Zlatan Ibrahimovici a iesit la rampa si a marcat un gol splendid, primul de la revenirea la Milan intr-un meci oficial (Video)

Sambata, 11 Ianuarie 2020, ora 18:28
6211 citiri

Zlatan Ibrahimovici a iesit la rampa si a marcat primul gol intr-un meci oficial de la revenirea la AC Milan in Serie A.

Atacantul suedez (38 de ani) a revenit la Milan etapa trecuta in partida cu Sampdoria, terminata cu scorul de 0-0, el nefiind insa titular, ci intrand pe parcurs, dar nu a reusit sa faca in vreun fel diferenta pe tabela.

In partida de sambata, Milan a evoluat in deplasare la Cagliari, iar "Ibra" a fost acum titular si dupa primele 45 de minute scorul era egal, 0-0.

Imediat dupa pauza insa, Leao a marcat in minutul 46 dupa pasa lui Castillejo, iar in minutul 64, Zlatan a iesit la rampa si a reluat superb, la coltul lung, dupa o pasa perfecta venita de la Theo Hernandez, dupa cum puteti vedea mai jos in imagini VIDEO:

Partida s-a terminat 2-0 pentru Milan, care urca dupa aceasta victorie pe locul 8 in Italia, cu 25 de puncte la activ, la 4 distanta de ultimul loc de Europa League, ocupat chiar de Cagliari.

Ibrahimovici a revenit la Milan dupa aventura de la LA Galaxy in SUA. Nordicul a fost inclus in echipa ideala a MLS in 2018 si 2019, marcand 53 de goluri in liga americana.

Ciucă, la 20 de ani de la intrarea României în NATO: ”Aceste două decenii au fost cea mai bună perioadă din istoria noastră”
Preşedintele Senatului, Nicolae Ciucă, afirmă vineri, la 20 de ani de la admiterea României în NATO, că aceste două decenii au reprezentat cea mai bună perioadă din istoria noastră, pe...
Ciolacu: Apartenenţa României la NATO reprezintă o garanţie de securitate pentru ţara noastră. Vom continua să fim un actor influent şi constructiv FOTO/VIDEO
Marcel Ciolacu, premierul României afirmă, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că apartenenţa României la Organizația Nord Atlantică reprezintă o garanţie de securitate pentru...
#Zlatan Ibrahimovici gol superb pentru Milan, #Video Zlatan Ibrahimovici iese la rampa, #Zlatan Ibrahimovici gol pentru Milan victorie , #stiri Zlatan Ibrahimovici