Ibrahimovici aduce Cupa Ligii Angliei pentru Manchester United, dupa o prestatie de vis

Duminica, 26 Februarie 2017, ora 20:24
5899 citiri

Manchester United a castigat Cupa Ligii Angliei, dupa o finala dramatica in compania trupei lui Florin Gardos, Southampton, scor 3-2, ultimul gol venind in ultimele minute de joc.

Zlatan Ibrahimovici a marcat 2 goluri in aceasta partida, primul in minutul 19, iar al doilea, cel decisiv, in minutul 87, golul care a si decis finala, venit dupa o lovitura de cap exceptionala a prolificului jucator suedez cu origini bosniace.

Al treilea gol al lui United a fost semnat de Lingard.

A fost 2-0 pentru United in minutul 38, dar Southampton a egalat dupa reusitele lui Gabbiadini, venite in minutele 45 si 48.

Este un trofeu important pentru United, primul pentru Jose Mourinho, trebuie remarcat acest lucru, de cand este la carma trupei diavolilor rosii.

La Southampton, romanul Florin Gardos nu a fost inclus in lot.

United a castigat pentru a 5-a oara in istorie Cupa Ligii Angliei, primul trofeu in aceasta competitie in ultimii 7 ani.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
#Zlatan Ibrahimovici aduce Cupa Ligii Angliei, #Zlatan Ibrahimovici prestatie de vis, #United castiga Cupa Ligii Southampton , #stiri Zlatan Ibrahimovici