Reactia antrenorului Germaniei dupa victoria care tine in viata nationala sa la Cupa Mondiala

Duminica, 24 Iunie 2018, ora 08:01
7378 citiri

Germania a invins Suedia cu un gol exceptional marcat de Toni Kroos in minutul 95, dupa o partida in care nordicii au condus la pauza cu 1-0 si au fost la 45 de minute de eliminarea campioanei mondiale in exercitiu.

Kroos a adus victoria cu un eurogol in ultima secunda a partidei, asa ca acum Germania inca spera la calificare, una care se va juca in ultima etapa cu sufletul la gura, cu trei echipe avand sanse aproape egale de trecere in optimi, Mexic, Suedia si Germania.

Joachim Low, antrenorul Germaniei, a avut o prima reactie imediat dupa partida, pentru site-ul oficial al FIFA: "A fost un thriller, plin de emotii, un rollercoaster pana la ultimul fluier al intalnirii. Le-am spus baietilor mei ca trebuie sa exercitam aceeasi presiune, ca trebuie sa marsam pe pase rapide care sa ne creeze multe spatii. Stiam ca putem sa facem asta. In partea a doua, am reusit sa punem o presiune suplimentara, care ne-a adus in fata unor oportunitati mari de a inscrie. Ceea ce m-a frapat a fost spiritul de echipa! Nu ne-am pierdut niciun moment speranta ca putem castiga acest meci", au fost vorbele pline de entuziasm ale lui Low.

Cupa Mondiala 2018: Germania invinge Suedia cu un gol marcat in minutul 95

Germania are 3 puncte si e pe locul 3, Mexic e lidera cu 6 puncte in Grupa F, in timp ce Suedia are tot 3 puncte dupa primele doua meciuri.

Coreea de Sud are doua infrangeri si e deja eliminata.

Ultimele doua meciuri sunt programate intre Suedia si Mexic pe de o parte si Germania - Coreea de Sud, de cealalta.

Toate jocurile de la Cupa Mondiala vor fi LIVE pe Ziare.com.

D.A.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
#reactie antrenor Germania dupa thriller cu, #Joachim Low declaratii victorie Germania Suedia , #stiri World Cup