Ianis Hagi, golgheterul Fiorentinei in amicalele verii: "Sunt fericit ca il am cu mine"

Sursa: Buna Ziua Iasi
Vineri, 21 Iulie 2017, ora 06:15
21 citiri
Ianis Hagi continua sa straluceasca in amicale la Fiorentina. Mijlocasul roman de 18 ani a fost cel mai bun jucator al toscanilor in victoria cu 5-0 obtinuta in fata lui Trento, meci in care s-a aflat pe teren aproape o ora.

Fiul lui Gica Hagi a scos penalty-ul din care echipa lui Stefano Pioli a deschis scorul, a pornit actiunea de la al doilea gol si a marcat pentru 3-0, cu un sut deviat, stabilind rezultatul la pauza. Ianis a fost inlocuit in minutul 59, iar la final, antrenorul formatiei ...