Ziare.com

Rezultatele si programul complet al Cupei Mondiale din 2018

Marti, 12 Iunie 2018, ora 16:03

   

Rezultatele si programul complet al Cupei Mondiale din 2018
Cupa Mondiala de fotbal din Rusia se va desfasura in perioada 14 iunie - 15 iulie pe 12 stadioane din 11 orase, cu 32 de echipe, impartite in opt grupe.

Programul complet al competitiei:

GRUPE:

Grupa A:

Rusia - Arabia Saudita 5-0 - cronica meciului
Egipt - Uruguay 0-1 - cronica meciului
19 iunie, ora 21:00 - Rusia - Egipt 3-1 - cronica meciului
20 iunie, ora 18:00 - Uruguay - Arabia Saudita 1-0 - cronica meciului
25 iunie, ora 17:00 - Uruguay - Rusia (Samara)
25 iunie, ora 17:00 - Arabia Saudita - Egipt (Volgograd)

Grupa B:

Maroc - Iran 0-1 - cronica meciului
Portugalia - Spania 3-3 cronica meciului
20 iunie, ora 15:00 - Portugalia - Maroc 1-0 - cronica meciului
20 iunie, ora 21:00 - Iran - Spania 0-1 - cronica meciului
25 iunie, ora 21:00 - Spania - Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 21:00 - Iran - Portugalia (Saransk)

Grupa C:

Franta - Australia 2-1 - cronica meciului
Peru - Danemarca 0-1 - cronica meciului
21 iunie, ora 15:00 - Franta - Peru 1-0 - cronica meciului
21 iunie, ora 18:00 - Danemarca - Australia 1-1 - cronica meciului
26 iunie, ora 17:00 - Danemarca - Franta (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 17:00 - Australia - Peru (Soci)

Grupa D:

Argentina - Islanda 1-1 - cronica meciului
Croatia - Nigeria 2-0 - cronica meciului
Argentina - Croatia 0-3 - cronica meciului

22 iunie, ora 18:00 - Nigeria - Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 21:00 - Islanda - Croatia (Rostov)
26 iunie, ora 21:00 - Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:

Costa Rica - Serbia 0-1 - cronica meciului
Brazilia - Elvetia 1-1 - cronica meciului
22 iunie, ora 15:00 - Brazilia - Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 21:00 - Serbia - Elvetia (Kalinigrad)
27 iunie, ora 21:00 - Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 21:00 - Elvetia - Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:

Germania - Mexic 0-1 - cronica meciului
Suedia - Coreea de Sud 1-0 - cronica meciului
23 iunie, ora 18:00 - Germania - Suedia (Soci)
23 iunie, ora 21:00 - Coreea de Sud - Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 17:00 - Mexic - Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 17:00 - Coreea de Sud - Germania (Kazan)

Grupa G:

Belgia - Panama 3-0 - cronica meciului
Tunisia - Anglia 1-2 - cronica meciului
23 iunie, ora 15:00 - Belgia - Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 15:00 - Anglia - Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 21:00 - Anglia - Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 21:00 - Panama - Tunisia (Saransk)

Grupa H:

Columbia - Japonia 1-2 - cronica meciului
Polonia - Senegal 1-2 - cronica meciului
24 iunie, ora 18:00 - Japonia - Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 21:00 - Polonia - Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 17:00 - Senegal - Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 17:00 - Japonia - Polonia (Samara)

Optimi de finala:

30 iunie, ora 17:00 - locul 1 grupa C - locul 2 grupa D (Kazan)
30 iunie, ora 21:00 - locul 1 grupa A - locul 2 grupa B (Soci)
1 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa B - locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa D - locul 2 grupa C (Novgorod)
2 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa E - locul 2 grupa F (Samara)
2 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa G - locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa F - locul 2 grupa E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa H - locul 2 grupa G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finala:

6 iulie, ora 17:00 - castigatoarea meciului 1 din optimi - castigatoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)
6 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 6 din optimi - castigatoarea meciului 5 din optimi (Kazan)
7 iulie, ora 17:00 - castigatoarea meciului 8 din optimi - castigatoarea meciului 7 din optimi (Samara)
7 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 3 din optimi - castigatoarea meciului 4 din optimi (Soci)

Semifinale:

10 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 2 din sferturi - castigatoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 4 din sferturi - castigatoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)

Finala mica:

14 iulie, ora 17:00 - echipa invinsa in semifinala 1 - echipa invinsa in semifinala 2 (Sankt Petersburg)

Finala:

15, iulie, ora 18:00 - castigatoarea semifinalei 1 - castigatoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)

Vezi:

  • Toate meciurile vor fi transmise, in format LIVE text, de site-ul Ziare.com.


    Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.

    Sursa: Ziare.com

    Articol citit de 14841 ori

    Urmareste Ziare.com pe

    Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
    Nu exista comentarii postate de utilizatori.



    Platforma pentru solutionarea online a litigiilor