Echipa lui Alex Mitrita a invins formatia lui Zlatan Ibrahimovici din SUA

Duminica, 12 Mai 2019, ora 15:07
3537 citiri

New York City FC a realizat marea surpriza si a depasit formatia lui Zlatan Ibrahimovici din SUA, un meci in care mijlocasul roman Alexandru Mitrita s-a aflat pe teren din minutul 65.

Cei de la NY City, echipa partener a celor de la Manchester City din Anglia, a dispus in deplasare cu 2-0 de Los Angeles Galaxy.

Partida a fost decisa pe finalul primei reprize, cand Heber in minutul 44 si Moralez (din penalti) in minutul 45 plus 6 de prelungiri au marcat cele doua goluri ale intalnirii.

Zlatan Ibrahimovici a fost titular la gazde, dar nu a reusit sa introduca balonul in poarta, gazde care au avut 14 ocazii clare de a marca.

In clasament, LA Galaxy este pe locul 2 cu 22 de puncte in conferinta de Vest, la 5 distanta de lidera Los Angeles FC, in timp ce New York e pe 4 in conferinta de Est, cu 18 puncte, avand 5 meciuri la rand fara infrangere, fiind la 5 puncte si ei de liderul Philadelphia Union.

Suedezul Ibrahimovici a primit pe final de partida si un galben, in minutul 87.

Mitrita a fost aruncat in teren de antrenorul Torrent, romanul avand o posesie foarte buna pe final de partida.

O singura victorie in ultimele 5 partide are echipa lui Ibra, care a fost integralist sambata seara.

Alexandru Mitrita a fost cumparat de americani de la CS Universitatea Craiova pentru 7.9 milioane de euro.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
#echipa Alex Mitrita invinge pe Ibrahimovici, #Mitrita rezultat mare in SUA echipa, #Alex Mitrita pe teren surpriza deplasare , #stiri Zlatan Ibrahimovici