Preliminarii Cupa Mondiala 2018: Rezultatele meciurilor de joi

Joi, 06 Octombrie 2016, ora 23:41
14244 citiri

Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate joi seara in meciurile din etapa a doua a preliminariilor pentru Cupa Mondiala din 2018.

Italia si Spania au terminat la egalitate, scor 1-1, in derbiul acestei seri, in timp ce Croatia a reusit scorul serii, 6-0, in deplasare cu Kosovo.

Finlanda a fost aproape de o surpriza - o victorie pe terenul sfertfinalistei de la EURO 2016, Islanda, insa gazdele au intors scorul in minutele de prelungiri, de la 1-2, si au castigat partida.

Si Turcia a revenit, de la 0-2 cu Ucraina, obtinand un egal.

Iata rezultatele complete din cele trei grupe si marcatorii:

Grupa D

Austria - Tara Galilor 2-2 (Arnautovici '28, '48/ Allen '22, Wimmer - aut. '45)

Irlanda - Georgia 1-0 (Coleman '56)

Moldova - Serbia 0-3 (Kostici '19, Ivanovici '37, Tadici '59)

Grupa G

Macedonia - Israel 1-2 (Nestorovski '63/ Hemed '25, Ben Chaim '43)

Italia - Spania 1-1 (De Rossi '82/ Vitolo '55)

Liechtenstein - Albania 0-2 (Jehle - aut. '11, Balaj '71)

Grupa I

Islanda - Finlanda 3-2 (Arnason '37, Finnbogason '90, Sigurdsson '90/ Pukki '21, Lod '39)

Kosovo - Croatia 0-6 (Mandzukici '6, '24, '35, Mitrovici '68, Perisici '85, Kalinici '90)

Turcia - Ucraina 2-2 (Ozan Tufan '45, Calhanoglu '81/ Iarmolenko '24, Kravets '27)

Romania va intalni Armenia, sambata, de la ora 19:00, meciul fiind transmis in direct de Ziare.com.

F.N.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
#meciuri preliminarii Cupa Mondiala, #Italia Spania preliminarii Cupa Mondiala, #meciuri live preliminarii, #rezultate preliminarii Cupa Mondiala, #program preliminarii Cupa Mondiala , #rezultate meciuri