HC Zalau s-a impus in derby-ul cu Otelul Galati

Joi, 08 Martie 2012, ora 01:16
111 citiri
HC Zalau - HC Otelul Galati 23 - 22 (12 - 13)

Dupa doua remize consecutive, echipa pregatita de Gheorghe Tadici a reusit sa se impuna la limita, 23 - 22 in derby-ul rundei a XVIII-a din Liga Nationala de handbal feminin, desfasurat ieri dupa-amiaza, in Sala "Avram Iancu" din Zalau. A fost o partida extrem de disputata pe toata durata celor 60 de minute, la pauza, oaspetele fiind cele care se aflau in avantaj, 12 - 13.

"Asa cum am prevazut, a fost un meci greu. Galatiul este o echipa care ...citește toată știrea