Romania a invins cu 3-0 Insulele Feroe. Prima repriza a fost mai mult decat mediocra

Sambata, 12 Octombrie 2019, ora 20:58
13 citiri
Reprezentativa Romaniei a invins, sambata, la Torshavn, cu scorul de 3-0 (0-0), selectionata Insulelor Feroe, intr-un meci din etapa a saptea a grupei F de calificare la Campionatul European din 2020. Tricolorii au marcat in ultimele 20 de minute. In prima repriza, reprezentativa Romaniei a avut o prestatie cel putin mediocra.

Au inscris Puscas '74, Mitrita '83 si Keseru '90+4.

0-1: Puscas a deschis scorul dintr-o pasa de la mare distanta a lui Stanciu

0-2: Mitrita a marcat din 13 metri, ...citește toată știrea