Werder Bremen a remizat, joi, pe teren propriu scor 0-0, cu Heidenheim, in prima mansa a barajului pentru mentinerea/promovarea in 1.Bundesliga Moisander (Werder) a fost eliminat, in minutul 87. Returul va avea loc luni, de la ora 21.30, pe terenul echipei care a terminat pe locul 3 in 2.Bundesliga. Werder, formatia cu cele mai multe...
Faza zilei: Cel mai stupid mod in care poti primi cartonas rosu (Video)
Luni, 28 Ianuarie 2013, ora 23:31 - Faza zilei: Cel mai stupid mod in care poti primi cartonas rosu (Video)
Marko Arnautovici, atacantul austriac al echipei nemtesti Werder Bremen, a primit un catonas rosu pentru un gest copilaresc, daca nu chiar stupid. In prelungirile partidei cu Hamburger SV din ultima etapa a Bundesligii, incheiata cu scorul de 3-2 in favoarea celor din Hamburg, austriacul a faultat un adversar, fiind sanctionat cu cartonas...