Ziare.com

Programul complet al televizarilor de la Cupa Mondiala: Iata ce posturi vor transmite in direct meciurile

Miercuri, 13 Iunie 2018, ora 18:00

   

Programul complet al televizarilor de la Cupa Mondiala: Iata ce posturi vor transmite in direct meciurile
Cupa Mondiala din Rusia va debuta joi, iar timp de o luna de zile vom avea parte de 64 de meciuri.

Toate meciurile de la Campionatul Mondial din 2018 vor fi transmise in direct si exclusivitate in Romania de catre Televiziunea Romana (TVR).

In ultima etapa a grupelor, cand sunt programate cate doua meciuri de la aceeasi ora, jocurile mai interesante vor fi televizate de TVR 1, iar celelalte de TVR 2.

PROGRAMUL COMPLET AL MECIURILOR SI TELEVIZARILOR

Faza grupelor

18 iunie, ora 15:00 - Suedia - Coreea de Sud (Novgorod) - TVR 1, TVR HD
18 iunie, ora 18:00 - Belgia - Panama (Soci) - TVR 1, TVR HD
18 iunie, ora 21:00 - Tunisia - Anglia (Volgograd) - TVR 1, TVR HD
19 iunie, ora 15:00 - Polonia - Senegal (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD
19 iunie, ora 18:00 - Columbia - Japonia (Saransk) - TVR 1, TVR HD
19 iunie, ora 21:00 - Rusia - Egipt (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD
20 iunie, ora 15:00 - Portugalia - Maroc (Moscova, Lujniki) - TVR 1, TVR HD
20 iunie, ora 18:00 - Uruguay - Arabia Saudita (Rostov-pe-Don) - TVR 1, TVR HD
20 iunie, ora 21:00 - Iran - Spania (Kazan) - TVR 1, TVR HD
21 iunie, ora 15:00 - Franta - Peru (Ekaterinburg) - TVR 1, TVR HD
21 iunie, ora 18:00 - Danemarca - Australia (Samara) - TVR 1, TVR HD
21 iunie, ora 21:00 - Argentina - Croatia (Novgorod) - TVR 1, TVR HD
22 iunie, ora 15:00 - Brazilia - Costa Rica (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD
22 iunie, ora 18:00 - Nigeria - Islanda (Volgograd) - TVR 1, TVR HD
22 iunie, ora 21:00 - Serbia - Elvetia (Kalinigrad) - TVR 1, TVR HD
23 iunie, ora 15:00 - Belgia - Tunisia (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD
23 iunie, ora 18:00 - Germania - Suedia (Soci) - TVR 1, TVR HD

23 iunie, ora 21:00 - Coreea de Sud - Mexic (Rostov) - TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 15:00 - Anglia - Panama (Novgorod) - TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 18:00 - Japonia - Senegal (Ekaterinburg) - TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 21:00 - Polonia - Columbia (Kazan) - TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 17:00 - Uruguay - Rusia (Samara) - TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 17:00 - Arabia Saudita - Egipt (Volgograd) - TVR 2
25 iunie, ora 21:00 - Spania - Maroc (Kalinigrad) - TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 21:00 - Iran - Portugalia (Saransk) - TVR 2
26 iunie, ora 17:00 - Danemarca - Franta (Moscova, Lujniki) - TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 17:00 - Australia - Peru (Soci) - TVR 2
26 iunie, ora 21:00 - Islanda - Croatia (Rostov) - TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 21:00 - Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg) - TVR 2
27 iunie, ora 17:00 - Mexic - Suedia (Ekaterinburg) - TVR 2
27 iunie, ora 17:00 - Coreea de Sud - Germania (Kazan) - TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 21:00 - Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 21:00 - Elvetia - Costa Rica (Novgorod) - TVR 2
28 iunie, ora 17:00 - Senegal - Columbia (Volgograd) - TVR 2
28 iunie, ora 17:00 - Japonia - Polonia (Samara) - TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 21:00 - Anglia - Belgia (Kalinigrad) - TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 21:00 - Panama - Tunisia (Saransk) - TVR 2

Optimi de finala

30 iunie, ora 17:00 - locul 1 grupa C - locul 2 grupa D (Kazan) - TVR 1, TVR HD
30 iunie, ora 21:00 - locul 1 grupa A - locul 2 grupa B (Soci) - TVR 1, TVR HD
1 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa B - locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki) - TVR 1, TVR HD
1 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa D - locul 2 grupa C (Novgorod) - TVR 1, TVR HD
2 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa E - locul 2 grupa F (Samara) - TVR 1, TVR HD
2 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa G - locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don) - TVR 1, TVR HD
3 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa F - locul 2 grupa E (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD
3 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa H - locul 2 grupa G (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD

Sferturi de finala

6 iulie, ora 17:00 - castigatoarea meciului 1 din optimi - castigatoarea meciului 2 din optimi (Novgorod) - TVR 1, TVR HD
6 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 6 din optimi - castigatoarea meciului 5 din optimi (Kazan) - TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 17:00 - castigatoarea meciului 8 din optimi - castigatoarea meciului 7 din optimi (Samara) - TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 3 din optimi - castigatoarea meciului 4 din optimi (Soci) - TVR 1, TVR HD

Semifinale

10 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 2 din sferturi - castigatoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD
11 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 4 din sferturi - castigatoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki) - TVR 1, TVR HD

Finala mica

14 iulie, ora 17:00 - echipa invinsa in semifinala 1 - echipa invinsa in semifinala 2 (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD

Finala

15, iulie, ora 18:00 - castigatoarea semifinalei 1 - castigatoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki) - TVR 1, TVR HD

Toate partidele vor fi transmise in direct si de site-ul Ziare.com, in format LIVE text.

Vezi si:

14 iunie - 15 iulie e perioada in care se va desfasura Cupa Mondiala din Rusia.

I.G.


Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 19947 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.



Platforma pentru solutionarea online a litigiilor